Головна сторiнка Вiдiслати листа Карта сайту
Новини
Анонс подій
Територія спілкування
ЗАВІТАЙТЕ (наші адреси, телефони)
Корисні поради
Ресурси бібліотек
Фотогалерея
Краєзнавчі замальовки
Вернісаж
Електронний каталог
Книжкові виставки до пам'ятних дат
Дегустація літературних новинок
Афіша
Новини
2020201920182017201620152014201320122011201020092008

18.07.2017

Бібліотека вченого

На питання, чому саме в бібліотеці організовано таку виставку, можна також відповісти питанням: «А де ще?», бо ж мабуть ніхто так не поважає книгу й не цікавиться нею як бібліотека та її читачі. Тож працівники музею одразу після отримання подарунку зателефонували своїм друзям-колегам з бібліотеки і запропонували разом долучитися до цікавої справи.

Бібліотека вченого – одна з важливих ланок наукової діяльності. Передача бібліотечної колекції Музею історії Десятинної церкви – це ще одна нагода побачити масштабність наукового спадку Сергія Висоцького, різноманіття наукових інтересів, непересічне значення його праць і досліджень для істориків, лінгвістів, мистецтвознавців, архітекторів, епіграфістів, дослідників музичної культури доби Середньовіччя. Автографи на книгах з бібліотеки С. Висоцького, свідчать про широту його наукових зв’язків. Є книги подаровані науковцями Німеччини, Польщі, Болгарії, Угорщини, Білорусі. Багаторічна подвижницька праця Сергія Олександровича з вивчення давньоруських графіті-написів, що були прокреслені на стінах архітектурних споруд та окремих предметах, сприяла виявленню нового писемного та історичного джерела. Київському досліднику належить відкриття та систематизація корпусу кириличних графіті ХІ–ХVІІ століть визначної пам’ятки давньоруської культури Софії Київської, а також вивчення графіті Михайлівської церкви Видубицького монастиря, руїн Успенського собору Києво-Печерського монастиря, Золотих воріт, Кирилівської церкви та інших давньоруських пам’яток. Науковий доробок вченого став надбанням світової науки.

Відкриваючи виставку, директор Музею історії Десятинної церкви Наталія Писаренко зазначила, що ця колекція важлива для музею не тільки і не стільки в якості музейного експонату, а що книги допоможуть співробітниками музею у їх щоденній науковій праці. Шановна співорганізатор також зауважила, що виставка змогла вмісти лише близько ста колекційних примірників найбільш цікавих з точки зору організаторів, з подарованих майже 500(!) книжок.

Цікаво, що серед співробітників Музею та запрошених гостей було багато учнів С. Висоцького, його колишніх колег по роботі. Одна з таких – заступних директора Музею з наукової роботи Єлизавета Архіпова також поділилася своїми спогадами про вченого. Про значення досліджень Сергія Олександровича для з огляду на вивчення історії України та Києва та про постать науковця цікаво розповів директор Центру археології Києва при Інституті археології НАН України, кандидат історичних наук Михайло Сагайдак. Розповіді та виступи перемежалися архівними відеосюжетами про Сергія Висоцького та з його виступами. Серед цікавих гостей можна відзначити відомого києвознавця, публіциста Віталія Ковалинського, який не тільки завітав на відкриття виставки, а й подарував бібліотеці декілька своїх книжок, присвячених сторінкам історії столиці України та її визначним пам’яткам.

На відкритті виставки також було зроблено пропозицію, підтриману усіма присутніми - зробити каталог цієї цікавої бібліотечної колекції. Безумовно, початком створення каталогу можна вважати ті зусилля та напрацювання, що були зроблені Музеєм та бібліотекою для оформлення експозиції.

Виставка чекає на усіх поціновувачів книги, шанувальників науки, давньоруської, давньокиївської та української історії з 19 липня по 30 серпня 2017 року в бібліотеці ім. Ошера Шварцмана за адресою: м. Київ, вул. Стрітенська, 4/13 (вхід із двору). Години роботи: пн.-чт. - з 11:00 до 17:00, нд. – з 11:00 до 16:00. Телефони для довідок: (044) 246-47-62, (044) 272-39-18. Ласкаво просимо!

Нові надходження
Джоан Ролінґ. Гаррі Поттер і Орден Фенікса

Гаррі Поттер і Орден Фенікса / Дж. К. Ролінґ. - Київ : «Видавництво «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА», 2004 – 815 с.

Микола Ткач. Час любові і болю

Час любові і болю : поезія / М. М. Ткач. - Київ : «Видавництво «Фенікс», 2016. - 208 с.

Зброя, мікроби і сталь : Витоки нерівностей між народами

Зброя, мікроби і сталь : Витоки нерівностей між народами / Джаред Даймонд ; пер. з англ. Т. Цимбала. - Київ: Вид. група КМ-БУКС, 2018. - 512 с.

Нарис історії культури України. 2-ге вид., доп. / Мирослав Попович. – Київ: Видавничий дім «АртЕк», 2018. – 730 с.

Олег Гончаренко. В чеканні нової трави. Апокрифи дійсності

В чеканні нової трави. (Апокрифи дійсності) : збірка поезії / О. М. Гончаренко. - Київ : «Видавництво «Фенікс», 2016. - 208 с.

Олена Карпенко. Підручник янгола

Підручник янгола : роман / О. О. Карпенко. - Київ : «Видавництво «Фенікс», 2016. - 256 с. : іл.

© www.shevcbs.kiev.ua 2008Дизайн та розробка www.it-net.com.ua