Головна сторiнка Вiдiслати листа Карта сайту
Новини
Анонс подій
Територія спілкування
ЗАВІТАЙТЕ (наші адреси, телефони)
Корисні поради
Ресурси бібліотек
Фотогалерея
Краєзнавчі замальовки
Вернісаж
Електронний каталог
Книжкові виставки до пам'ятних дат
Дегустація літературних новинок
Афіша
Новини
2020201920182017201620152014201320122011201020092008
65-річний ювілей бібліотеки імені Адама Міцкевича

27.10.2017

65-річний ювілей бібліотеки імені Адама Міцкевича

Бібліотека імені Адама Міцкевича, яка входить до Централізованої бібліотечної системи Шевченківського району м. Києва, була заснована у 1952 році.

У 1988 році за ініціативи Київського польського культурно-освітнього товариства в книгозбірні було створено відділ польської книги, основою якого стало зібрання бібліотеки Посольства Республіки Польща в Україні. З 1993 року бібліотека носить ім`я видатного польського поета Адама Міцкевича.

Сьогодні бібліотека ім. Адама Міцкевича знана не тільки в Києві, але й в багатьох містах України та Польщі - як один із перших культурно-інформаційних центрів українсько-польської культури.

В бібліотеці проходять літературно-мистецькі вечори, конкурси знавців польської та української поезії, концерти, лекції, презентації, майстер-класи, круглі столи, зустрічі з видатними діячами науки, культури, мистецтва, політиками України і Польщі, працюють клуби українсько-польської культури та польської мовної культури.

І не випадково, що до затишної зали бібліотеки на гостину зібралися шановні гості, друзі та однодумці. Адже саме за їх сприяння та підтримки бібліотека не просто функціонує, вона на високому рівні проводить культурно-просвітницьку діяльність, завдяки якій протягом багатьох років зміцнюється українсько-польська дружба братніх народів.

З вітальним словом до гостей та працівників бібліотеки звернулися Віталій Царан, керівник апарату Шевченківської районної в місті Києві державної адміністрації та начальник Управління культури, туризму та охорони культурної спадщини Шевченківської районної в місті Києві державної адміністрації Леся Макошко, які вручили грамоту від Голови Шевченківської районної в місті Києві державної адміністрації та сертифікат на придбання комп’ютерної техніки.

Урочисту зустріч продовжив Генеральний консул Посольства Республіки Польща в Україні Томаш Дедерко, який у своєму виступі привітав бібліотеку ім. А. Міцкевича з ювілеєм та висловив щиру вдячність працівникам за прихильність справі просування польської культури, пропаганді польської літератури та підтримку польської громади в Україні.

Привітати бібліотеку з ювілеєм завітали: Ірена Гільова голова Громадського об’єднання «Київське польське культурно-освітнє товариство імені Адама Міцкевича»; Ірина Коновалова, директор ЦБС Шевченківського району м. Києва; головний редактор газети „Dziennik Kijowski” Станіслав Пантелюк та заступник головного редактора Анжеліка Плаксіна; Дмитро Степовик, доктор філософії, доктор богословських наук, доктор мистецтвознавства, професор, академік АН Вищої школи України; Валентина Дашковська, директор Приватної лінгвістичної гімназії; Віра Єфіменко, в.о. директора Київської художньої школи № 7; Олеся Сінчук , український композитор, співачка, поетеса, лауреат всеукраїнських та міжнародних конкурсів та інші.

На завершення урочистої зустрічі у своєму виступі Зоя Ружин, поетеса, заслужений працівник культури України, Голова ВГО «Поступ жінок-мироносиць», відзначила вагомий внесок бібліотеки ім. А. Міцкевича в систему національно-патріотичного виховання та подарувала колективу святковий коровай.

У виконанні Олеся Харченка, народного артиста України, прозвучала традиційна українська святкова пісня «Многая літа».

Нові надходження
Кен Робінсон. Освіта проти таланту. Сила творчості

Освіта проти таланту. Сила творчості / Кен Робінсон ; пер. з англ. Г. Лелів. – Львів: Літопис, 2017. – 256 с.

Олена Карпенко. Підручник янгола

Підручник янгола : роман / О. О. Карпенко. - Київ : «Видавництво «Фенікс», 2016. - 256 с. : іл.

Олег Гончаренко. В чеканні нової трави. Апокрифи дійсності

В чеканні нової трави. (Апокрифи дійсності) : збірка поезії / О. М. Гончаренко. - Київ : «Видавництво «Фенікс», 2016. - 208 с.

Історія європейської цивілізації. Середньовіччя. Варвари. Християни. Мусульмани

Історія європейської цивілізації. Середньовіччя. Варвари. Християни. Мусульмани / за ред. Умберто Еко ; пер. з італ. О. В. Сминтини, С. А. Кулініч, О. А. Юдіна, Д. Ю. Кондакової, І. М. Потапової. - Харків: Фоліо, 2018. - 698 с.: іл.

Джоан Ролінґ. Гаррі Поттер і таємна кімната

Гаррі Поттер і таємна кімната / Дж. К. Ролінґ. - Київ : "Видавництво «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА», 2004, – 252 с.

Олександра Малаш. Любові багато не буває

Любові багато не буває : роман / О. В. Малаш. - Київ : «Видавництво «Фенікс», 2016. - 272 с.

© www.shevcbs.kiev.ua 2008Дизайн та розробка www.it-net.com.ua