Головна сторiнка Вiдiслати листа Карта сайту
Новини
Анонс подій
Територія спілкування
ЗАВІТАЙТЕ (наші адреси, телефони)
Корисні поради
Ресурси бібліотек
Фотогалерея
Краєзнавчі замальовки
Вернісаж
Електронний каталог
Книжкові виставки до пам'ятних дат
Дегустація літературних новинок
Афіша
Новини
201920182017201620152014201320122011201020092008
Правова лабораторія

24.01.2018

Правова лабораторія

Нещодавно Верховна Рада України ухвалила Закон «Про державні фінансові гарантії надання медичних послуг та лікарських засобів» — один із ключових законопроектів медичної реформи, таким чином давши старт реформі в Україні. Як свідчить опитування, дві третини українців підтримують реформу медицини. Але населення гостро потребує інформації про те, що ж зміниться в медицині для пересічного громадянина. І не дивно, що виникає багато міфів на цьому ґрунті. Тому бібліотека вирішила допомогти своїм читачам розібратися в основних етапах медичної реформи та в питанні, що наразі найбільше їх хвилює – як обрати сімейного лікаря.

В січні 2018 року стартував тримісячний підготовчий період, упродовж якого медичні заклади мають почати процес автономізації та підготовки до входження в нову систему. З квітня 2018-го починається єдина на всю країну кампанія «Лікар для кожної сім’ї», у межах якої українці обиратимуть собі лікарів і підписуватимуть із ними декларації. З липня 2018-го на нову систему фінансування переходить перша хвиля громад (районів, міст, об’єднаних територіальних громад) і починає отримувати гроші за новою моделлю. З жовтня 2018-го в систему заходить друга хвиля громад, а до кінця 2018 року - решта громад і закладів.

З квітня кожен українець зможе вільно обрати та укласти декларацію з сімейним лікарем, терапевтом або педіатром. Як обрати довіреного фахівця, дає поради Уляни Супрун, в. о. міністра охорони здоров’я про те, «Є три прості критерії для вибору лікаря: його мають цікавити ваші проблеми, на його рецептах не може бути жодних торгових марок і він має вчитися. Розкажіть йому, що робить ваше життя дискомфортним, подивіться на його рецепти та запитайте, чого навчався чи які курси проходив крайнього разу».

Прослухавши інформацію та переглянувши відео сюжет, у читачів виникло багато питань. Бібліотекарі відповідали, посилаючись на офіційний сайт Міністерства охорони здоров’я та публікації в пресі. Але, оскільки реформа лише стартувала і МОЗ розробляє пакет нормативних актів та методичних рекомендацій, деякі питання залишилися без відповідей. Й це стане темою вже наступної правової лабораторії.

Нові надходження
Джоан Ролінґ. Гаррі Поттер і келих вогню

Гаррі Поттер і келих вогню / Дж. К. Ролінґ. - Київ : «Видавництво «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА», 2003 – 672 с.

Джоан Ролінґ. Гаррі Поттер і таємна кімната

Гаррі Поттер і таємна кімната / Дж. К. Ролінґ. - Київ : "Видавництво «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА», 2004, – 252 с.

Олег Гончаренко. В чеканні нової трави. Апокрифи дійсності

В чеканні нової трави. (Апокрифи дійсності) : збірка поезії / О. М. Гончаренко. - Київ : «Видавництво «Фенікс», 2016. - 208 с.

Чому виникають конфлікти? Причини. Етапи. Розв'язання. Наслідки

Чому виникають конфлікти? Причини. Етапи. Розв'язання. Наслідки / Нікі Вокер ; пер. з англ. Г. Базецька. – Харків: Vivat, 2018. - 80 с.

Петро Кралюк. Півтори тисячи років разом. Спільна історія українців і тюркських народів

Півтори тисячи років разом. Спільна історія українців і тюркських народів / Петро Кралюк. – Харків: Бібколектор, 2018. – 282 с.

Джоан Ролінґ. Гаррі Поттер і в'язень Азкабану

Гаррі Поттер і в'язень Азкабану / Дж. К. Ролінґ. - Київ : «Видавництво «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА», 2002 – 383 с.

© www.shevcbs.kiev.ua 2008Дизайн та розробка www.it-net.com.ua