Головна сторiнка Вiдiслати листа Карта сайту
Новини
Анонс подій
Територія спілкування
ЗАВІТАЙТЕ (наші адреси, телефони)
Корисні поради
Ресурси бібліотек
Фотогалерея
Краєзнавчі замальовки
Вернісаж
Електронний каталог
Книжкові виставки до пам'ятних дат
Дегустація літературних новинок
Афіша
Новини
201920182017201620152014201320122011201020092008
Скарби нашого роду: вишиванка

18.05.2017

Скарби нашого роду: вишиванка

У культурі будь-якого народу є речі, які яскраво відображають його особливу національну традицію. Вишиванка – яскравий приклад і підтвердження цьому. Вишиванка вважається оберегом від всього лихого, що може статися в людському житті. Вона символізує родинну пам’ять, вірність та любов у сім’ї. Вона є символом краси та міцного здоров’я, а також щасливої долі.

День вишиванки – українське народне свято, покликане к сприянню єдності і культурного відродження всього багатонаціонального українського народу.

З цієї нагоди 18 травня 2017 року в бібліотеці ім. Т. Шевченка для дорослих зібралося шановне жіноцтво читачів бібліотеки та відвідувачів Терцентру №1.

Всі бажаючі мали змогу подивитись книжково-ілюстративну виставку «Скарби нашого роду: вишиванка», виставку старовинних вишиванок, традиційного українського одягу з приватної колекції Гребельник Н. А. та долучитись до майстер-класу з пошиття вишитої сорочки власними руками від Н. Гребельник.

Присутні також подивились 1-шу частину циклу «Національне святкове вбрання» проекту «СПАДОК» - короткі атмосферні роликі, присвячені українській культурі, традиціям, народним звичаям від їх витоків до сучасності. А саме, як у XIX-ХХ столітті виглядала українка в залежності від віку, соціальної приналежності та історико-культурної області проживання.

Значний інтерес викликав і видиво екскурс в історію українського традиційного вбрання та майстер-клас з його одягання від Юрія Мельничука, майстра з вишивки, заступника генерального директора НЦНК «Музей Івана Гончара».
Родзинкою нашого свята стало переодягання наших читачок в національне вбрання. Виявилося, що для двох з них це було втіленням давньої мрії.

Чудовим подарунком від читачки нашої бібліотеки і талановитої майстрині Саламатіної В. В. став показ її вишивок «Весняні квіти», «Літо», «Восени».

І на останок, новий авторський вірш до Дня вишиванки від нашої читачки Гаценко Людмили:
«День вишиваний»
Ой червоно-чорним і блакитно-білим,
І по білім білим мають вишиванки,
Як вдягнем їх празнично,
Стануть світло-ясними,
Мудрими й прекрасними наші дні і ранки.

Ой як року сьомого встановили свято,
Стали вишиваночку одягать багато
Люду українського та й по всіх усюдах,
Щоб було всім видно, що сходить полуда
І очі яснішають, голови мудріють,
Душі прокидаються, серця веселіють.

Плекаймо Програму «Вдягни вишиванку»!
Вдягніться, Дариночки і малі Іванки,
Щоби буйно квітами цвіла земля спрагла!

Нові надходження
Кен Робінсон, Лу Ароніка. Школа майбутнього. Революція у вашій школі, що назавжди змінить освіту

Школа майбутнього. Революція у вашій школі, що назавжди змінить освіту/ Кен Робінсон, Лу Ароніка ; пер. з англ. Г. Лелів. – Львів: Літопис, 2018. – 256 с.

Слова, що лунають крізь час. Найважливіші в історії людства промови,які змінили наш світ

Слова, що лунають крізь час. Найважливіші в історії людства промови,які змінили наш світ / Террі Ґолвей ; пер. з англ. О. Гамурарь. - Київ: Вид. група КМ-БУКС, 2018. - 480 с.

Історія європейської цивілізації. Середньовіччя. Варвари. Християни. Мусульмани

Історія європейської цивілізації. Середньовіччя. Варвари. Християни. Мусульмани / за ред. Умберто Еко ; пер. з італ. О. В. Сминтини, С. А. Кулініч, О. А. Юдіна, Д. Ю. Кондакової, І. М. Потапової. - Харків: Фоліо, 2018. - 698 с.: іл.

Олена Рижко. Ще одна історія про…

Ще одна історія про... : роман / Рижко О. М. - Київ : «Видавництво «Фенікс», 2016. - 192 с.

Олег Гончаренко. В чеканні нової трави. Апокрифи дійсності

В чеканні нової трави. (Апокрифи дійсності) : збірка поезії / О. М. Гончаренко. - Київ : «Видавництво «Фенікс», 2016. - 208 с.

Лідія Новикова. Виноградна гойдалка

Виноградна гойдалка : поезія для дітей / Л. В. Новикова; упоряд. Новіков А. В. - Київ : «Видавництво «Фенікс», 2016. -80 с, іл.

© www.shevcbs.kiev.ua 2008Дизайн та розробка www.it-net.com.ua