Головна сторiнка Вiдiслати листа Карта сайту
Новини
Анонс подій
Територія спілкування
ЗАВІТАЙТЕ (наші адреси, телефони)
Корисні поради
Ресурси бібліотек
Фотогалерея
Краєзнавчі замальовки
Вернісаж
Електронний каталог
Книжкові виставки до пам'ятних дат
Дегустація літературних новинок
Афіша
Новини
2020201920182017201620152014201320122011201020092008
130 років з дня народження Наталени Королевої

03.04.2018

130 років з дня народження Наталени Королевої

Не так багато жіночих імен знає українська історія, а тим більше українська література. Особливе місце серед них посідає Наталена Королева (при народженні - Кармен Фернанда Альфонса Естрелла Наталена Дунін-Борковська). Вона була не тільки українською письменницею, чиєму перу належать близько вісімдесяти літературних творів, ерудиткою та інтелектуалкою, що вільно володіла багатьма іноземними мовами. Ця дивовижна жінка виступала в оперних театрах Петербурга, Парижа та Венеції, брала участь в археологічних розкопках Помпей та в Єгипті, була активною дописувачкою французьких літературних і наукових журналів. Майже три роки Наталена відбула сестрою милосердя на Першій світовій війні, дістала три поранення і була нагороджена солдатським хрестом «За храбрость». Під час численних подорожей зустріла Василя Костьовича Короліва-Старого, якого знала ще з Києва як письменника, культурно-громадського діяча та видавця, взяла з ним шлюб і прізвище - Королева.

Ім’я Наталени Королевої було добре знане в середовищі української інтелігенції, але мало відоме широкому читацькому загалові.

В рамках програми співпраці київських музеїв і бібліотек та з нагоди святкування 130-річчя від дня народження Наталени Андріанівни Королевої бібліотекарі ЦБС Шевченківського району м. Києва відвідали Національний музей літератури України. Ведуча зустрічі кандидат мистецтвознавства Дунай Павлина Олександрівна представила дослідницю – кандидата філологічних наук Катерину Усачову, яка присвятила понад 20 років кропіткої роботи вивченню історії особистого життя і творчості найзагадковішої та найекзотичнішої постаті в українській літературі – Наталени Королевої. У музеї була розгорнута виставка книжкових видань письменниці, які друкувалися в Україні і за її межами. Вечір супроводжувався співом Надії Буянівської та Лілії Булгакової.

Також бібліотекарі завітали до ЦРБ ім. Євгена Плужника, де переглянули матеріали, підготовлені працівниками бібліотеки до дня народження письменниці.

Нові надходження
Олег Гончаренко. В чеканні нової трави. Апокрифи дійсності

В чеканні нової трави. (Апокрифи дійсності) : збірка поезії / О. М. Гончаренко. - Київ : «Видавництво «Фенікс», 2016. - 208 с.

Лідія Новикова. Виноградна гойдалка

Виноградна гойдалка : поезія для дітей / Л. В. Новикова; упоряд. Новіков А. В. - Київ : «Видавництво «Фенікс», 2016. -80 с, іл.

Святослав Липовецький. Бандерівці: 200 історій з ХХ століття

Бандерівці: 200 історій з ХХ століття / Святослав Липовецький. – Львів : ЛА «Піраміда», 2017. – 564 с.

Площі та вежі. Соціальні зв'язки від масонів до фейсбуку

Площі та вежі. Соціальні зв'язки від масонів до фейсбуку / Ніл Ферґюсон ; пер. з англ. К. Диса. – Київ: Наш формат, 2018. – 552 с. : іл.

Джоан Ролінґ. Гаррі Поттер і Орден Фенікса

Гаррі Поттер і Орден Фенікса / Дж. К. Ролінґ. - Київ : «Видавництво «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА», 2004 – 815 с.

Петро Селецький. Книга справджень

Книга справджень : вірші та поеми / П. І. Селецький. Київ : «Видавництво «Фенікс», 2016. 208 с.

© www.shevcbs.kiev.ua 2008Дизайн та розробка www.it-net.com.ua