Головна сторiнка Вiдiслати листа Карта сайту
Новини
Анонс подій
Територія спілкування
ЗАВІТАЙТЕ (наші адреси, телефони)
Корисні поради
Ресурси бібліотек
Фотогалерея
Краєзнавчі замальовки
Вернісаж
Електронний каталог
Книжкові виставки до пам'ятних дат
Дегустація літературних новинок
Афіша
Новини
201920182017201620152014201320122011201020092008
Загадкові сторінки біографії Лесі Українки (до дня поезії)

22.03.2017

Загадкові сторінки біографії Лесі Українки (до дня поезії)

До читальної зали бібліотеки завітала Коштелянчук Любов Григорівна – старший науковий співробітник музею видатних діячів української культури.

Любов Григорівна почала свою розповідь, занурюючи учнів 9-го класу гімназії №48 у надзвичайну подорож по дитинству талановитої поетеси.

Творчий шлях видатної поетеси, її непростий та сильний характер - розкриваються у листах, які зберіглися до сьогодення. Біля 900 листів, написанних за життя – є екскурсом по історії, зображення тодішньої моди, нових тенденцій в літературі. Листи, в яких Леся Українка підіймала дивовижні питання, приголомшують своєю щиростю. Не дивлячись на страшний діагноз - туберкулез кісток, вона продовжувала бути людиною. Хвороба вирішила її долю, назавжди відібравши мрію дівчини – грати на музичних інструментах. Тільки перед самими близькими вона дозволяла собі бути не сильною та мужньою, з великими амбіціями до внутрішнього зростання, а просто… сором`язливою дівчиною. Цей зворушливий бік талановитої письменниці зберегли тривожні рядки: листи до дядька, Михайла Петровича Драгоманова та подруги – Ольги Кобилянської.

Любовну історію письменниці, зібрану в листах до її коханої людини було екранізовано. Учні дивилися фильм «Вір мені» із серії «Гра долі» про відверті зізнання Лесі. Про листи, в яких вона пояснює свої почуття, кажучі, що кохання – це самопожертва.

«У мене на душі іде дощ. У мене все хронічне: і хвороба, і почуття, і любов, і ненависть. Сподіваюсь, наше спілкування буде теж хронічним». Леся Українка була людиною дивовижною. Вона знала людську душу, була культурною та образованою, хоча вади здоров`я позбавили її можливості вчитися. Ольга Кобилянська казала про подругу так: «Вона шляхетна і культурна наскрізь. Я дуже її поважаю».

Вона вміла запалити душу.

Нові надходження
Володимир Базилевський. Лук і Ліра

Лук і Ліра : поезії / В. О. Базилевський. - Київ : «Видавництво «Фенікс», 2016. - 256 с.

Історія європейської цивілізації. Середньовіччя. Варвари. Християни. Мусульмани

Історія європейської цивілізації. Середньовіччя. Варвари. Християни. Мусульмани / за ред. Умберто Еко ; пер. з італ. О. В. Сминтини, С. А. Кулініч, О. А. Юдіна, Д. Ю. Кондакової, І. М. Потапової. - Харків: Фоліо, 2018. - 698 с.: іл.

Горобець О. Постаті з вирію

Постаті з вирію : повісті, нариси / О. О. Горобець. - Київ : "Видавництво "Фенікс", 2016.-176 с.

Олена Карпенко. Підручник янгола

Підручник янгола : роман / О. О. Карпенко. - Київ : «Видавництво «Фенікс», 2016. - 256 с. : іл.

Нарис історії культури України. 2-ге вид., доп. / Мирослав Попович. – Київ: Видавничий дім «АртЕк», 2018. – 730 с.

Дипломатія

Дипломатія /Генрі Кіссинджер ; пер. з англ. М. Гоцацюка, В. Горбатька. - Київ: Вид. група КМ-БУКС, 2018. - 864 с.

© www.shevcbs.kiev.ua 2008Дизайн та розробка www.it-net.com.ua