Головна сторiнка Вiдiслати листа Карта сайту
Новини
Анонс подій
Територія спілкування
ЗАВІТАЙТЕ (наші адреси, телефони)
Корисні поради
Ресурси бібліотек
Фотогалерея
Краєзнавчі замальовки
Вернісаж
Електронний каталог
Книжкові виставки до пам'ятних дат
Дегустація літературних новинок
Афіша
Новини
2020201920182017201620152014201320122011201020092008
На твоїх тендітних плечах – доля нашої Вітчизни

06.03.2018

На твоїх тендітних плечах – доля нашої Вітчизни

Жінка - тендітна, ніжна, берегиня, мати... Але в умовах загрози війни вона стає сміливою, сильною, відважною, захисницею своєї родини і Вітчизни, на передовій і в тилу. Й хоча останні роки точаться дискусії із приводу інтеграції жінок у збройні сили, ставляться запитання на кшталт: чи можуть жінки бути професійними солдатками (адже армія та війна – це так звана «нежіноча» справа), наше суспільство, здається, готове до зміни ролі жінки у суспільстві.

З розмови, яка ж роль жінки в обороні цілісності нашої держави, про кількість жінок-військових в українській армії, розпочався захід. Виявляється, в Україні й досі нема жодного генерала-жінки, тож дівчатам запропонували серйозно задуматися над вибором професії, можливо серед них – майбутні генерали армії. Школярі також послухали історію про захисницю України Ольгу Бенду, яка отримала важке поранення під час ворожого обстрілу в районі Авдіївки. Уламком снаряда їй фактично розтрощило ногу. Кінцівку довелося ампутувати… Зараз вона з протезом. У ситуації, коли інші склали б руки, Ольга Бенда не втрачає оптимізму. Жінка й далі служить у війську й готується до участі в «Іграх нескорених». Також присутнім розповіли про жінок-волонтерів і військових, які є учасниками проекту «Центру практичної допомоги захисникам України AXIOS», мова йшла про історії успішного повернення до мирного життя.

Гостя бібліотеки Лідія Стрельченко розповіла про волонтерську діяльність, про те, як вона з перших місяців антитерористичної операції стала активно допомагати військовим міста Бровари, а згодом разом з однодумцями створила Координаційний центр допомоги броварським військовим. Ця молода дівчина звалила на свої тендітні плечі нелегку ношу цілодобово відповідати на дзвінки гарячої лінії, збирати, сортувати, розподіляти речі, виконувати замовлення бійців, допомагати рідним. Лідія - волонтер з душею поета, котра для багатьох броварських військових стала надійним плечем та янголом-охоронцем. За свою активну громадську позицію, небайдужість та відданість справі була нагороджена медаллю "За гідність та патріотизм" та безліччю подяк і грамот.

Гостя бібліотеки також презентувала свою поетичну творчість. Наразі у молодої поетки, яка очолює броварське літературно-мистецьке об’єднання “Криниця”, вийшла збірка «Немісцевий час» (2011), яку вона подарувала школам і бібліотеці. Але є багато неопублікованих віршів про сьогодення, які, віримо, вийдуть новою збіркою і знайдуть відгук в серцях вдячних читачів.

Нові надходження
Думати, як Альберт Ейнштейн

Думати, як Альберт Ейнштейн / Даніел Сміт ; пер. з англ. Г. Литвиненко. – Київ: Вид. група КМ-БУКС, 2018. – 208 с.

Володимир Кобзар. Хроніка буднів

Хроніка буднів: новели, повість / В. Ф. Кобзар. - Київ : «Видавництво «Фенікс», 2016. - 160 с.

Дипломатія

Дипломатія /Генрі Кіссинджер ; пер. з англ. М. Гоцацюка, В. Горбатька. - Київ: Вид. група КМ-БУКС, 2018. - 864 с.

Площі та вежі. Соціальні зв'язки від масонів до фейсбуку

Площі та вежі. Соціальні зв'язки від масонів до фейсбуку / Ніл Ферґюсон ; пер. з англ. К. Диса. – Київ: Наш формат, 2018. – 552 с. : іл.

Володимир Базилевський. Лук і Ліра

Лук і Ліра : поезії / В. О. Базилевський. - Київ : «Видавництво «Фенікс», 2016. - 256 с.

Кріс Андерсон. Успішні виступи на TED. Рецепти найкращих спікерів

Успішні виступи на TED. Рецепти найкращих спікерів / Кріс Андерсон ; пер. з англ.. О. Асташова. – 2-ге вид. – Київ : Наш формат, 2017. – 256 с.

© www.shevcbs.kiev.ua 2008Дизайн та розробка www.it-net.com.ua