Головна сторiнка Вiдiслати листа Карта сайту
Новини
Анонс подій
Територія спілкування
ЗАВІТАЙТЕ (наші адреси, телефони)
Корисні поради
Ресурси бібліотек
Фотогалерея
Краєзнавчі замальовки
Вернісаж
Електронний каталог
Книжкові виставки до пам'ятних дат
Дегустація літературних новинок
Афіша
Новини
201920182017201620152014201320122011201020092008
«Українська фуга війни»

11.10.2017

«Українська фуга війни»

Ми дуже раді нашій вдачі - створенню справжньої теплої зустрічі із сучасними легендами фронтових доріг, які їдуть і забезпечують необхідним наших дівчат і хлопців не те що на перших, на нульових позиціях. Звісно, вони самі себе такими легендами не вважають.

Всі присутні на заході відчули ті незримі «філотичні» ниточки від серця до серця, якими ми пов’язані між собою і з цією землею. І хай у приміщенні бібліотеки №9 ремонт, але наші читачі навчаються поруч у школах і школи радо нас зустрічають у себе.

Якщо вам щось говорять наступні назви "ФОНД Дианы Мкаровой", «батальйон Кульчицького», «група Ендрю», «Карачун», - ви зрозумієте одразу, про кого йдеться. Якщо ні – то, як кажуть «гугл в поміч».

Ми списалися з Діаною Макаровою «Я можу. Зараз в рейсі. Повернуся - домовимось». І Діана відмінила інтерв’ю для телебачення, щоб зустрітися зі школярами. «Ми нервуємо, бо ще не виступали ось так перед дітьми». Легендарний бусік «Вжик» - який намотав не одну тисячу кілометрів страшними дорогами, красуня Санді, юна Женя, Роман, Павло, - вони всі щойно повернулися. Зібрали «експонати» і прийшли до підлітків.

Фотографії підірваних мостів і розбомблених будинків, відстріляні РПГ, залишки розірваних «градин», мін; уламок гелікоптера, в якому загинув генерал Сергій Кульчицький. – Це свідчення війни.

Але з чого складається робота волонтера? – Дістати найкраще, створити найзручніше.

- Ми не возимо їжу, її вже вдосталь. Нам треба забезпечити виживання.

Тому ось стандартний бінокль і ось той, які привозимо ми. – І біноклі йдуть рядами, їх порівнюють.

- А це теплі-теплесенькі светри, які ми відшиваємо самі. Бачите тут напис «підпали мене» . Дуже багато військових гинуть від опіків, бо синтетичні тканини плавляться і їх можна зняти лише зі шкірою.

- Це тактичні навушники, для кого вони? – Правильно для артилеристів, щоб не втрачати слух.
- А це що? Не рюкзак. Це польова розгрузка.

- Порви папірець. Не можеш? Це спеціальні блокноти, не розмокають, не рвуться, але горять в 5 разів довше за звичайний папір.

- Аптечки, в них, крім всього іншого, тампонажні серветки, які зупиняють кровотечу і які не залишаться в рані випадково, бо їх видно на рентгені.

Всі предмети передаються з рук в руки, підлітки надривають папір, вдягають навушники і плескають в долоні, пробують однією рукою затягти на собі турнікети – кровоспинні джгути.

Де стоять українські військові – там у дітей за тиждень починається діатез. Бо діти загодовані шоколадом, печивом та згущеним молоком.

А ще, боєць вертається додому інколи з всиновленою дитиною. Бо є дитбудинки, які не вивезені. І є туга за дітьми. Всі бліндажі прикрашені малюнками. Листи, паперові листи від чужих дітей носять біля серця – як талісмани.

- Пишіть листи, малюйте і навчайтеся. Це банально, але найбільш важливо. Бо стільки толкових дівчат і хлопців могли б стати офіцерами, а їм не вистачає освіти.

- Я дуже шкодую, що мало вчив хімію, - говорить Роман, який за день до цієї зустрічі прийшов на ротацію. - Кажу вам, що для саперів це особливо цінно.

- Дякуємо, дякуємо, дякуємо! – підлітки, вчителі, волонтери й бібліотекарі дякували одне-одному за тепло, за справжність. За можливість робити щось спільно.

Нові надходження
Світовий порядок. Роздуми про характер націй в історичному контексті

Світовий порядок. Роздуми про характер націй в історичному контексті / пер. з англ. Надія Коваль. - Київ: Наш формат, 2017. - 320 с.

Володимир Базилевський. Лук і Ліра

Лук і Ліра : поезії / В. О. Базилевський. - Київ : «Видавництво «Фенікс», 2016. - 256 с.

Володимир Кобзар. Хроніка буднів

Хроніка буднів: новели, повість / В. Ф. Кобзар. - Київ : «Видавництво «Фенікс», 2016. - 160 с.

Кен Робінсон. Освіта проти таланту. Сила творчості

Освіта проти таланту. Сила творчості / Кен Робінсон ; пер. з англ. Г. Лелів. – Львів: Літопис, 2017. – 256 с.

Олена Рижко. Ще одна історія про…

Ще одна історія про... : роман / Рижко О. М. - Київ : «Видавництво «Фенікс», 2016. - 192 с.

Соломія Зеленська. Сповідь священика

Сповідь священика : роман / Зеленська Соломія. - Київ : "Видавництво "Фенікс", 2016. - 208 с.

© www.shevcbs.kiev.ua 2008Дизайн та розробка www.it-net.com.ua