Головна сторiнка Вiдiслати листа Карта сайту
Новини
Анонс подій
Територія спілкування
ЗАВІТАЙТЕ (наші адреси, телефони)
Корисні поради
Ресурси бібліотек
Фотогалерея
Краєзнавчі замальовки
Вернісаж
Електронний каталог
Книжкові виставки до пам'ятних дат
Дегустація літературних новинок
Афіша
Новини
2020201920182017201620152014201320122011201020092008
«Герої України. Крути. Перша Незалежність»

29.01.2018

«Герої України. Крути. Перша Незалежність»

29-го січня 2018 року ми відзначаємо 100 років із дня бою під Крутами.

Бій під Крутами відбувся біля залізничної станції Крути поблизу селища Крути та села Пам’ятне, за 130 кілометрів на північний схід від Києва, 18 км на схід від Ніжина (Чернігівщина). Він тривав 5 годин між 4-тисячним підрозділом Червоної гвардії під проводом есера Михайла Муравйова та загоном із київських курсантів і козаків «Вільного козацтва», що загалом нараховував близько чотирьох сотень вояків. Оборонці української державності тимчасово зупинили на чотири дні наступ противника і здійснили організований відступ, руйнуючи за собою колії та мости. Поновило наступ на Київ військо Муравйова не залізницею, як планували спочатку, а на возах, запряжених кіньми, по бездоріжжю. На перший погляд, нетривала затримка ворога дала змогу українській делегації укласти Брест-Литовський мирний договір, який тоді врятував молоду українську державність.

Близько тридцяти юнаків потрапили після бою під Крутами в полон до більшовиків – їх розстріляли. На похороні в Києві біля Аскольдової могили 19 березня голова Української Центральної Ради Михайло Грушевський назвав їх героями. Павло Тичина присвятив героїчному вчинкові вірш «Пам’яті тридцяти».

В рамках «Київського календаря» прочитали та обговорили статтю Григорія Донця «Крути в осягненні Павла Тичини», надруковану в 3-му числі тижневика «Літературна Україна», а також нагадали читачам бібліотеки, що після «радянської» реконструкції церкви на Аскольдовій могилі лічені останки героїв Крут було перепоховано на Лук’янівському меморіальному цвинтарі. На абонементі з подвигом студентів під Крутами знайомила відвідувачів тематична поличка «Крути» (в рамках проекту «Київський щоденник Української революції 1917-1921 рр.»), під час поетичних хвилин «Слово поетів про Крути» звучали вірші П.Тичини, Олександра Олеся, Олекси Стефановича, Володимира Яніва, Євгена Маланюка, Уляни Кравченко, Юрія Клена.

Нові надходження
Микола Ткач. Час любові і болю

Час любові і болю : поезія / М. М. Ткач. - Київ : «Видавництво «Фенікс», 2016. - 208 с.

Марія Карп'юк. Дорога додому

Дорога додому : повість, оповідання / М. Карп'юк. - Київ : "Видавництво "Фенікс", 2016. - 176 с.

Думати, як Стів Джобс

Думати, як Стів Джобс / Даніел Сміт ; пер. з англ. О. Чупи. – Київ: Вид. група КМ-БУКС, 2018. – 208 с.

Василь Деревінський. В'ячеслав Чорновіл: дух, що тіло рве до бою

В'ячеслав Чорновіл: дух, що тіло рве до бою / Василь Деревінський. – Харків: Віват, 2017. – 496 с.

Чому виникають конфлікти? Причини. Етапи. Розв'язання. Наслідки

Чому виникають конфлікти? Причини. Етапи. Розв'язання. Наслідки / Нікі Вокер ; пер. з англ. Г. Базецька. – Харків: Vivat, 2018. - 80 с.

Кен Робінсон, Лу Ароніка. Ви, Ваша дитина і школа. Як прокласти шлях до найкращої освіти

Ви, Ваша дитина і школа. Як прокласти шлях до найкращої освіти / Кен Робінсон, Лу Ароніка ; пер. з англ. Г. Лелів. – Львів: Літопис, 2018. – 240 с.

© www.shevcbs.kiev.ua 2008Дизайн та розробка www.it-net.com.ua