Головна сторiнка Вiдiслати листа Карта сайту
Новини
Анонс подій
Територія спілкування
ЗАВІТАЙТЕ (наші адреси, телефони)
Корисні поради
Ресурси бібліотек
Фотогалерея
Краєзнавчі замальовки
Вернісаж
Електронний каталог
Книжкові виставки до пам'ятних дат
Дегустація літературних новинок
Афіша
Новини
2020201920182017201620152014201320122011201020092008
Арт-диспут з показом мод «Мода – мистецтво, що творить стиль епохи»

18.05.2017

Арт-диспут з показом мод «Мода – мистецтво, що творить стиль епохи»

Вишиванка – це вишуканий символ України. Святкова й повсякденна, для дітей і для дорослих, для молодих хлопців і старих людей, кожна зі своїм візерунком, з білої, синьої й навіть чорної тканини – національне українське вбрання просто неможливо уявити без вишиванки.

Як же створюється мода і що лежить в основі її створення?

Мода – це... оновлення, принцип, якого споконвіку дотримується природа. Дерево скидає старе листя, людина – обридлий одяг. Коли речі стають занадто звичними, люди від них втомлюються. Мода рятує від стомливої однаковості. Люди хочуть подобатися один одному. «Бути красиво вдягненими, добре виглядати – природна потреба», – писав відомий французький художник-модельєр П. Карден.

Бути на гребені моди, носити тільки ексклюзивні речі і бути стильною – такі цілі ставить перед собою сьогодні сучасна красуня.

Щоб вибрати індивідуальний образ – не варто скуповувати все, що є в бутиках, у всьому повинна бути міра. Але тут виникає питання: як стати модною і стильною та що для цього потрібно зробити?

Часто чуємо, що стиль не піддається визначенню, він як почуття гумору чи ритму - або є, або його немає; що стиль - це щось невловиме, загадкове. Стиль – це гармонійне поєднання аксесуарів, одягу, взуття з певним способом життя і людиною, яка його веде.

. Стиль можна визначити і можна навчитися його дотримуватися. Полягає він не в конкретних порадах (одягатися в чорне, або носити капелюхи), а в декількох простих істинах, які кожна жінка та чоловік можуть відкрити для себе. Перш за все, стиль починається з глибокого розуміння свого я. Стильні люди одягаються так, щоб підкреслити свої переваги. І, як правило, характер людини диктує що вдягнути, а не абстрактно існуюча мода.

Молодіжний стиль найдемократичніший. Молодь завжди прагнула бути в авангарді моди. У ногу з модою крокували юнаки та дівчата і в 40-і роки XX століття, і в 50-і (розквіт паризького шику); 60-ті роки ознаменувалися стилем англійської ексцентрики, в 70-і – молодь захопилася плином хіпі, в 80-х роках панували суцільні італійські тенденції.

У пошуках своєї власної родзинки сучасна молодь все-таки знайшла свій «класичний» стиль. Його зараз прийнято називати техно-стиль. Молодь комбінує залежані в запорошених скринях речі з новомодними, отримуючи таким чином оригінальний «прикид «фрік» у перекладі з англійської – потвора. Насправді, одяг фріків зовсім не потворний – він зручний і акуратний, з ледь присутньою дивиною. Ці стилі у свій час мали назву антистилі, тобто, неформальні.

Фольклорний стиль нерідко називають душевним. У 50-і рр. виник інтерес до народного костюму різних країн, і мода стала активно використовувати мотиви, ідеї, образи, прийоми крою та оздоблення народного одягу. Наприклад, українські блузи з вишивками – це традиції, що створювалися віками. Нині бренди, які створюють одяг в етностилі, ростуть мов на дріжджах. Це великий плюс, що мода на своє набирає обертів. Є дизайнери, які прагнуть адаптувати стародавній одяг до сучасних умов, показати його різноманіття та багатство.

Свої колекції модного одягу продемонстрували представники Центру професійної освіти інформаційних технологій, поліграфії та дизайну.

ХХІ століття – ера змішаних стилів, між ними зникають кордони й виникають нові творіння. Знайти та обрати свій стиль – справа нелегка і суто індивідуальна. Головне, щоб знайдений образ був оригінальним. Потрібно придивитися до себе. Не поспішати. Краще трішки відстати від моди, ніж забігати вперед, не знаючи законів і правил. Потрібно намагатися, щоб фантазії не призвели до крикливості в одязі і непотрібної екстравагантності, адже, як говорила Коко Шанель: «Мода проходить, а стиль залишається». І чим вдаліше буде підібраний стиль, тим вишуканіше буде виглядати прекрасна володарка наряду.

Учасники заходу мали змогу познайомитись з виставкою «МОДА-проходить, стиль – ніколи», бібліографічним покажчиком за темою та переглянути відеоролик.

ht Джерело

Нові надходження
Кен Робінсон, Лу Ароніка. Ви, Ваша дитина і школа. Як прокласти шлях до найкращої освіти

Ви, Ваша дитина і школа. Як прокласти шлях до найкращої освіти / Кен Робінсон, Лу Ароніка ; пер. з англ. Г. Лелів. – Львів: Літопис, 2018. – 240 с.

Кріс Андерсон. Успішні виступи на TED. Рецепти найкращих спікерів

Успішні виступи на TED. Рецепти найкращих спікерів / Кріс Андерсон ; пер. з англ.. О. Асташова. – 2-ге вид. – Київ : Наш формат, 2017. – 256 с.

Кен Робінсон. Освіта проти таланту. Сила творчості

Освіта проти таланту. Сила творчості / Кен Робінсон ; пер. з англ. Г. Лелів. – Львів: Літопис, 2017. – 256 с.

Марія Карп'юк. Дорога додому

Дорога додому : повість, оповідання / М. Карп'юк. - Київ : "Видавництво "Фенікс", 2016. - 176 с.

Ігор Сікорський. Від Києва до Коннектикута, від Неба до Небес

Ігор Сікорський. Від Києва до Коннектикута, від Неба до Небес / за ред. І. В. Шпака. – Київ: ВД "Адеф-Україна", 2014. – 256 с.

Олександра Малаш. Любові багато не буває

Любові багато не буває : роман / О. В. Малаш. - Київ : «Видавництво «Фенікс», 2016. - 272 с.

© www.shevcbs.kiev.ua 2008Дизайн та розробка www.it-net.com.ua