Головна сторiнка Вiдiслати листа Карта сайту
Новини
Анонс подій
Територія спілкування
ЗАВІТАЙТЕ (наші адреси, телефони)
Корисні поради
Ресурси бібліотек
Фотогалерея
Краєзнавчі замальовки
Вернісаж
Електронний каталог
Книжкові виставки до пам'ятних дат
Дегустація літературних новинок
Афіша
Новини
2020201920182017201620152014201320122011201020092008
«Захистимо пам’ять»

16.12.2017

«Захистимо пам’ять»

Ще за часів Російської імперії на територіях так званої «смуги осілості», більша частина якої знаходилась на теренах сучасної України, в маленьких містечках (штетлах) компактно мешкали чисельні єврейські спільноти. Фактично це продовжувалось і до початку Другої світової війни, під час якої фашистами та їх приспішниками було знищено майже все єврейське населення цих територій – одна з найстрашніших сторінок історії єврейського народу, що стала відомою під багатьма назвами: Голокост, Катастрофа, Шоа… Сьогодні українські діти разом зі своїми вчителями намагаються увічнити пам’ять про людей, які колись були невіддільною (частина/ознака) частиною нашої країни, дізнатися якомога більше про історію і культуру єврейського народу.

В рамках заходів семінару, що відбувалися в бібліотеці ім. О. Шварцмана, її співробітник, член Ради Київської міської єврейської громади Марат Страковський розповів дітям та їх наставникам історію цього єврейського осередку культури, а також про традиції та звичаї свята Хануки, оскільки зустріч відбувалась саме під час цього свята. Усі разом – і привітні господарі, і організатори, і учасники – долучилися до традиції і запалили ханукальні свічки. Поки школярі проводили окреме заняття, вчителям було запропоновано ще одну цікаву програму – екскурсію до друзів бібліотеки, у Музей історії Десятинної церкви. Старший науковий співробітник цього невеличкого, але дуже цікавого музею Олександра Моржевська провела дуже змістовну і цікаву оглядову екскурсію. Отак історія і традиція юдаїзму в рамках одного заходу переплелася з історією Києва і становлення християнства на цих землях. Та і як може бути інакше, коли історія спільного проживання євреїв та українців налічує чи не дві тисячі років.

Дуже цікавими були презентації, що їх підготували та показали діти. В кожній – історія єврейської громади містечка, події, місця, люди, пов’язані з цією історією. І майже кожна закінчується одним – місцем спільної загибелі єврейської громади… В рамках проекту на цих місцях встановлюються пам’ятні знаки, видаються книжки, карти, буклети, створюються електронні ресурси та мережі Інтернет.

На завершення семінару директор Українського центру вивчення історії Голокосту Анатолій Юхимович Подольський від імені учасників заходу та своїх колег подякував бібліотеці за гостинність та цікаві розповіді, а співробітники бібліотеки – гостям, за їх зусилля по увічнення пам’яті євреїв України.

Нові надходження

Нарис історії культури України. 2-ге вид., доп. / Мирослав Попович. – Київ: Видавничий дім «АртЕк», 2018. – 730 с.

Думати, як Стів Джобс

Думати, як Стів Джобс / Даніел Сміт ; пер. з англ. О. Чупи. – Київ: Вид. група КМ-БУКС, 2018. – 208 с.

Джоан Ролінґ. Гаррі Поттер і таємна кімната

Гаррі Поттер і таємна кімната / Дж. К. Ролінґ. - Київ : "Видавництво «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА», 2004, – 252 с.

Думати, як Вінстон Черчилль

Думати, як Вінстон Черчилль / Даніел Сміт ; пер. з англ. Н. Мочалової. – Київ: Вид. група КМ-БУКС, 2018. – 224 с.

Площі та вежі. Соціальні зв'язки від масонів до фейсбуку

Площі та вежі. Соціальні зв'язки від масонів до фейсбуку / Ніл Ферґюсон ; пер. з англ. К. Диса. – Київ: Наш формат, 2018. – 552 с. : іл.

Думати, як Альберт Ейнштейн

Думати, як Альберт Ейнштейн / Даніел Сміт ; пер. з англ. Г. Литвиненко. – Київ: Вид. група КМ-БУКС, 2018. – 208 с.

© www.shevcbs.kiev.ua 2008Дизайн та розробка www.it-net.com.ua