Головна сторiнка Вiдiслати листа Карта сайту
Новини
Анонс подій
Територія спілкування
ЗАВІТАЙТЕ (наші адреси, телефони)
Корисні поради
Ресурси бібліотек
Фотогалерея
Краєзнавчі замальовки
Вернісаж
Електронний каталог
Книжкові виставки до пам'ятних дат
Дегустація літературних новинок
Афіша
Новини
201920182017201620152014201320122011201020092008
До 100-річчя Незалежності Польщі

05.06.2018

До 100-річчя Незалежності Польщі

Зі вступним словом до присутніх звернулася Емілія Ясюк, Радник Посольства Республіки Польща в Україні, керівник сектору з питань науково-освітньої співпраці.

Презентувати книгу до бібліотеки завітали польські історики: Малгожата Купішевська - координатор проекту «Ротмістр Пілецький –Незламний Герой», голова Фонду «Gdzie» та Вєслав Ян Висоцький – професор історії Університету кардинала Стефана Вишинського , дослідник біографії Вітольда Пілецького.

Пілецький був ротмістром кавалерії Війська Польського, приймав участь у польсько-більшовицькій війні 1920 року, згодом він - учасник Вересневої кампанії 1939 року. Після поразки Польщі та її окупації Німеччиною та СРСР, Пілецький вирушає до окупованої гітлерівцями Варшави та включається у підпільну роботу.

Вітольд Пілецький прославився найбільше завдяки тому, що за дорученням польського підпілля 19 вересня 1940 року він добровільно здався німцям, щоб як в’язень потрапити в концтабір Аушвіц. Саме завдяки Пілецькому вперше вдалося дізнатися про реальну дійсність концтаборів, які перетворилися на “фабрики смерті”. Згодом Пілецький взяв участь у Варшавському повстанні, а після закінчення Другої світової війни діяв в антикомуністичному підпіллі.

В 1947 році комуністична служба безпеки його арештовує, а 25 травня 1948 року після нелюдських тортур Вітольда Пілецького страчено у варшавській тюрмі.
Закатований комуністичним режимом в’язень, після довгих років замовчування, став національним героєм та був посмертно реабілітований і нагороджений Орденом Білого Орла – найвищою нагородою Польщі.

Розповідь про драматичну долю Вітольда Пілецького – одного з найбільш героїчних постатей в польській історії вразила присутніх на заході викладачів та студентів вищих навчальних закладів м. Києва.

Документальну оповідь Вітольда Пілецького про концентраційний табір Аушвіц, в якому найжорстокішими способами винищувались люди різних національностей, вперше в 1991 році було видано в Польщі. Згодом цей унікальний документ був перекладений англійською, німецькою, португальською, італійською, китайською, а нині й українською мовою.

На завершення презентації польські історики подарували бібліотеці ім. А. Міцкевича ЦБС Шевченківського району м. Києва примірники документальної оповіді Вітольда Пілецького «Рапорт Вітольда» англійською, польською та українською мовами.

Нові надходження
Олена Рижко. Ще одна історія про…

Ще одна історія про... : роман / Рижко О. М. - Київ : «Видавництво «Фенікс», 2016. - 192 с.

Думати, як Леонардо да Вінчі

Думати, як Леонардо да Вінчі / Даніел Сміт ; пер. з англ. А. Мішти. – Київ: Вид. група КМ-БУКС, 2018. – 224 с.

Петро Селецький. Книга справджень

Книга справджень : вірші та поеми / П. І. Селецький. Київ : «Видавництво «Фенікс», 2016. 208 с.

Володимир Кобзар. Хроніка буднів

Хроніка буднів: новели, повість / В. Ф. Кобзар. - Київ : «Видавництво «Фенікс», 2016. - 160 с.

Джоан Ролінґ. Гаррі Поттер і таємна кімната

Гаррі Поттер і таємна кімната / Дж. К. Ролінґ. - Київ : "Видавництво «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА», 2004, – 252 с.

Думати, як Альберт Ейнштейн

Думати, як Альберт Ейнштейн / Даніел Сміт ; пер. з англ. Г. Литвиненко. – Київ: Вид. група КМ-БУКС, 2018. – 208 с.

© www.shevcbs.kiev.ua 2008Дизайн та розробка www.it-net.com.ua