Головна сторiнка Вiдiслати листа Карта сайту
Новини
Анонс подій
Територія спілкування
ЗАВІТАЙТЕ (наші адреси, телефони)
Корисні поради
Ресурси бібліотек
Фотогалерея
Краєзнавчі замальовки
Вернісаж
Електронний каталог
Книжкові виставки до пам'ятних дат
Дегустація літературних новинок
Афіша
Новини
201920182017201620152014201320122011201020092008
Книжкова виставка «УПА – рух опору»

17.10.2017

Книжкова виставка «УПА – рух опору»

Поступово перемагає історична справедливість і змінюється ставлення українців до національно-визвольної боротьби і до Української Повстанської Армії зокрема. Кожне видання, яке поширює інформацію про УПА, про приховані сторінки визвольної боротьби, є надзвичайно важливими для України. Для висвітлення героїчних дій УПА на книжковій виставці «УПА – рух опору» представлено художні твори сучасних письменників Р. Іваничука, В. Шкляра, В. Шовкошитного, А. Кокотюхи, Н. Гуменюк, П. Кралюка тощо.

Пропонуємо прочитати новий роман В. Шкляра» Троща» про події 1947 року на Тернопільщині. І нехай вас не дивує рік 1947, адже збройна боротьба повстанців продовжувалася до 1960 року.

Роман-епопея В. Шовкошитного «Кров свята» описує майже 100-літню історію жителів одного села на Переясловщині (від жовтневого перевороту до Революції Гідності), де головні герої – сам автор та легендарний вояк УПА на псевдо «Кречет». До твору додано багато документів про рух опору на Волині.

А. Кокотюха в романах «Червоний» та історичній трилогії «Чорний ліс», «Багряний рейд» та «Біла ніч» показав боротьбу УПА за незалежну вільну Україну, зради й прозріння, життя під утиском поляків, німців та москалів.

В романі «Чорний ліс» події відбуваються на Волині, де українці воюють відразу на три фронти: з німцями, росіянами та поляками. Головний герой - Максим Коломієць на прізвисько Східняк - мусить розібратися в тому, хто друг, а хто ворог. У нього нині одна мета - зрозуміти, на чиєму боці правда, і відстоювати її зі зброєю в руках.

Події другого роману трилогії «Багряний рейд» відбуваються на Житомирщині та Київщині. Тільки-но зійшла з української землі німецька навала, як Совіти почали утиски й арешти. Серце головного героя (Східняка) обливалося кров’ю, коли він бачив, як паплюжать рідний край. Але й у відділі УПА, куди він пішов за покликом сумління, йому не довіряють. Заключна частина трилогії «Біла ніч» завершує тему УПА. Весна, 1945 рік. На Західній Україні - тотальний наступ загонів НКВД на повстанську лісову армію. НКВД хоче зруйнувати повстанський рух зсередини. Операція «Біла ніч» зазнає успіху. Але заманити Східняка в пастку — не так просто…

Українські письменники Р. Іваничук, В. Лис, Н. Гуменюк, П. Кралюк у своїх історично-побутових романах показують як радянська влада ламала та нищила долі багатьох українців.

Окрасою книжкової виставки стала оригінальна книга «Листівки УПА» видавництва «Дуліби».

«На відміну від мемуарів і документів, які зосереджуються передусім на бойових сторінках УПА, пропоновані поштівки – це насамперед історія побутової культури. А також європейської поліграфічної естетики середини ХХ століття», - пише про видання Марина Гримич, головний редактор видавництва «Дуліби».

Отже, читайте та вивчайте свою історію, бо «незнання історії не звільняє від історичної відповідальності»!

Нові надходження
Микола Ткач. Час любові і болю

Час любові і болю : поезія / М. М. Ткач. - Київ : «Видавництво «Фенікс», 2016. - 208 с.

Джоан Ролінґ. Гаррі Поттер і келих вогню

Гаррі Поттер і келих вогню / Дж. К. Ролінґ. - Київ : «Видавництво «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА», 2003 – 672 с.

Думати, як Леонардо да Вінчі

Думати, як Леонардо да Вінчі / Даніел Сміт ; пер. з англ. А. Мішти. – Київ: Вид. група КМ-БУКС, 2018. – 224 с.

Галина Скляренко. Українські художники: з відлиги до незалежності. Книга перша

Українські художники: з відлиги до незалежності. У 2-х книгах. Книга перша. / Галина Скляренко. – Київ: ArtHuss, 2018. – 288 с.

Петро Кралюк. Півтори тисячи років разом. Спільна історія українців і тюркських народів

Півтори тисячи років разом. Спільна історія українців і тюркських народів / Петро Кралюк. – Харків: Бібколектор, 2018. – 282 с.

Джоан Ролінґ. Гаррі Поттер і Орден Фенікса

Гаррі Поттер і Орден Фенікса / Дж. К. Ролінґ. - Київ : «Видавництво «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА», 2004 – 815 с.

© www.shevcbs.kiev.ua 2008Дизайн та розробка www.it-net.com.ua