Головна сторiнка Вiдiслати листа Карта сайту
Новини
Анонс подій
Територія спілкування
ЗАВІТАЙТЕ (наші адреси, телефони)
Корисні поради
Ресурси бібліотек
Фотогалерея
Краєзнавчі замальовки
Вернісаж
Електронний каталог
Книжкові виставки до пам'ятних дат
Дегустація літературних новинок
Афіша
Новини
201920182017201620152014201320122011201020092008
Тренінг-попередження  «У пащі «Синього кита»

07.03.2017

Тренінг-попередження «У пащі «Синього кита»

Під час бесіди з учнями 6 класу ЗОШ № 95 ми були приємно здивовані тим, що більшість дітей дещо проінформовані батьками про «групи смерті» в соцмережах які полюють на підлітків, в тому числі українських. Про це сьогодні говорять всі. На жаль, злочинці йдуть далі. На цьому тижні запрошення вступити в таку групу стали приходити вже СМСками.

«Китами» називають себе учасники спільнот у соцмережах (насамперед — у «ВКонтакті»), що проходять квести, кінцева мета яких — суїцид. Відомі назви таких груп — «Синій кит», «Море китів», «Тихий дім».

Днями Департамент кіберполіції Національної поліції України повідомив про виявлення одної такої групи, куди входило 209 користувачів із України.

Адміністратори таких груп вдаються до різних містифікацій, використовують психоделічні музику та зображення, постять страшні відео й таємничі символи, чим створюють атмосферу загадковості. Закритість спільнот (як повідомляє Департамент кіберполіції, адміністратори груп затверджують кандидатуру особи, проводять з нею щось на кшталт співбесіди у чаті) додатково приваблює підлітків.

Усе це скидається на маніпуляції свідомістю. Наприклад, один із маркерів таких груп — 4.20 (одна з них так і називалась — «Розбуди мене о 4.20»). Нерідко до учасників спільнот ставлять вимогу бути он-лайн у цей час, виконувати певні завдання.

Далі завдання ускладнюються, але завжди пов’язані з ризиком. Наприклад перебігти перед проїжджаючим потягом, вирізати ножем малюнок на тілі і т. д.
Фінальний наказ – вбити себе. Весь процес, як правило, знімається на відео і продається на тематичних порталах.

Де ж вихід?

Бібліотека підготувала листівки, які передає в школи мікрорайону «Як запобігти суїцидам дітей через групи: поради батькам». Розмістила цю інформацію на своїй інформаційній дошці і готова приймати участь в батьківських зборах шкіл мікрорайону аби вберегти дітей від цього зла.

Джерело

Нові надходження
Площі та вежі. Соціальні зв'язки від масонів до фейсбуку

Площі та вежі. Соціальні зв'язки від масонів до фейсбуку / Ніл Ферґюсон ; пер. з англ. К. Диса. – Київ: Наш формат, 2018. – 552 с. : іл.

Єва Нарубина. Я

Я : повість / Є. Нарубина . - Київ : «Видавництво «Фенікс», 2016.- 400 с.

Петро Селецький. Книга справджень

Книга справджень : вірші та поеми / П. І. Селецький. Київ : «Видавництво «Фенікс», 2016. 208 с.

Олег Гончаренко. В чеканні нової трави. Апокрифи дійсності

В чеканні нової трави. (Апокрифи дійсності) : збірка поезії / О. М. Гончаренко. - Київ : «Видавництво «Фенікс», 2016. - 208 с.

Володимир Базилевський. Лук і Ліра

Лук і Ліра : поезії / В. О. Базилевський. - Київ : «Видавництво «Фенікс», 2016. - 256 с.

Думати, як Альберт Ейнштейн

Думати, як Альберт Ейнштейн / Даніел Сміт ; пер. з англ. Г. Литвиненко. – Київ: Вид. група КМ-БУКС, 2018. – 208 с.

© www.shevcbs.kiev.ua 2008Дизайн та розробка www.it-net.com.ua