Головна сторiнка Вiдiслати листа Карта сайту
Новини
Анонс подій
Територія спілкування
ЗАВІТАЙТЕ (наші адреси, телефони)
Корисні поради
Ресурси бібліотек
Фотогалерея
Краєзнавчі замальовки
Вернісаж
Електронний каталог
Книжкові виставки до пам'ятних дат
Дегустація літературних новинок
Афіша
Новини
201920182017201620152014201320122011201020092008
Відеоперегляд «Більше ніж кохання»

14.06.2017

Відеоперегляд «Більше ніж кохання»

Княжна Ніно або Ніна Олександрівна Чавчавадзе – грузинська аристократка, дочка поета і громадського діяча Олександра Чавчавадзе і княжної Соломії Іванівни Орбеліані.

Її батько князь Олександр Чавчавадзе – генерал-майор російської армії, найбільший грузинський поет і літератор, губернатор-намісник Нахічеванської і Ериванської областей створив в Тифлісі своєрідний культурний центр тяжіння світських кіл, військових та інтелігенції. Служивши в 1822 році в Тифлісі, Грибоєдов став гостювати в будинку князя. На очах Олександра Сергійовича росла і виховувалася старша дочка Олександра Чавчавадзе, кароока Ніно. Грибоєдов непогано музикував, складав музику, став навчати дівчинку грі на фортепіано. Одного разу в жарті «дядько Сандро», розчулений старанністю учениці, сказав їй: «Якщо будеш і далі так старатися, я на тобі одружуся». Хто ж тоді знав, що ці слова виявляться пророчими.

Знову опинившись в Тифлісі в 1828 році, Грибоєдов відвідав будинок старого друга і був вражений незвичайною красою вже майже дорослої Ніни, вишуканістю її манер і душевною добротою.

16 червня він зважився зізнатися їй у коханні, потім отримав згоду батька. 22 серпня (3 вересня) 1828 року закохані урочисто повінчалися в Тифліському соборі Сіоні. Грибоєдову було 33 роки, Ніні - лише 15. Як стверджує переказ, під час вінчання наречений, який страждав від лихоманки, впустив обручку, що вважалося поганою прикметою.

Незабаром по службовій потребі Грибоєдов був змушений знову їхати в Персію; молода дружина супроводжувала його в дорозі до Тебріза, вже будучи вагітною і часто хворіючи. Щоб огородити Ніну
від небезпечної подорожі і життю на чужині, Грибоєдов в грудні 1828 року рушив до Тегерана на самоті, попрощавшись з дружиною і залишивши її в місті, де вона прожила кілька місяців. В одному з не частих листів з Тегерана Грибоєдов порадив їй повертатися в Тифліс, так як його місія в Персії затягувалася; за сприяння батька їй вдалося благополучно повернутися в Грузію. На початку 1829 року вона дізналася про розгром російської місії натовпом фанатиків і вбивстві чоловіка (що від неї намагалися приховати, побоюючись за її здоров'я); це призвело до передчасних пологів і смерті дитини.

18 червня 1829 року тіло Грибоєдова доставили в Тифліс, і він був похований біля церкви св. Давида, де зараз знаходиться пантеон Мтацмінда. За розпорядженням невтішної вдови на могилі Олександра Сергійовича був встановлений пам'ятник з написом, що ранив багато сердець: «Розум і справи твої безсмертні в пам'яті, але для чого пережила тебе любов моя?».

Решту життя Ніна Чавчавадзе-Грибоєдова прожила поперемінно в Цинандалі і Тифлісі, продовжуючи носити траур по чоловікові. Завдяки незмінній траурній сукні її стали називати "Чорною Трояндою Тифлісу".

Ніна Олександрівна Грибоєдова, уроджена княжна Чавчавадзе, померла в червні 1857 року в віці сорока п'яти неповних років під час епідемії холери, що прийшла в Тифліс з Персії. Доглядаючи за хворим родичем, Ніна Олександрівна відмовилася покинути місто, виходила хворого, але безнадійно захворіла сама. Останні слова її були: «Мене ... поруч з ним».


Джерело

Нові надходження
Василь Деревінський. В'ячеслав Чорновіл: дух, що тіло рве до бою

В'ячеслав Чорновіл: дух, що тіло рве до бою / Василь Деревінський. – Харків: Віват, 2017. – 496 с.

Джоан Ролінґ. Гаррі Поттер і таємна кімната

Гаррі Поттер і таємна кімната / Дж. К. Ролінґ. - Київ : "Видавництво «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА», 2004, – 252 с.

Слова, що лунають крізь час. Найважливіші в історії людства промови,які змінили наш світ

Слова, що лунають крізь час. Найважливіші в історії людства промови,які змінили наш світ / Террі Ґолвей ; пер. з англ. О. Гамурарь. - Київ: Вид. група КМ-БУКС, 2018. - 480 с.

Володимир Кобзар. Хроніка буднів

Хроніка буднів: новели, повість / В. Ф. Кобзар. - Київ : «Видавництво «Фенікс», 2016. - 160 с.

Джоан Ролінґ. Гаррі Поттер і Орден Фенікса

Гаррі Поттер і Орден Фенікса / Дж. К. Ролінґ. - Київ : «Видавництво «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА», 2004 – 815 с.

Соломія Зеленська. Сповідь священика

Сповідь священика : роман / Зеленська Соломія. - Київ : "Видавництво "Фенікс", 2016. - 208 с.

© www.shevcbs.kiev.ua 2008Дизайн та розробка www.it-net.com.ua