Головна сторiнка Вiдiслати листа Карта сайту
Новини
Анонс подій
Територія спілкування
ЗАВІТАЙТЕ (наші адреси, телефони)
Корисні поради
Ресурси бібліотек
Фотогалерея
Краєзнавчі замальовки
Вернісаж
Електронний каталог
Книжкові виставки до пам'ятних дат
Дегустація літературних новинок
Афіша
Новини
201920182017201620152014201320122011201020092008
Прес-пікнік

08.06.2017

Прес-пікнік

- «Парк «Смородинський» був створений минулого року, щоб захистити історичні схили Києва від забудови. Це майже 25-ть гектарів у межах Смородинського, Подільського узвозів та вулиці Нагірної у Шевченківському районі столиці (мікрорайон Татарка). Минулого року міський бюджет профінансував першу чергу благоустрою: тут вже проклали пішохідні доріжки, встановили лави, висадили кущі та дерева», - розповів депутат Дмитро Банас.

Територія «Смородинки» (заповідний історичний ландшафт з 1977 р.) - дуже ласий шматок для забудовників. Та завдяки ініціативі служителів
Свято-Миколаївського храму на Татарці, який входить до Меморіального комплексу жертв ЧАЕС, депутатів Київради й Шевченківської РДА територію було впорядковано та з вересня 2016 розпочато створення парку "Смородинський Гай".

Міні-екскурсію по легендарних Кирилівських горах провела Наталья Гребельник, волонтер УБА.

Урочище "Смородинський Гай", відоме ще з часів Київської Русі. Це одне з найдавніших місць у світі, яке існувало аж з епохи палеоліту. Це абсолютно унікальна місцевість на Смородинському узвозі, де знаходяться стародавні рукотворні печери, які колись з'єднували Кирилівську церкву та Києво-Печерську Лавру. Смородинському узвозу понад 4000 років і печери також мають більш давнє походження. Вони були досліджені у ХІХ ст. Антоновичем, тоді ж були виявлені всередині залишки культур бронзового віку: засоби праці, посуд, кістки різних тварин тощо. В середньому довжина печери складала 15 м: це склепообразні галереї висотою 2м та шириною понад 1м, які заглиблюються в різних напрямах. Відповідно до знахідок археологів В. Антоновича та В. Хвойки та їх наукових висновків унікальні печери підлягають збереженню і подальшому дослідженню.

Нові надходження
Олена Рижко. Ще одна історія про…

Ще одна історія про... : роман / Рижко О. М. - Київ : «Видавництво «Фенікс», 2016. - 192 с.

Джоан Ролінґ. Гаррі Поттер і Смертельні Реліквії

Гаррі Поттер і Смертельні Реліквії / Дж. К. Ролінґ. - Київ : «Видавництво «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА», 2007 – 576 с.

Історія європейської цивілізації. Середньовіччя. Варвари. Християни. Мусульмани

Історія європейської цивілізації. Середньовіччя. Варвари. Християни. Мусульмани / за ред. Умберто Еко ; пер. з італ. О. В. Сминтини, С. А. Кулініч, О. А. Юдіна, Д. Ю. Кондакової, І. М. Потапової. - Харків: Фоліо, 2018. - 698 с.: іл.

Слова, що лунають крізь час. Найважливіші в історії людства промови,які змінили наш світ

Слова, що лунають крізь час. Найважливіші в історії людства промови,які змінили наш світ / Террі Ґолвей ; пер. з англ. О. Гамурарь. - Київ: Вид. група КМ-БУКС, 2018. - 480 с.

Володимир Кобзар. Хроніка буднів

Хроніка буднів: новели, повість / В. Ф. Кобзар. - Київ : «Видавництво «Фенікс», 2016. - 160 с.

Олександра Малаш. Любові багато не буває

Любові багато не буває : роман / О. В. Малаш. - Київ : «Видавництво «Фенікс», 2016. - 272 с.

© www.shevcbs.kiev.ua 2008Дизайн та розробка www.it-net.com.ua