Головна сторiнка Вiдiслати листа Карта сайту
Новини
Анонс подій
Територія спілкування
ЗАВІТАЙТЕ (наші адреси, телефони)
Корисні поради
Ресурси бібліотек
Фотогалерея
Краєзнавчі замальовки
Вернісаж
Електронний каталог
Книжкові виставки до пам'ятних дат
Дегустація літературних новинок
Афіша
Новини
2020201920182017201620152014201320122011201020092008
«Тварини – твої друзі»

18.10.2017

«Тварини – твої друзі»

4 жовтня відзначався Всесвітній день захисту тварин. Він був заснований на Міжнародному конгресі прихильників руху на захист природи, що проходив у 1931 році у Флоренції (Італія), в день пам'яті католицького святого Франциска Асизького, який вважається покровителем тварин.

На сьогоднішній день тварини знаходяться в небезпеці: надмірне споживання природних ресурсів, знищення лісових і заболочених територій заради будівництва нових доріг і майданчиків, браконьєрство, що знищує мільйони ні в чому не винних створінь.

Захист потрібен не тільки диким, а й домашнім тваринам. Прикладів жорстокого поводження з ними в останні роки стає все більше. У багатьох західноєвропейських країнах вважається, що домашні тварини - це частина сім'ї і вони мають такі ж права, як і інші її члени.

Не дивлячись на те, що в останні роки люди стали жорстокими, однак, і небайдужих людей в цьому світі все ж чимало. Чого тільки варта історія про чемпіона з Колорадо, який повернувся додому з Сочі не тільки з медалями, а й з вдячними йому собаками. Олімпійські ігри зажадали очистити місто від бездомних тварин. Гас Кенуорті зміг врятувати чотирилапих друзів від загибелі, забравши їх з собою. Разом зі своїм другом Робіном Макдональдом, 22-річний фристайліст почав співпрацювати з міжнародною гуманітарною організацією, яка допомогла перевезти собак в Америку.

В останні роки заходи, що присвячені Всесвітньому дню тварин, проходять в більш, ніж 60 країнах світу. Україна теж долучилася до них. 17 жовтня в 17 містах нашої країни пройшли марші «Захисти тварин». Бібліотека ім. М. Костомарова підключилась до цієї акції своїм заходом. З місією «Дізнайся та збережи» ми направилися до дитячого садочка № 388.

Діти знайомилися з мапою «Тварини України», знаходили там своїх улюбленців; змагались, розгадуючи загадки про тварин (до речі, сюди належать і звірі, і птахи, і комахи, і морські мешканці); впізнавали тварин по слідах. Всі разом робили стрибаюче жабенятко-оригамі на згадку про цей день. Було всім весело і цікаво.

Нові надходження
Марія Карп'юк. Дорога додому

Дорога додому : повість, оповідання / М. Карп'юк. - Київ : "Видавництво "Фенікс", 2016. - 176 с.

Джоан Ролінґ. Гаррі Поттер і Напівкровний Принц

Гаррі Поттер і Напівкровний Принц / Дж. К. Ролінґ. - Київ : «Видавництво «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА», 2005 – 576 с.

Володимир Кобзар. Хроніка буднів

Хроніка буднів: новели, повість / В. Ф. Кобзар. - Київ : «Видавництво «Фенікс», 2016. - 160 с.

Світовий порядок. Роздуми про характер націй в історичному контексті

Світовий порядок. Роздуми про характер націй в історичному контексті / пер. з англ. Надія Коваль. - Київ: Наш формат, 2017. - 320 с.

Олена Карпенко. Підручник янгола

Підручник янгола : роман / О. О. Карпенко. - Київ : «Видавництво «Фенікс», 2016. - 256 с. : іл.

Петро Кралюк. Півтори тисячи років разом. Спільна історія українців і тюркських народів

Півтори тисячи років разом. Спільна історія українців і тюркських народів / Петро Кралюк. – Харків: Бібколектор, 2018. – 282 с.

© www.shevcbs.kiev.ua 2008Дизайн та розробка www.it-net.com.ua