Головна сторiнка Вiдiслати листа Карта сайту
Новини
Анонс подій
Територія спілкування
ЗАВІТАЙТЕ (наші адреси, телефони)
Корисні поради
Ресурси бібліотек
Фотогалерея
Краєзнавчі замальовки
Вернісаж
Електронний каталог
Книжкові виставки до пам'ятних дат
Дегустація літературних новинок
Афіша
Новини
201920182017201620152014201320122011201020092008
«Подорож»

14.06.2017

«Подорож»

«Подорож» - назва нової художньо-автобіографічної книги, що вийшла друком у Видавництві Старого Лева цього року. Її авторка – Іда Фінк (1921-2011), єврейська жінка, яка народилася у старовинному містечку Збараж на Тернопільщині, коли ця територія входила до складу Польщі. Іда Фінк пережила Катастрофу, жила довгі роки в Ізраїлі, навіть працювала в меморіалі Яд Вашем, написала декілька книг польською, серед яких, у 1990 році – «Подорож», перекладену багатьма мовами світу, але лише тепер – українською. Цей переклад зробила галичанка, редакторка CULTURE.MEDIA Наталка Римська, яка разом з директором Українського центру вивчення історії Голокосту, доктором Анатолієм Подольським вела презентацію.

Про що книга? Про події 1942-1945 років: втечу Іди Фінк з гето з підробними польськими документами, депортацію для примусової праці та поневіряння на «арійській стороні» протягом цього часу. Чим цікава? За словами Наталки Римської, їй сподобалась «тиша» цієї книжки. В ній немає образ, звинувачень, в ній немає жахіть. Просто розповідь, спогади про людей, які були поруч, про події. Сподобалась тим, що навіть серед страшних подій Іда Фінк знаходила можливість милуватися природою, архітектурою тих місць, де проходив її шлях.

Що книга дасть читачу? Правду. Адже авторка у своїх спогадах розкриває складні взаємовідносини між людьми у часи війни і страху – бо і спасали, і зраджували одні й ті ж самі люди, які були поруч: сусіди, співробітники, наглядачі, солдати…

Справді, варто прочитати «Подорож», хоча б для того, щоб зрозуміти, чим жили люди того часу, чим вимірювали вони людське життя, що керувало їх вчинками. Знайти книжку можна у мережі «Книгарня Є» та у представництвах Видавництва Старого Лева. А невдовзі вона опиниться і на полиці бібліотеки ім. Ошера Шварцмана.

Нові надходження
Галина Скляренко. Українські художники: з відлиги до незалежності. Книга перша

Українські художники: з відлиги до незалежності. У 2-х книгах. Книга перша. / Галина Скляренко. – Київ: ArtHuss, 2018. – 288 с.

Джоан Ролінґ. Гаррі Поттер і Орден Фенікса

Гаррі Поттер і Орден Фенікса / Дж. К. Ролінґ. - Київ : «Видавництво «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА», 2004 – 815 с.

Тетяна Крижанівська. Життя після літа

Життя після літа : роман / Т. І. Крижанівська. - Київ : «Видавництво «Фенікс», 2016. - 128 с.

Микола Ткач. Час любові і болю

Час любові і болю : поезія / М. М. Ткач. - Київ : «Видавництво «Фенікс», 2016. - 208 с.

Джоан Ролінґ. Гаррі Поттер і Смертельні Реліквії

Гаррі Поттер і Смертельні Реліквії / Дж. К. Ролінґ. - Київ : «Видавництво «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА», 2007 – 576 с.

Лідія Новикова. Виноградна гойдалка

Виноградна гойдалка : поезія для дітей / Л. В. Новикова; упоряд. Новіков А. В. - Київ : «Видавництво «Фенікс», 2016. -80 с, іл.

© www.shevcbs.kiev.ua 2008Дизайн та розробка www.it-net.com.ua