Головна сторiнка Вiдiслати листа Карта сайту
Новини
Анонс подій
Територія спілкування
ЗАВІТАЙТЕ (наші адреси, телефони)
Корисні поради
Ресурси бібліотек
Фотогалерея
Краєзнавчі замальовки
Вернісаж
Електронний каталог
Книжкові виставки до пам'ятних дат
Дегустація літературних новинок
Афіша
Новини
2020201920182017201620152014201320122011201020092008
«Подорож»

14.06.2017

«Подорож»

«Подорож» - назва нової художньо-автобіографічної книги, що вийшла друком у Видавництві Старого Лева цього року. Її авторка – Іда Фінк (1921-2011), єврейська жінка, яка народилася у старовинному містечку Збараж на Тернопільщині, коли ця територія входила до складу Польщі. Іда Фінк пережила Катастрофу, жила довгі роки в Ізраїлі, навіть працювала в меморіалі Яд Вашем, написала декілька книг польською, серед яких, у 1990 році – «Подорож», перекладену багатьма мовами світу, але лише тепер – українською. Цей переклад зробила галичанка, редакторка CULTURE.MEDIA Наталка Римська, яка разом з директором Українського центру вивчення історії Голокосту, доктором Анатолієм Подольським вела презентацію.

Про що книга? Про події 1942-1945 років: втечу Іди Фінк з гето з підробними польськими документами, депортацію для примусової праці та поневіряння на «арійській стороні» протягом цього часу. Чим цікава? За словами Наталки Римської, їй сподобалась «тиша» цієї книжки. В ній немає образ, звинувачень, в ній немає жахіть. Просто розповідь, спогади про людей, які були поруч, про події. Сподобалась тим, що навіть серед страшних подій Іда Фінк знаходила можливість милуватися природою, архітектурою тих місць, де проходив її шлях.

Що книга дасть читачу? Правду. Адже авторка у своїх спогадах розкриває складні взаємовідносини між людьми у часи війни і страху – бо і спасали, і зраджували одні й ті ж самі люди, які були поруч: сусіди, співробітники, наглядачі, солдати…

Справді, варто прочитати «Подорож», хоча б для того, щоб зрозуміти, чим жили люди того часу, чим вимірювали вони людське життя, що керувало їх вчинками. Знайти книжку можна у мережі «Книгарня Є» та у представництвах Видавництва Старого Лева. А невдовзі вона опиниться і на полиці бібліотеки ім. Ошера Шварцмана.

Нові надходження
Горобець О. Постаті з вирію

Постаті з вирію : повісті, нариси / О. О. Горобець. - Київ : "Видавництво "Фенікс", 2016.-176 с.

Олена Карпенко. Підручник янгола

Підручник янгола : роман / О. О. Карпенко. - Київ : «Видавництво «Фенікс», 2016. - 256 с. : іл.

Думати, як Стів Джобс

Думати, як Стів Джобс / Даніел Сміт ; пер. з англ. О. Чупи. – Київ: Вид. група КМ-БУКС, 2018. – 208 с.

Кен Робінсон, Лу Ароніка. Ви, Ваша дитина і школа. Як прокласти шлях до найкращої освіти

Ви, Ваша дитина і школа. Як прокласти шлях до найкращої освіти / Кен Робінсон, Лу Ароніка ; пер. з англ. Г. Лелів. – Львів: Літопис, 2018. – 240 с.

Візантія : Крізь одинадцять століть її історії

Візантія : Крізь одинадцять століть її історії : нове вид. / Дмитро Степовик. - Київ: Дніпро, 2017. – 280 с.

Слова, що лунають крізь час. Найважливіші в історії людства промови,які змінили наш світ

Слова, що лунають крізь час. Найважливіші в історії людства промови,які змінили наш світ / Террі Ґолвей ; пер. з англ. О. Гамурарь. - Київ: Вид. група КМ-БУКС, 2018. - 480 с.

© www.shevcbs.kiev.ua 2008Дизайн та розробка www.it-net.com.ua