Головна сторiнка Вiдiслати листа Карта сайту
Новини
Анонс подій
Територія спілкування
ЗАВІТАЙТЕ (наші адреси, телефони)
Корисні поради
Ресурси бібліотек
Фотогалерея
Краєзнавчі замальовки
Вернісаж
Електронний каталог
Книжкові виставки до пам'ятних дат
Дегустація літературних новинок
Афіша
Новини
2020201920182017201620152014201320122011201020092008
Екологічна гра-подорож «Динозаври – найдавніші жителі Землі»

04.04.2017

Екологічна гра-подорож «Динозаври – найдавніші жителі Землі»

Динозаври – доісторичні істоти, що населяли нашу планету мільйони років тому, задовго до появи людини. Слово динозавр означає «жахлива ящірка».

Люди, дізналися про існування динозаврів завдяки дослідженням вчених – палеонтологів. Саме вони займаються розкопкою останків стародавніх мешканців. Скам'янілі кістки тварин вчені знаходять в скелях, пісках, глині на всіх материках нашої планети. Знайти цілий скелет динозавра – це невимовна удача для палеонтолога, іноді на це йдуть цілі роки.

Жили динозаври на суші у всіх частинах світу.

Ось цікаві факти з життя цих дивовижних, і одночасно, загадкових створінь.

1. На сьогоднішній день вчені виділяють більше 500 різних видів динозаврів, але це не межа, насправді існувало значно більше різновидів, тому науку ще чекають нові відкриття.

2. У кожного виду динозаврів є своє унікальне ім'я, причому придумує його палеонтолог, який детально вивчає знайдені останки і порівнює результати з вивченими раніше видами.

3. Динозаври є найбільшими і найважчими тваринами серед усіх, що населяли нашу планету.

4. Доросла особина Tyrannosaurus (укр. Тиранозавра) могла з'їсти до 150 кілограм м'яса в день і з'їденого йому вистачало на кілька днів.

5. В 1994 році в Оклахомі (США), знайдені останки, що належать істоті, яку вважають найбільшою з усіх створінь, яка б коли-небудь бродила по землі. Sauroposeidon (укр. Завропосейдон) був схожий на жирафа, але був у 30 разів більше - заввишки з 6-поверховий будинок. Його зріст становив 18 метрів, а вага - 60 тон.

6. Незважаючи на те, що навколо динозаврів панує постійний моторошний ореол, більша частина динозаврів була травоїдними, і мирно паслася на ланах та жувала травичку і листочки.

7. Динозаври "харчувалися" камінням. Вони ковтали його для перетирання жорстких листків безпосередньо в шлунку. Такі камені називалися гастролітами.

Такі велетні населяли колись усю Землю. Вони мандрували з місця на місце поступово перетинаючи її від Південного полюса до північного. Та раптово, за досить короткий проміжок часу вони всі зникли. Майже кожного цікавить питання: «Чому ж вимерли динозаври?» Однозначної відповіді не існує. Деякі вчені переконані, що динозаври, раптово вимерли 65 мільйонів років тому, стали жертвою глобального похолодання. На думку фахівців. Мороз завітав несподівано – за лічені дні, або години, і планета обросла коркою льоду. Саме тому багато тварини, замерзнувши, перетворилися на крижані скульптури, які з часом скам’яніли і в такому вигляді дійшли до наших днів.

На заході діти дізналися багато цікавого та переглянули мультфільм «Прогулянки з динозаврами».

Джерело

Нові надходження
Джоан Ролінґ. Гаррі Поттер і в'язень Азкабану

Гаррі Поттер і в'язень Азкабану / Дж. К. Ролінґ. - Київ : «Видавництво «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА», 2002 – 383 с.

Кен Робінсон, Лу Ароніка. Ви, Ваша дитина і школа. Як прокласти шлях до найкращої освіти

Ви, Ваша дитина і школа. Як прокласти шлях до найкращої освіти / Кен Робінсон, Лу Ароніка ; пер. з англ. Г. Лелів. – Львів: Літопис, 2018. – 240 с.

Дипломатія

Дипломатія /Генрі Кіссинджер ; пер. з англ. М. Гоцацюка, В. Горбатька. - Київ: Вид. група КМ-БУКС, 2018. - 864 с.

Світовий порядок. Роздуми про характер націй в історичному контексті

Світовий порядок. Роздуми про характер націй в історичному контексті / пер. з англ. Надія Коваль. - Київ: Наш формат, 2017. - 320 с.

Ігор Сікорський. Від Києва до Коннектикута, від Неба до Небес

Ігор Сікорський. Від Києва до Коннектикута, від Неба до Небес / за ред. І. В. Шпака. – Київ: ВД "Адеф-Україна", 2014. – 256 с.

Зброя, мікроби і сталь : Витоки нерівностей між народами

Зброя, мікроби і сталь : Витоки нерівностей між народами / Джаред Даймонд ; пер. з англ. Т. Цимбала. - Київ: Вид. група КМ-БУКС, 2018. - 512 с.

© www.shevcbs.kiev.ua 2008Дизайн та розробка www.it-net.com.ua