Головна сторiнка Вiдiслати листа Карта сайту
Новини
Анонс подій
Територія спілкування
ЗАВІТАЙТЕ (наші адреси, телефони)
Корисні поради
Ресурси бібліотек
Фотогалерея
Краєзнавчі замальовки
Вернісаж
Електронний каталог
Книжкові виставки до пам'ятних дат
Дегустація літературних новинок
Афіша
Новини
201920182017201620152014201320122011201020092008
«Тварини – твої друзі»

18.10.2017

«Тварини – твої друзі»

4 жовтня відзначався Всесвітній день захисту тварин. Він був заснований на Міжнародному конгресі прихильників руху на захист природи, що проходив у 1931 році у Флоренції (Італія), в день пам'яті католицького святого Франциска Асизького, який вважається покровителем тварин.

На сьогоднішній день тварини знаходяться в небезпеці: надмірне споживання природних ресурсів, знищення лісових і заболочених територій заради будівництва нових доріг і майданчиків, браконьєрство, що знищує мільйони ні в чому не винних створінь.

Захист потрібен не тільки диким, а й домашнім тваринам. Прикладів жорстокого поводження з ними в останні роки стає все більше. У багатьох західноєвропейських країнах вважається, що домашні тварини - це частина сім'ї і вони мають такі ж права, як і інші її члени.

Не дивлячись на те, що в останні роки люди стали жорстокими, однак, і небайдужих людей в цьому світі все ж чимало. Чого тільки варта історія про чемпіона з Колорадо, який повернувся додому з Сочі не тільки з медалями, а й з вдячними йому собаками. Олімпійські ігри зажадали очистити місто від бездомних тварин. Гас Кенуорті зміг врятувати чотирилапих друзів від загибелі, забравши їх з собою. Разом зі своїм другом Робіном Макдональдом, 22-річний фристайліст почав співпрацювати з міжнародною гуманітарною організацією, яка допомогла перевезти собак в Америку.

В останні роки заходи, що присвячені Всесвітньому дню тварин, проходять в більш, ніж 60 країнах світу. Україна теж долучилася до них. 17 жовтня в 17 містах нашої країни пройшли марші «Захисти тварин». Бібліотека ім. М. Костомарова підключилась до цієї акції своїм заходом. З місією «Дізнайся та збережи» ми направилися до дитячого садочка № 388.

Діти знайомилися з мапою «Тварини України», знаходили там своїх улюбленців; змагались, розгадуючи загадки про тварин (до речі, сюди належать і звірі, і птахи, і комахи, і морські мешканці); впізнавали тварин по слідах. Всі разом робили стрибаюче жабенятко-оригамі на згадку про цей день. Було всім весело і цікаво.

Нові надходження
Петро Селецький. Книга справджень

Книга справджень : вірші та поеми / П. І. Селецький. Київ : «Видавництво «Фенікс», 2016. 208 с.

Кен Робінсон. Освіта проти таланту. Сила творчості

Освіта проти таланту. Сила творчості / Кен Робінсон ; пер. з англ. Г. Лелів. – Львів: Літопис, 2017. – 256 с.

Астрід Ліндґрен. Мадікен

Мадікен / Астрід Ліндґрен. - Київ : «Видавництво «Рідна мова», 2018 – 184 с.

Джоан Ролінґ. Гаррі Поттер і таємна кімната

Гаррі Поттер і таємна кімната / Дж. К. Ролінґ. - Київ : "Видавництво «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА», 2004, – 252 с.

Олександра Малаш. Любові багато не буває

Любові багато не буває : роман / О. В. Малаш. - Київ : «Видавництво «Фенікс», 2016. - 272 с.

Нарис історії культури України. 2-ге вид., доп. / Мирослав Попович. – Київ: Видавничий дім «АртЕк», 2018. – 730 с.

© www.shevcbs.kiev.ua 2008Дизайн та розробка www.it-net.com.ua