Головна сторiнка Вiдiслати листа Карта сайту
Новини
Анонс подій
Територія спілкування
ЗАВІТАЙТЕ (наші адреси, телефони)
Корисні поради
Ресурси бібліотек
Фотогалерея
Краєзнавчі замальовки
Вернісаж
Електронний каталог
Книжкові виставки до пам'ятних дат
Дегустація літературних новинок
Афіша
Новини
2020201920182017201620152014201320122011201020092008
Захисти свої права!

20.03.2018

Захисти свої права!

Ще 15 березня 1961 року Президент США Джон Кеннеді виступив з промовою, в якій окреслив чотири головних права споживача: право на безпеку, на якість товарів і послуг, на достовірну інформацію про них та право на захист споживацьких претензій у суді. До цієї дати та в рамках програми Президента України «Я маю право» 16 березня в бібліотеці ім. Ошера Шварцмана відбулася бесіда з питань захисту прав споживачів.

На початку заходу його ведучий, виконавчий директор Київської міської єврейської громади Анатолій Шенгайт (який до всіх своїх чеснот – актор, викладач, інженер, громадський діяч – є ще й дипломованим юристом) запропонував присутнім невеличкий тест. Зазначимо, що переважна більшість гостей бібліотеки виявилися досить обізнаними споживачами у сфері торгівлі, вправно поводяться при купівлі товарів чи послуг. Але просто поводитись правильно – це ще не знати всі свої права. Тож Анатолій Петрович розповів присутнім про головні засади законодавства у сфері захисту прав споживачів, чітко визначив терміни, зокрема: хто такий споживач, виконавець, виробник, який державний орган захищає споживача тощо. Відвідувачам бесіди також цікаво було дізнатися про права у питанні повернення (заміни, ремонту) товарів неналежної якості, термінів придатності та експлуатації, безпеки товарів та послуг.

До речі, обслуговування в бібліотеці також є сферою надання послуг, тож і наші користувачі повною мірою захищені Законом України «Про захист прав споживачів». Ну а про важливість цієї царини законодавства свідчить той факт, що Закон був прийнятий Верховною Радою України одним із перших у 1991 році.

Мабуть найцікавішою виявилася частина зустрічі, в якій розбиралися права та правила поведінки споживачів у конкретних ситуаціях. Тут до обговорення за допомоги Скайпу долучився співробітник бібліотеки ім. О. Шварцмана Марат Страковський, який сам багато років пропрацював у сфері роздрібної торгівлі та надання послуг. Присутні ділилися прикладами з власного споживчого досвіду, а Марат Володимирович і Анатолій Петрович аналізували кожну ситуацію з точки зору діючого законодавства та надавали практичні поради.

Цього року в бібліотеці ім. О. Шварцмана заплановано ще декілька, зустрічей в рамках проекту «Я маю право», зокрема з питань медичної реформи та соціальної сфери . Тож слідкуйте за нашими анонсами та беріть в них участь.

Нові надходження
Петро Кралюк. Півтори тисячи років разом. Спільна історія українців і тюркських народів

Півтори тисячи років разом. Спільна історія українців і тюркських народів / Петро Кралюк. – Харків: Бібколектор, 2018. – 282 с.

Чому виникають конфлікти? Причини. Етапи. Розв'язання. Наслідки

Чому виникають конфлікти? Причини. Етапи. Розв'язання. Наслідки / Нікі Вокер ; пер. з англ. Г. Базецька. – Харків: Vivat, 2018. - 80 с.

Ігор Сікорський. Від Києва до Коннектикута, від Неба до Небес

Ігор Сікорський. Від Києва до Коннектикута, від Неба до Небес / за ред. І. В. Шпака. – Київ: ВД "Адеф-Україна", 2014. – 256 с.

Слова, що лунають крізь час. Найважливіші в історії людства промови,які змінили наш світ

Слова, що лунають крізь час. Найважливіші в історії людства промови,які змінили наш світ / Террі Ґолвей ; пер. з англ. О. Гамурарь. - Київ: Вид. група КМ-БУКС, 2018. - 480 с.

Тетяна Крижанівська. Життя після літа

Життя після літа : роман / Т. І. Крижанівська. - Київ : «Видавництво «Фенікс», 2016. - 128 с.

Дипломатія

Дипломатія /Генрі Кіссинджер ; пер. з англ. М. Гоцацюка, В. Горбатька. - Київ: Вид. група КМ-БУКС, 2018. - 864 с.

© www.shevcbs.kiev.ua 2008Дизайн та розробка www.it-net.com.ua