Головна сторiнка Вiдiслати листа Карта сайту
Новини
Анонс подій
Територія спілкування
ЗАВІТАЙТЕ (наші адреси, телефони)
Корисні поради
Ресурси бібліотек
Фотогалерея
Краєзнавчі замальовки
Вернісаж
Електронний каталог
Книжкові виставки до пам'ятних дат
Дегустація літературних новинок
Афіша
Новини
201920182017201620152014201320122011201020092008
«Шалахмонеси +»

14.12.2017

«Шалахмонеси +»

Свято Ханука в єврейській традиції має багато «відтінків». Один з них полягає в тому, що його заведено відзначати у колі сім’ї та найближчих друзів. А для бібліотеки найріднішими людьми є її читачі (які також сюди ходять цілими сім’ями) та автори книг. Тож, оскільки в єврейському житті традиція чи не найголовніше, то й ми вирішили її не ламати та разом з Центром творчих ініціатив Київської міської єврейської громади та Київським культурно-просвітницьким товариством ім. Шолом-Алейхема запросили до себе у гості 14 грудня друзів.

Кожен гість є найкращим, найдорожчим. Але є ще й найпочесніші. Будь яка зустріч з Григорієм Фальковичем, українським єврейським дитячим поетом, лауреатом багатьох літературних нагород, найпочеснішою серед яких, на наш погляд, є премія імені Шолом-Алейхема, – цікава, змістовна, тепла. А коли Григорій Аврамович приносить зі свої вірші «для дотепного віку»… Який це вік, спитаєте? Та хто ж зможе відповісти, коли, ці вірші читали у голос з превеликим задоволенням на вечорі й дитина 10 років і жіночка «золотого віку». Кожному приємно було знову відчути себе дитиною. Це, до речі, також одна з традицій ханукальних вечорів в бібліотеці ім. О. Шварцмана – залучити в заході кожного гостя. Ну а кожен, хто прочитав вірш, отримав на своєму аркуші з текстом автограф поета – побажання були не менш цікавими, ніж тексти.

Взагалі ж, «Шалахмонеси» - це (з вірша автора) маленькі чудернацькі створіння, які насилають дітям сни, а ще – назва дуже цікавої книжки віршів Г. Фальковича, яку ілюстрував Пінхас (Павло) Фішель. Власне «плюсом» у назві вечора і був цей чудовий київський художник скульптор – ще одна щира, приємна людина у колі наших друзів. Для нашого заходу Пінхас підготував експозицію з малюнків до книги Вадима Лєвіна «Про Джонатана Білла».

Ну і звісно ж присутні запалили ханукальні світильники – символ перемоги, віри та святості. Ось така вона, Ханука, яку відзначили в єврейській бібліотеці.

Нові надходження
Олена Рижко. Ще одна історія про…

Ще одна історія про... : роман / Рижко О. М. - Київ : «Видавництво «Фенікс», 2016. - 192 с.

Думати, як Стів Джобс

Думати, як Стів Джобс / Даніел Сміт ; пер. з англ. О. Чупи. – Київ: Вид. група КМ-БУКС, 2018. – 208 с.

Лідія Новикова. Виноградна гойдалка

Виноградна гойдалка : поезія для дітей / Л. В. Новикова; упоряд. Новіков А. В. - Київ : «Видавництво «Фенікс», 2016. -80 с, іл.

Думати, як Вінстон Черчилль

Думати, як Вінстон Черчилль / Даніел Сміт ; пер. з англ. Н. Мочалової. – Київ: Вид. група КМ-БУКС, 2018. – 224 с.

Світовий порядок. Роздуми про характер націй в історичному контексті

Світовий порядок. Роздуми про характер націй в історичному контексті / пер. з англ. Надія Коваль. - Київ: Наш формат, 2017. - 320 с.

Джоан Ролінґ. Гаррі Поттер і таємна кімната

Гаррі Поттер і таємна кімната / Дж. К. Ролінґ. - Київ : "Видавництво «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА», 2004, – 252 с.

© www.shevcbs.kiev.ua 2008Дизайн та розробка www.it-net.com.ua