Головна сторiнка Вiдiслати листа Карта сайту
Новини
Анонс подій
Територія спілкування
ЗАВІТАЙТЕ (наші адреси, телефони)
Корисні поради
Ресурси бібліотек
Фотогалерея
Краєзнавчі замальовки
Вернісаж
Електронний каталог
Книжкові виставки до пам'ятних дат
Дегустація літературних новинок
Афіша
Новини
2020201920182017201620152014201320122011201020092008
Все починається з Кохання

28.04.2017

Все починається з Кохання

«Люблячі серця відшуковують одне в одному свою подібність, і любов є не що інше, як спілка розділених часток єдиної колись істоти…»
Платон

Що нам потрібно для повного щастя? Багатство? Комфорт? Ні! Психологи стверджують, що найголовніша емоційна потреба людини – кохання.
Для когось кохання – це гарна пригода, для когось – шлях, вимощений камінням самопожертви, для когось – Боже осяяння. Це – жнива для голодного, чиста вода для спраглого, сонце для того, хто змерз, нездолана енергія життя.
Як багато всього написано про перше кохання... Як це чудово, романтично, красиво, чарівно. Але однією з найголовніших його особливостей є те, що воно нібито ніколи не проходить без сліду, а назавжди залишається в нашому серці. Чи це правда, чи ні - точно ніхто не знає.

Який психологічний механізм дії першого кохання? Чому ж воно таке сильне і багатозначне?
Справа в тому, що перші серйозні почуття дуже глибоко, що називається, «чіпляють» людину емоційно. Як і всяке сильне переживання, вони залишають своєрідний психологічний «якір», який зберігає яскраве емоційне забарвлення в нашій пам'яті практично на все життя. Ось кілька складових, які відіграють найважливішу роль у формуванні подібних механізмів:
* Емоції та переживання в період виникнення першої любові настільки сильні і всепоглинаючі, що мимоволі залишають певний слід в свідомості людини , який є унікальним.
Дуже часто це й перший досвід реальних романтичних подій: перше справжнє побачення, перший поцілунок, перший еротичний контакт або інтимна близькість. Безумовно, такі моменти назавжди залишаються в пам'яті людини і займають особливе місце в душі і психофізичному житті.
* Як правило, трапляється перша любов частіше в підлітковому або юнацькому віці, коли погляд на життя ще прозорий і чистий. Життя молодої людини безтурботне, кожен день несе щось нове, думки повні надій, мрій і фантазій. Тому все, що оточує її в цей період, всі події, які з нею відбуваються, також носять трохи «фантастичний», «казковий» характер. Відповідно, багато спогадів юності, в тому числі і перша любов, оточені якимись нотами відкритості, свободи яка змушує немов «парити над світом».
Але буває й так, що дитяча любов стає коханням всього життя…

Наприкінці розмови психолог бібліотеки А. Черниш запропонувала присутнім студентам Центру професійної освіти інформаційних технологій, поліграфії та дизайну тестування «Чи готові Ви до серйозних відносин?» і гру «Чи вмієте Ви поводити себе на першому побаченні?»
А на закінчення заходу переглянули відео «Гра долі. Софія - дитя кохання».

Нові надходження
Кен Робінсон, Лу Ароніка. Школа майбутнього. Революція у вашій школі, що назавжди змінить освіту

Школа майбутнього. Революція у вашій школі, що назавжди змінить освіту/ Кен Робінсон, Лу Ароніка ; пер. з англ. Г. Лелів. – Львів: Літопис, 2018. – 256 с.

Думати, як Альберт Ейнштейн

Думати, як Альберт Ейнштейн / Даніел Сміт ; пер. з англ. Г. Литвиненко. – Київ: Вид. група КМ-БУКС, 2018. – 208 с.

Слова, що лунають крізь час. Найважливіші в історії людства промови,які змінили наш світ

Слова, що лунають крізь час. Найважливіші в історії людства промови,які змінили наш світ / Террі Ґолвей ; пер. з англ. О. Гамурарь. - Київ: Вид. група КМ-БУКС, 2018. - 480 с.

Микола Ткач. Час любові і болю

Час любові і болю : поезія / М. М. Ткач. - Київ : «Видавництво «Фенікс», 2016. - 208 с.

Джоан Ролінґ. Гаррі Поттер і Смертельні Реліквії

Гаррі Поттер і Смертельні Реліквії / Дж. К. Ролінґ. - Київ : «Видавництво «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА», 2007 – 576 с.

Візантія : Крізь одинадцять століть її історії

Візантія : Крізь одинадцять століть її історії : нове вид. / Дмитро Степовик. - Київ: Дніпро, 2017. – 280 с.

© www.shevcbs.kiev.ua 2008Дизайн та розробка www.it-net.com.ua