Головна сторiнка Вiдiслати листа Карта сайту
Новини
Анонс подій
Територія спілкування
ЗАВІТАЙТЕ (наші адреси, телефони)
Корисні поради
Ресурси бібліотек
Фотогалерея
Краєзнавчі замальовки
Вернісаж
Електронний каталог
Книжкові виставки до пам'ятних дат
Дегустація літературних новинок
Афіша
Новини
201920182017201620152014201320122011201020092008
Прес-пікнік

08.06.2017

Прес-пікнік

- «Парк «Смородинський» був створений минулого року, щоб захистити історичні схили Києва від забудови. Це майже 25-ть гектарів у межах Смородинського, Подільського узвозів та вулиці Нагірної у Шевченківському районі столиці (мікрорайон Татарка). Минулого року міський бюджет профінансував першу чергу благоустрою: тут вже проклали пішохідні доріжки, встановили лави, висадили кущі та дерева», - розповів депутат Дмитро Банас.

Територія «Смородинки» (заповідний історичний ландшафт з 1977 р.) - дуже ласий шматок для забудовників. Та завдяки ініціативі служителів
Свято-Миколаївського храму на Татарці, який входить до Меморіального комплексу жертв ЧАЕС, депутатів Київради й Шевченківської РДА територію було впорядковано та з вересня 2016 розпочато створення парку "Смородинський Гай".

Міні-екскурсію по легендарних Кирилівських горах провела Наталья Гребельник, волонтер УБА.

Урочище "Смородинський Гай", відоме ще з часів Київської Русі. Це одне з найдавніших місць у світі, яке існувало аж з епохи палеоліту. Це абсолютно унікальна місцевість на Смородинському узвозі, де знаходяться стародавні рукотворні печери, які колись з'єднували Кирилівську церкву та Києво-Печерську Лавру. Смородинському узвозу понад 4000 років і печери також мають більш давнє походження. Вони були досліджені у ХІХ ст. Антоновичем, тоді ж були виявлені всередині залишки культур бронзового віку: засоби праці, посуд, кістки різних тварин тощо. В середньому довжина печери складала 15 м: це склепообразні галереї висотою 2м та шириною понад 1м, які заглиблюються в різних напрямах. Відповідно до знахідок археологів В. Антоновича та В. Хвойки та їх наукових висновків унікальні печери підлягають збереженню і подальшому дослідженню.

Нові надходження
Олена Рижко. Ще одна історія про…

Ще одна історія про... : роман / Рижко О. М. - Київ : «Видавництво «Фенікс», 2016. - 192 с.

Нарис історії культури України. 2-ге вид., доп. / Мирослав Попович. – Київ: Видавничий дім «АртЕк», 2018. – 730 с.

Століття змін. Яке століття бачило найбільше змін і чому це важливо для нас

Століття змін. Яке століття бачило найбільше змін і чому це важливо для нас / Іен Мортімер / пер. з англ. Я. Машико. - Харків: Вид-во "Ранок" : Фабула, 2018. - 448 с.

Святослав Липовецький. Бандерівці: 200 історій з ХХ століття

Бандерівці: 200 історій з ХХ століття / Святослав Липовецький. – Львів : ЛА «Піраміда», 2017. – 564 с.

Ігор Сікорський. Від Києва до Коннектикута, від Неба до Небес

Ігор Сікорський. Від Києва до Коннектикута, від Неба до Небес / за ред. І. В. Шпака. – Київ: ВД "Адеф-Україна", 2014. – 256 с.

Візантія : Крізь одинадцять століть її історії

Візантія : Крізь одинадцять століть її історії : нове вид. / Дмитро Степовик. - Київ: Дніпро, 2017. – 280 с.

© www.shevcbs.kiev.ua 2008Дизайн та розробка www.it-net.com.ua