Головна сторiнка Вiдiслати листа Карта сайту
Новини
Анонс подій
Територія спілкування
Прес-релізи заходів
ЗАВІТАЙТЕ (наші адреси, телефони)
Корисні поради
Ресурси бібліотек
Фотогалерея
Краєзнавчі замальовки
Вернісаж
Електронний каталог
Книжкові виставки до пам'ятних дат
Дегустація літературних новинок
Новини
20182017201620152014201320122011201020092008
Історико-художня година «Любителям київської старовини»

11.11.2017

Історико-художня година «Любителям київської старовини»

Читачі та гості бібліотеки заслухали докладну та цікаву доповідь бібліотекаря читального залу Гойко Олени Антонівні, присвячену життєвому та творчому шляху М. Врубеля.

Чимала частина життя і творчості Михайла Врубеля пов'язана з Києвом.

Історія розповідає, що у 1884 році виникла ідея створити візантійський іконостас та реставрувати фрески Кирилівської церкви. Для реставрації потрібен був кваліфікований художник. Викладач Михайла в Академії мистецтв у Петербурзі П.П. Чистяков порекомендував саме Врубеля відомому київському археологу, історику мистецтв, професору Адріяну Прахову.

Перша ж проба Врубеля – зображення архангела на одному зі стовпів церкви – викликала загальне схвалення. Також у 1885 році Врубель створив фреску для Кирилівської церкви під назвою «Сходження Святого Духу на Апостолів».

Восени 1884 р. Врубель їде у Венецію для роботи над великими вівтарними образами та вивчення мозаїки Равенни і венеційських майстрів. Наприкінці 1885 року він повертається до Києва, де дає приватні уроки малювання, працює над ескізами для розпису Володимирського собору.

На внутрішніх стінах храму і арках двох нефів виконано орнаменти за ескізами Михайла Врубеля. Нажаль, запропоновані їм ескізи великого розпису «Плач надгробний» та «Янгол з кадилом і свічкою» (1887) не були реалізовані через занадто новаторський підхід у виконанні релігійних зображень.

Серед світських праць київського періоду визначним твором став «Портрет дівчини на тлі перського килиму», де Врубель дав волю своїм колористичним здібностям. У Києві художник створив також картини: «Східна казка», «Автопортрет», велику кількість акварелей з квітковими мотивами та ін.

Волею випадку Врубель опинився за межами рідного міста і тільки у 1901 році зміг відвидати домівку. Перший раз на зустріч із рідним містом він виїхав із дружиною, відомою оперною співачкою Надією Забілою-Врубель, вихованкою Київського інституту шляхетних дівчат. Другим разом, у 1903 році, художник опинився у Києві вже із дружиною та сином.

Цікавитися історією міста, де ми народилися та живемо, окремими його куточками та спорудами - означає підтримувати внутрішню культуру та духовність, передаючи їх нащадкам! Тож, запрошуємо Вас на цікаві подорожі незрівняним Києвом!

Нові надходження
Володимир Кобзар. Хроніка буднів

Хроніка буднів: новели, повість / В. Ф. Кобзар. - Київ : «Видавництво «Фенікс», 2016. - 160 с.

Соломія Зеленська. Сповідь священика

Сповідь священика : роман / Зеленська Соломія. - Київ : "Видавництво "Фенікс", 2016. - 208 с.

Олена Карпенко. Підручник янгола

Підручник янгола : роман / О. О. Карпенко. - Київ : «Видавництво «Фенікс», 2016. - 256 с. : іл.

Марія Карп'юк. Дорога додому

Дорога додому : повість, оповідання / М. Карп'юк. - Київ : "Видавництво "Фенікс", 2016. - 176 с.

Єва Нарубина. Я

Я : повість / Є. Нарубина . - Київ : «Видавництво «Фенікс», 2016.- 400 с.

Микола Ткач. Час любові і болю

Час любові і болю : поезія / М. М. Ткач. - Київ : «Видавництво «Фенікс», 2016. - 208 с.

© www.shevcbs.kiev.ua 2008Дизайн та розробка www.it-net.com.ua