Головна сторiнка Вiдiслати листа Карта сайту
Новини
Анонс подій
Територія спілкування
ЗАВІТАЙТЕ (наші адреси, телефони)
Корисні поради
Ресурси бібліотек
Фотогалерея
Краєзнавчі замальовки
Вернісаж
Електронний каталог
Книжкові виставки до пам'ятних дат
Дегустація літературних новинок
Афіша
Новини
201920182017201620152014201320122011201020092008
«Подорож»

14.06.2017

«Подорож»

«Подорож» - назва нової художньо-автобіографічної книги, що вийшла друком у Видавництві Старого Лева цього року. Її авторка – Іда Фінк (1921-2011), єврейська жінка, яка народилася у старовинному містечку Збараж на Тернопільщині, коли ця територія входила до складу Польщі. Іда Фінк пережила Катастрофу, жила довгі роки в Ізраїлі, навіть працювала в меморіалі Яд Вашем, написала декілька книг польською, серед яких, у 1990 році – «Подорож», перекладену багатьма мовами світу, але лише тепер – українською. Цей переклад зробила галичанка, редакторка CULTURE.MEDIA Наталка Римська, яка разом з директором Українського центру вивчення історії Голокосту, доктором Анатолієм Подольським вела презентацію.

Про що книга? Про події 1942-1945 років: втечу Іди Фінк з гето з підробними польськими документами, депортацію для примусової праці та поневіряння на «арійській стороні» протягом цього часу. Чим цікава? За словами Наталки Римської, їй сподобалась «тиша» цієї книжки. В ній немає образ, звинувачень, в ній немає жахіть. Просто розповідь, спогади про людей, які були поруч, про події. Сподобалась тим, що навіть серед страшних подій Іда Фінк знаходила можливість милуватися природою, архітектурою тих місць, де проходив її шлях.

Що книга дасть читачу? Правду. Адже авторка у своїх спогадах розкриває складні взаємовідносини між людьми у часи війни і страху – бо і спасали, і зраджували одні й ті ж самі люди, які були поруч: сусіди, співробітники, наглядачі, солдати…

Справді, варто прочитати «Подорож», хоча б для того, щоб зрозуміти, чим жили люди того часу, чим вимірювали вони людське життя, що керувало їх вчинками. Знайти книжку можна у мережі «Книгарня Є» та у представництвах Видавництва Старого Лева. А невдовзі вона опиниться і на полиці бібліотеки ім. Ошера Шварцмана.

Нові надходження
Століття змін. Яке століття бачило найбільше змін і чому це важливо для нас

Століття змін. Яке століття бачило найбільше змін і чому це важливо для нас / Іен Мортімер / пер. з англ. Я. Машико. - Харків: Вид-во "Ранок" : Фабула, 2018. - 448 с.

Петро Селецький. Книга справджень

Книга справджень : вірші та поеми / П. І. Селецький. Київ : «Видавництво «Фенікс», 2016. 208 с.

Джоан Ролінґ. Гаррі Поттер і Напівкровний Принц

Гаррі Поттер і Напівкровний Принц / Дж. К. Ролінґ. - Київ : «Видавництво «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА», 2005 – 576 с.

Олена Карпенко. Підручник янгола

Підручник янгола : роман / О. О. Карпенко. - Київ : «Видавництво «Фенікс», 2016. - 256 с. : іл.

Горобець О. Постаті з вирію

Постаті з вирію : повісті, нариси / О. О. Горобець. - Київ : "Видавництво "Фенікс", 2016.-176 с.

Астрід Ліндґрен. Мадікен

Мадікен / Астрід Ліндґрен. - Київ : «Видавництво «Рідна мова», 2018 – 184 с.

© www.shevcbs.kiev.ua 2008Дизайн та розробка www.it-net.com.ua