Головна сторiнка Вiдiслати листа Карта сайту
Новини
Анонс подій
Територія спілкування
ЗАВІТАЙТЕ (наші адреси, телефони)
Корисні поради
Ресурси бібліотек
Фотогалерея
Краєзнавчі замальовки
Вернісаж
Електронний каталог
Книжкові виставки до пам'ятних дат
Дегустація літературних новинок
Афіша
Новини
2020201920182017201620152014201320122011201020092008
До 100-річчя Незалежності Польщі

05.06.2018

До 100-річчя Незалежності Польщі

Зі вступним словом до присутніх звернулася Емілія Ясюк, Радник Посольства Республіки Польща в Україні, керівник сектору з питань науково-освітньої співпраці.

Презентувати книгу до бібліотеки завітали польські історики: Малгожата Купішевська - координатор проекту «Ротмістр Пілецький –Незламний Герой», голова Фонду «Gdzie» та Вєслав Ян Висоцький – професор історії Університету кардинала Стефана Вишинського , дослідник біографії Вітольда Пілецького.

Пілецький був ротмістром кавалерії Війська Польського, приймав участь у польсько-більшовицькій війні 1920 року, згодом він - учасник Вересневої кампанії 1939 року. Після поразки Польщі та її окупації Німеччиною та СРСР, Пілецький вирушає до окупованої гітлерівцями Варшави та включається у підпільну роботу.

Вітольд Пілецький прославився найбільше завдяки тому, що за дорученням польського підпілля 19 вересня 1940 року він добровільно здався німцям, щоб як в’язень потрапити в концтабір Аушвіц. Саме завдяки Пілецькому вперше вдалося дізнатися про реальну дійсність концтаборів, які перетворилися на “фабрики смерті”. Згодом Пілецький взяв участь у Варшавському повстанні, а після закінчення Другої світової війни діяв в антикомуністичному підпіллі.

В 1947 році комуністична служба безпеки його арештовує, а 25 травня 1948 року після нелюдських тортур Вітольда Пілецького страчено у варшавській тюрмі.
Закатований комуністичним режимом в’язень, після довгих років замовчування, став національним героєм та був посмертно реабілітований і нагороджений Орденом Білого Орла – найвищою нагородою Польщі.

Розповідь про драматичну долю Вітольда Пілецького – одного з найбільш героїчних постатей в польській історії вразила присутніх на заході викладачів та студентів вищих навчальних закладів м. Києва.

Документальну оповідь Вітольда Пілецького про концентраційний табір Аушвіц, в якому найжорстокішими способами винищувались люди різних національностей, вперше в 1991 році було видано в Польщі. Згодом цей унікальний документ був перекладений англійською, німецькою, португальською, італійською, китайською, а нині й українською мовою.

На завершення презентації польські історики подарували бібліотеці ім. А. Міцкевича ЦБС Шевченківського району м. Києва примірники документальної оповіді Вітольда Пілецького «Рапорт Вітольда» англійською, польською та українською мовами.

Нові надходження
Єва Нарубина. Я

Я : повість / Є. Нарубина . - Київ : «Видавництво «Фенікс», 2016.- 400 с.

Джоан Ролінґ. Гаррі Поттер і Орден Фенікса

Гаррі Поттер і Орден Фенікса / Дж. К. Ролінґ. - Київ : «Видавництво «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА», 2004 – 815 с.

Світовий порядок. Роздуми про характер націй в історичному контексті

Світовий порядок. Роздуми про характер націй в історичному контексті / пер. з англ. Надія Коваль. - Київ: Наш формат, 2017. - 320 с.

Микола Ткач. Час любові і болю

Час любові і болю : поезія / М. М. Ткач. - Київ : «Видавництво «Фенікс», 2016. - 208 с.

Тетяна Крижанівська. Життя після літа

Життя після літа : роман / Т. І. Крижанівська. - Київ : «Видавництво «Фенікс», 2016. - 128 с.

Думати, як Вінстон Черчилль

Думати, як Вінстон Черчилль / Даніел Сміт ; пер. з англ. Н. Мочалової. – Київ: Вид. група КМ-БУКС, 2018. – 224 с.

© www.shevcbs.kiev.ua 2008Дизайн та розробка www.it-net.com.ua