Головна сторiнка Вiдiслати листа Карта сайту
Новини
Анонс подій
Територія спілкування
ЗАВІТАЙТЕ (наші адреси, телефони)
Корисні поради
Ресурси бібліотек
Фотогалерея
Краєзнавчі замальовки
Вернісаж
Електронний каталог
Книжкові виставки до пам'ятних дат
Дегустація літературних новинок
Афіша
Новини
201920182017201620152014201320122011201020092008
«Священий циган» Радислава Гусліна

08.10.2017

«Священий циган» Радислава Гусліна

Чим цю зустріч можна виокремити серед інших? Мабуть тим, що у єврейській бібліотеці виступа… православний священик. Адже Радислав Гуслін – творчий псевдонім протоієрея В’ячеслава Власенка. Але навіть сам автор на зустрічі сказав, що у кожного народу є свій шлях, яким звелів йти Всевишній. Тож усі три гілки віри у єдиного Бога мають існувати поряд і створювати світову гармонію – і юдаїзм, і християнство, і іслам.

Ну а для самого пана Радислава гармонія світу у триєдинстві Віри, Надії та Любові. І, за словами голови Запорізької обласної організації ВТС КЛУ Світлани Скорик у її післямові до книги, поезія Радислава Гусліна – «ключ від Кохання, кохання до земної жінки, і Любові до Творця світів». А ще «Священий циган» - «це музика, яку втілили у слові».

Чому пан Радислав вибрав образ «цигана», здавалося б людини, мало співставимої з релігією. Але «циган» для автора – образ перш за все свободи Духу:

Птица тихо парит…
Я молчу изнутри…
Как Ты много мне дал,
Что-нибудь забери.

Священнику о. В’ячеславу довелося стикатися з біллю серця українських бійців, слухати сповіді родичів загиблих… Це знаходить відображення і в поезії Радислава Гусліна, наприклад, у вірші «Молчать нет силы…»:

«Хочу повеситься», рыдал отец солдата,
Растерзанного бешеной гранатой.

Он мне в глаза смотрел: «Скажи священник,
Кем буду я пред Богом – трус, изменник?»

В высоком небе пролетает стая,
О, Украина желто-голубая.

Частину своїх віршів Радислав перекладає на музику (ще одна грань таланту непересічної людини), тож і читання нової книги перемежалося піснями під гітару. Навіть під дві – допомагав Радиславу Гусліну його колега-музикант Дмитро Краснокутський. Музика, як і вірші, різнопланова – рок, балади, «авторська пісня».

Чи сподобалась зустріч її відвідувачам, чи цікавий поет Радислав Гуслін читачу? Ось слова з відгуку на Фейсбуці постійного гостя і друга бібліотеки поета, академіка-машинобудівника Анатолія Мозжухіна: «Вірші Гусліна – це не просто хвиля духовності, це синтез релігійної і світської етики, пронизаної біллю і любов’ю до людського буття в усіх його проявах. Біблійні мотиви чергуються у них із соціальними обставинами нашого сучасного життя… В цілому захід відбувся на святковій ноті, характерній традиції бібліотеки ім. Ошера Шварцмана та завдяки кураторам цього дійства Марату Страковському та Олегу Федорову».

Нові надходження
Світовий порядок. Роздуми про характер націй в історичному контексті

Світовий порядок. Роздуми про характер націй в історичному контексті / пер. з англ. Надія Коваль. - Київ: Наш формат, 2017. - 320 с.

Горобець О. Постаті з вирію

Постаті з вирію : повісті, нариси / О. О. Горобець. - Київ : "Видавництво "Фенікс", 2016.-176 с.

Кен Робінсон. Освіта проти таланту. Сила творчості

Освіта проти таланту. Сила творчості / Кен Робінсон ; пер. з англ. Г. Лелів. – Львів: Літопис, 2017. – 256 с.

Думати, як Стів Джобс

Думати, як Стів Джобс / Даніел Сміт ; пер. з англ. О. Чупи. – Київ: Вид. група КМ-БУКС, 2018. – 208 с.

Дипломатія

Дипломатія /Генрі Кіссинджер ; пер. з англ. М. Гоцацюка, В. Горбатька. - Київ: Вид. група КМ-БУКС, 2018. - 864 с.

Площі та вежі. Соціальні зв'язки від масонів до фейсбуку

Площі та вежі. Соціальні зв'язки від масонів до фейсбуку / Ніл Ферґюсон ; пер. з англ. К. Диса. – Київ: Наш формат, 2018. – 552 с. : іл.

© www.shevcbs.kiev.ua 2008Дизайн та розробка www.it-net.com.ua