Головна сторiнка Вiдiслати листа Карта сайту
Новини
Анонс подій
Територія спілкування
ЗАВІТАЙТЕ (наші адреси, телефони)
Корисні поради
Ресурси бібліотек
Фотогалерея
Краєзнавчі замальовки
Вернісаж
Електронний каталог
Книжкові виставки до пам'ятних дат
Дегустація літературних новинок
Афіша
Новини
201920182017201620152014201320122011201020092008
Історико-художня година «Любителям київської старовини»

11.11.2017

Історико-художня година «Любителям київської старовини»

Читачі та гості бібліотеки заслухали докладну та цікаву доповідь бібліотекаря читального залу Гойко Олени Антонівні, присвячену життєвому та творчому шляху М. Врубеля.

Чимала частина життя і творчості Михайла Врубеля пов'язана з Києвом.

Історія розповідає, що у 1884 році виникла ідея створити візантійський іконостас та реставрувати фрески Кирилівської церкви. Для реставрації потрібен був кваліфікований художник. Викладач Михайла в Академії мистецтв у Петербурзі П.П. Чистяков порекомендував саме Врубеля відомому київському археологу, історику мистецтв, професору Адріяну Прахову.

Перша ж проба Врубеля – зображення архангела на одному зі стовпів церкви – викликала загальне схвалення. Також у 1885 році Врубель створив фреску для Кирилівської церкви під назвою «Сходження Святого Духу на Апостолів».

Восени 1884 р. Врубель їде у Венецію для роботи над великими вівтарними образами та вивчення мозаїки Равенни і венеційських майстрів. Наприкінці 1885 року він повертається до Києва, де дає приватні уроки малювання, працює над ескізами для розпису Володимирського собору.

На внутрішніх стінах храму і арках двох нефів виконано орнаменти за ескізами Михайла Врубеля. Нажаль, запропоновані їм ескізи великого розпису «Плач надгробний» та «Янгол з кадилом і свічкою» (1887) не були реалізовані через занадто новаторський підхід у виконанні релігійних зображень.

Серед світських праць київського періоду визначним твором став «Портрет дівчини на тлі перського килиму», де Врубель дав волю своїм колористичним здібностям. У Києві художник створив також картини: «Східна казка», «Автопортрет», велику кількість акварелей з квітковими мотивами та ін.

Волею випадку Врубель опинився за межами рідного міста і тільки у 1901 році зміг відвидати домівку. Перший раз на зустріч із рідним містом він виїхав із дружиною, відомою оперною співачкою Надією Забілою-Врубель, вихованкою Київського інституту шляхетних дівчат. Другим разом, у 1903 році, художник опинився у Києві вже із дружиною та сином.

Цікавитися історією міста, де ми народилися та живемо, окремими його куточками та спорудами - означає підтримувати внутрішню культуру та духовність, передаючи їх нащадкам! Тож, запрошуємо Вас на цікаві подорожі незрівняним Києвом!

Нові надходження
Кен Робінсон, Лу Ароніка. Ви, Ваша дитина і школа. Як прокласти шлях до найкращої освіти

Ви, Ваша дитина і школа. Як прокласти шлях до найкращої освіти / Кен Робінсон, Лу Ароніка ; пер. з англ. Г. Лелів. – Львів: Літопис, 2018. – 240 с.

Джоан Ролінґ. Гаррі Поттер і келих вогню

Гаррі Поттер і келих вогню / Дж. К. Ролінґ. - Київ : «Видавництво «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА», 2003 – 672 с.

Петро Кралюк. Півтори тисячи років разом. Спільна історія українців і тюркських народів

Півтори тисячи років разом. Спільна історія українців і тюркських народів / Петро Кралюк. – Харків: Бібколектор, 2018. – 282 с.

Кен Робінсон. Освіта проти таланту. Сила творчості

Освіта проти таланту. Сила творчості / Кен Робінсон ; пер. з англ. Г. Лелів. – Львів: Літопис, 2017. – 256 с.

Джоан Ролінґ. Гаррі Поттер і Напівкровний Принц

Гаррі Поттер і Напівкровний Принц / Дж. К. Ролінґ. - Київ : «Видавництво «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА», 2005 – 576 с.

Астрід Ліндґрен. Мадікен

Мадікен / Астрід Ліндґрен. - Київ : «Видавництво «Рідна мова», 2018 – 184 с.

© www.shevcbs.kiev.ua 2008Дизайн та розробка www.it-net.com.ua