Головна сторiнка Вiдiслати листа Карта сайту
Новини
Анонс подій
Територія спілкування
ЗАВІТАЙТЕ (наші адреси, телефони)
Корисні поради
Ресурси бібліотек
Фотогалерея
Краєзнавчі замальовки
Вернісаж
Електронний каталог
Книжкові виставки до пам'ятних дат
Дегустація літературних новинок
Афіша
Новини
201920182017201620152014201320122011201020092008
Знайомство з вулицею, «Прорізаною у валу»

11.05.2017

Знайомство з вулицею, «Прорізаною у валу»

Цікаво довідатися про особливості формування архітектурного середовища вулиці, якою ми ходимо кожного дня, або живемо майже все життя… Тут кожен будинок має свою власну історію. І сама вулиця попри намагання офіційних властей, що давали їй в різні часи різні назви: Мартинівська, Золотохрещатицька, Свєрдлова, називалася мешканцями тільки Прорізною.

Гості бібліотеки - учні гімназії № 48 дізналися, що по Прорізній ходив трамвай і куди він подівся на початку минулого століття. Звідки на центральній вулиці великі сквери і чому саме в одному з них поставлено пам’ятник режисеру Лесю Курбасу? Чому бібліотека на Прорізній, 15 носить ім’я Євгена Плужника? Чому театр на Прорізній "Молодий", якщо він виник сто років тому? Чому старовинна київська будова зазвичай увінчувалася декоративною баштою?
Фото з архівів Музею та архівів старовинних київських родин, нащадки яких і сьогодні живуть в нашому місті, показані на великому екрані, справили гарне враження.

Насамкінець – порада від Ольги Друг: прогулюючись містом, уважно роздивляйтеся оздоблення верхніх поверхів будівель, бо вони можуть наштовхнути вас на цікаві роздуми. І тоді наше місто відкриє вам свої таїни.

Бібліотека висловлює велику подяку пані Ользі за цікаві розповіді та спонукання до роздумів.
Всім, хто хоче більше дізнатися про історичні будови Києва, радимо звернутися до нашої бібліотеки щоб прочитати книги Ольги Друг.

Нові надходження
Володимир Базилевський. Лук і Ліра

Лук і Ліра : поезії / В. О. Базилевський. - Київ : «Видавництво «Фенікс», 2016. - 256 с.

Площі та вежі. Соціальні зв'язки від масонів до фейсбуку

Площі та вежі. Соціальні зв'язки від масонів до фейсбуку / Ніл Ферґюсон ; пер. з англ. К. Диса. – Київ: Наш формат, 2018. – 552 с. : іл.

Лідія Новикова. Виноградна гойдалка

Виноградна гойдалка : поезія для дітей / Л. В. Новикова; упоряд. Новіков А. В. - Київ : «Видавництво «Фенікс», 2016. -80 с, іл.

Олена Рижко. Ще одна історія про…

Ще одна історія про... : роман / Рижко О. М. - Київ : «Видавництво «Фенікс», 2016. - 192 с.

Кен Робінсон, Лу Ароніка. Ви, Ваша дитина і школа. Як прокласти шлях до найкращої освіти

Ви, Ваша дитина і школа. Як прокласти шлях до найкращої освіти / Кен Робінсон, Лу Ароніка ; пер. з англ. Г. Лелів. – Львів: Літопис, 2018. – 240 с.

Петро Кралюк. Півтори тисячи років разом. Спільна історія українців і тюркських народів

Півтори тисячи років разом. Спільна історія українців і тюркських народів / Петро Кралюк. – Харків: Бібколектор, 2018. – 282 с.

© www.shevcbs.kiev.ua 2008Дизайн та розробка www.it-net.com.ua