Головна сторiнка Вiдiслати листа Карта сайту
Новини
Анонс подій
Територія спілкування
ЗАВІТАЙТЕ (наші адреси, телефони)
Корисні поради
Ресурси бібліотек
Фотогалерея
Краєзнавчі замальовки
Вернісаж
Електронний каталог
Книжкові виставки до пам'ятних дат
Дегустація літературних новинок
Новини
20182017201620152014201320122011201020092008
Круглий стіл «Основні новели реформи початкової освіти»

23.04.2018

Круглий стіл «Основні новели реформи початкової освіти»

Після прийняття нового закону “Про освіту”  змінився і порядок прийому дітей до першого класу.

Державний стандарт початкової освіти, робота над яким продовжувалася 2 роки, затверджений Кабінетом Міністрів України, почне вже діяти з 1 вересня. В його розробці був використаний досвід семи країн світу: Фінляндії, Сингапуру , Ірландії, Франції, Канади, Польщі. Основним пріоритетом «Нової системи освіти» стане повага гідності учня і придбання концепції замість знань, а також більше свободи і підвищення мотивації в діяльності вчителя. Які ж основні новели для першокласників? У першокласників домашніх завдань не буде. Вчитель може самостійно вирішувати як організувати простір в класі, з партами чи без. Всі педагоги, котрі будуть навчати першокласників з 1 вересня 2018, пройдуть курси підвищення кваліфікації.

Вже цієї весни прийом дітей до школи відбуватиметься по-новому. Адже було ухвалено новий «Порядок зарахування, відрахування та переведення учнів до державних та комунальних закладів освіти для здобуття повної загальної середньої освіти». До шкіл прийматимуть без конкурсу та іспитів - так коротко можна передати суть новацій. Тепер до 1 класу прийматимуть, насамперед, за місцем реєстрації. Тобто, де живеш, там і навчаєшся. Місцева влада вже взялася «нарізувати» території, закріплені за навчальним закладом. Зарахування до школи відбуватиметься у дві хвилі. Впродовж першої приймають місцевих – тих, хто закріплений за школою. У другу хвилю на місця, що залишилися, зараховують «чужих».

Новації при прийомі до 1-го класу батьки, в основному, підтримують. Але з іншого боку, деякі ідеї нового «Порядку зарахування» викликають у них запитання: чи буде можливість навчати дитину за альтернативними програмами? Мається на увазі: «Інтелект України» , «Росток», розвивальне навчання, програма Вальдорфської школи, тощо. Ці та інші питання розглядались під час круглого столу, ведучою якого стала Оксана Євгеніївна Матвійчук – доцент Університету післядипломної освіти Київського педагогічного Університету ім. Б. Грінченка.

До яких результатів призведе реформа початкової освіти, звісно покаже час. Але великий плюс новацій у тому, що вони простимулюють місцеві органи підтримувати і розвивати свої школи. Якщо всі школи будуть поставлені в однакові умови при наборі дітей, ми зможемо побачити більш об’єктивний рейтинг та результати роботи.

Нові надходження
Єва Нарубина. Я

Я : повість / Є. Нарубина . - Київ : «Видавництво «Фенікс», 2016.- 400 с.

Олександра Малаш. Любові багато не буває

Любові багато не буває : роман / О. В. Малаш. - Київ : «Видавництво «Фенікс», 2016. - 272 с.

Тетяна Крижанівська. Життя після літа

Життя після літа : роман / Т. І. Крижанівська. - Київ : «Видавництво «Фенікс», 2016. - 128 с.

Володимир Базилевський. Лук і Ліра

Лук і Ліра : поезії / В. О. Базилевський. - Київ : «Видавництво «Фенікс», 2016. - 256 с.

Олена Рижко. Ще одна історія про…

Ще одна історія про... : роман / Рижко О. М. - Київ : «Видавництво «Фенікс», 2016. - 192 с.

Володимир Кобзар. Хроніка буднів

Хроніка буднів: новели, повість / В. Ф. Кобзар. - Київ : «Видавництво «Фенікс», 2016. - 160 с.

© www.shevcbs.kiev.ua 2008Дизайн та розробка www.it-net.com.ua