Головна сторiнка Вiдiслати листа Карта сайту
Новини
Анонс подій
Територія спілкування
ЗАВІТАЙТЕ (наші адреси, телефони)
Корисні поради
Ресурси бібліотек
Фотогалерея
Краєзнавчі замальовки
Вернісаж
Електронний каталог
Книжкові виставки до пам'ятних дат
Дегустація літературних новинок
Афіша
Новини
2020201920182017201620152014201320122011201020092008
Година пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу

16.05.2018

Година пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу

"Забуттю не підлягає" – година до Дня скорботи і пам'яті жертв депортації кримськотатарського народу.

З нагоди 72-ої річниці депортації тисяч татар з території Криму в ЦРБ Шевченківського району ім. Є. Плужника відбулася інформаційна година для широкого кола читачів.

Ця зустріч була присвячена найтрагічнішім сторінкам історії кримськотатарського народу – депортації, історія якої розпочалася так: вранці 18 травня 1944 року силами НКВС розпочалася депортація кримських татар з батьківщини. На збори давалось від кількох хвилин до півгодини, після чого людей вантажівками відвозили на залізничні станції, звідки ешелонами під конвоєм відправляли до місць заслання. Тих, хто не міг йти, розстрілювали на місці. Під час транспортування тримали впроголодь, а померлих ховали вздовж залізничних колій або просто скидали з вагонів.

Вступне слово - директора ЦБС Шевченківського району Коновалової Ірини Юріївни про історичні події того часу. На зустріч завітала волонтерка Програми CRIMEA SOS Ільясова Сабіна, яка розповіла для присутніх про страшну трагедію свого народу, але він вижив і не асимілювався, як того хотіла радянська влада.

Відвідувачі прослухали справжні історії – ті, які є в кожній родині кримських татар, але про які так мало знають українці. Те, що сталося, не можна стерти з пам’яті, про це потрібно говорити, розповідати якомога більшій кількості людей. Спогади саме про це – про пам'ять, про право на Батьківщину, про право на повернення до рідного дому. Ніхто краще не розкаже про те, що таке депортація, а ніж історії тих людей, які самі це побачили, відчули і пройшли через ці події.

Після розповіді в читальному залі книгозбірні гості та читачі бібліотеки переглянули дебютний фільм «Mustafa», який переміг на міжнародному фестивалі «Бир Дуйно – Киргизстан 2017» (режисер Ахмеда Сарихаліл). Цей документальний фільм про Мустафу Джемілєва - лідера кримськотатарського народу. Фільм відзнятий у п’яти державах, де записано 26 інтерв’ю з дисидентами і правозахисниками, привернув увагу громадкості до непересічної постаті. Документальне відео поєднали з акторською грою – актор відтворив моменти з реального життя Мустафи Джемілєва. Фільм сколихнув недавні спогади про події 2014 року, не залишив нікого байдужим. Гості жваво обговорювали побачені документальні кадри.

У пам'ять про жертв депортації в бібліотеці оголосили хвилину мовчання.

Наприкінці зустрічі бібліотекарі висловили нашій гості подяку за цікаву сповідь про свою родину та на пам'ять про зустріч подарували альбом «Книга мого роду. Родинне дерево».

Сьогодні так важливо формувати у сучасного покоління уміння аналізувати та зіставляти історичні явища і факти.

Нові надходження
Петро Кралюк. Півтори тисячи років разом. Спільна історія українців і тюркських народів

Півтори тисячи років разом. Спільна історія українців і тюркських народів / Петро Кралюк. – Харків: Бібколектор, 2018. – 282 с.

Нарис історії культури України. 2-ге вид., доп. / Мирослав Попович. – Київ: Видавничий дім «АртЕк», 2018. – 730 с.

Кріс Андерсон. Успішні виступи на TED. Рецепти найкращих спікерів

Успішні виступи на TED. Рецепти найкращих спікерів / Кріс Андерсон ; пер. з англ.. О. Асташова. – 2-ге вид. – Київ : Наш формат, 2017. – 256 с.

Джоан Ролінґ. Гаррі Поттер і в'язень Азкабану

Гаррі Поттер і в'язень Азкабану / Дж. К. Ролінґ. - Київ : «Видавництво «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА», 2002 – 383 с.

Кен Робінсон, Лу Ароніка. Ви, Ваша дитина і школа. Як прокласти шлях до найкращої освіти

Ви, Ваша дитина і школа. Як прокласти шлях до найкращої освіти / Кен Робінсон, Лу Ароніка ; пер. з англ. Г. Лелів. – Львів: Літопис, 2018. – 240 с.

Джоан Ролінґ. Гаррі Поттер і таємна кімната

Гаррі Поттер і таємна кімната / Дж. К. Ролінґ. - Київ : "Видавництво «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА», 2004, – 252 с.

© www.shevcbs.kiev.ua 2008Дизайн та розробка www.it-net.com.ua