Головна сторiнка Вiдiслати листа Карта сайту
Новини
Анонс подій
Територія спілкування
ЗАВІТАЙТЕ (наші адреси, телефони)
Корисні поради
Ресурси бібліотек
Фотогалерея
Краєзнавчі замальовки
Вернісаж
Електронний каталог
Книжкові виставки до пам'ятних дат
Дегустація літературних новинок
Новини
20182017201620152014201320122011201020092008
Йде травень крізь хвилини, дні, роки, несе нащадкам спогади свої...

24.05.2017

Йде травень крізь хвилини, дні, роки, несе нащадкам спогади свої...

На вечір пам'яті завітав відомий письменник Сергій Батурин - лауреат багатьох літературних премій і конкурсів, автор безцінного видання "Українські невільники Третього рейху". Послухати ж автора прийшли старшокласники Технічного ліцею Шевченківського району, а також читачі — дорослі.

Сторінці в історії України - масовій депортації її мешканців на примусові роботи за межі Батьківщини та долям після повернення в Україну Сергій Батурин присвятив, крім вищезгаданої, ще одну книгу, вже художню - "OST". Всі матеріали, використані в цих виданнях, письменник віднайшов в історичних архівах, спілкуючись з реальними людьми, що пережили рабство в Німеччині, а також працюючи в Українському національному фонді "Взаєморозуміння і примирення" - організації, яка опікувалася в Україні колишніми невільниками Третього рейху.

Автор навів статистичні дані про те, що близько двох мільйонів п'ятисот тисяч українців від 14 років були вивезені на примусові роботи. А повернулися звідти десь півтора мільйона... І це приблизні цифри. Навіть уявити страшно, скільки життів було загублено на чужині! Вражають і інші цифри: третина жінок - остарбайтерів, повернувшись, не вийшли заміж, а половина з усіх не народили дітей. А той факт, що всіх їх вважали зрадниками, їм був закритий шлях до навчання в вузах, що вони були весь час під пильним оком "органів"… Скільки доль зламала Друга світова війна!

Школярі, затамувавши подих, розглядали принесений автором справжній документ невільника, з фотокарткою, особистими даними. А ще ознайомилися з копіями історичних документів, які надав Сергій Батурин.

До слова, пан Сергій є також автором першого українського перекладу книжки "Бабин Яр" А. Кузнєцова, особисто з ним був знайомий. Це видання, що вийшло у видавництві "Самміт - книга", є найповнішим, без цензурних "вирізок".

Для школярів цей вечір пам'яті відкрив багато незнаних раніше історичних фактів, вони отримали чергову порцію пізнавальної інформації, дізналися про нові книжки, які згодом прочитають. Вчителі та учні висловили вдячність письменнику

Нові надходження
Олег Гончаренко. В чеканні нової трави. Апокрифи дійсності

В чеканні нової трави. (Апокрифи дійсності) : збірка поезії / О. М. Гончаренко. - Київ : «Видавництво «Фенікс», 2016. - 208 с.

Микола Ткач. Час любові і болю

Час любові і болю : поезія / М. М. Ткач. - Київ : «Видавництво «Фенікс», 2016. - 208 с.

Олена Карпенко. Підручник янгола

Підручник янгола : роман / О. О. Карпенко. - Київ : «Видавництво «Фенікс», 2016. - 256 с. : іл.

Тетяна Крижанівська. Життя після літа

Життя після літа : роман / Т. І. Крижанівська. - Київ : «Видавництво «Фенікс», 2016. - 128 с.

Олександра Малаш. Любові багато не буває

Любові багато не буває : роман / О. В. Малаш. - Київ : «Видавництво «Фенікс», 2016. - 272 с.

Володимир Кобзар. Хроніка буднів

Хроніка буднів: новели, повість / В. Ф. Кобзар. - Київ : «Видавництво «Фенікс», 2016. - 160 с.

© www.shevcbs.kiev.ua 2008Дизайн та розробка www.it-net.com.ua