Головна сторiнка Вiдiслати листа Карта сайту
Новини
Анонс подій
Територія спілкування
ЗАВІТАЙТЕ (наші адреси, телефони)
Корисні поради
Ресурси бібліотек
Фотогалерея
Краєзнавчі замальовки
Вернісаж
Електронний каталог
Книжкові виставки до пам'ятних дат
Дегустація літературних новинок
Афіша
Новини
201920182017201620152014201320122011201020092008
На твоїх тендітних плечах доля нашої Вітчизни

06.03.2017

На твоїх тендітних плечах доля нашої Вітчизни

В історії України жінки завжди відігравали провідні ролі. Вони ніколи не ховалися за спини чоловіків, завжди стояли поряд зі своїми коханими, батьками, братами, надихаючи їх на подвиги, несли разом із ними важкий тягар трудових і воєнних випробувань. І при цьому ніколи не втрачали своєї жіночності, залишалися тендітними, ніжними, чутливими. Ми справедливо пишаємося тими надзвичайними українками, образи яких донесла до нас історія.

Саме про героїчних жінок в історії України йшла мова в бібліотеці ім. І.Котляревського під час зустрічі з учнями Технічного ліцею. Школярі разом з бібліотекарями здійснили історичний екскурс - згадали жінок, які з легкістю керували цілими народами - княгиню Ольгу, доньку Ярослава Мудрого Анну, і славнозвісну Роксолану. Вшанували пам'ять жінок, які під час найжорстокішої війни всіх часів - Другої світової, пліч - о - пліч з чоловіками захищали нашу землю. Згадали й "дітей війни", які будучи дітьми і підлітками, в три зміни працювали на оборону, а після закінчення війни в післявоєнному голоді й холоді, піднімали з руїн Київ, Україну. Тому бібліотекарі закликали молодь шанувати ветеранів, «дітей війни», їх зосталося зовсім мало і вони потребують уваги.

Революція Гідності, розстріл Небесної Сотні. Ніхто навіть не сподівався, що в 21 столітті наша країна знову переживе біль втрат, і будуть народжуватися нові, сучасні герої. Серед Героїв Небесної Сотні також є жінки, про яких дізналися читачі, прослухавши уривок з книги "Небесна Сотня".

Коли постала загроза суверенітету нашої держави, й розпочалася АТО, жінки поруч із чоловіками взяли на себе страшний тягар війни. Читачі вшанували їх героїзм і здатність до самопожертви та висловили слова вдячності жінкам військовим та медикам, матерям і дружинам військовослужбовців, які знаходяться на сході.

Особливе місце серед героїчних жінок сьогодення займають волонтери. Вони скромно, не вимагаючи подяк і нагород , роблять добрі і безкорисливі справи для наших бійців, що знаходяться на передовій. Одна з таких "добрих фей" завітала на зустріч з молоддю - волонтерка, активістка ВБО "Волонтерське об'єднання "Крила" та ГО «Дарницька Громадська Рада» Анна Конус. За її активну громадянську позицію її нагороджено численними подяками та грамотами , а також медалями "Оборона рідної держави" і "Чарівна сила землі".

Молода тендітна дівчина поділилася враженнями від поїздок на передову та розповіла про сьогоднішні проекти, зокрема збір необхідностей в школу селища Кримське. На завершення зустрічі гостя попросила читачів написати листи, щоб підтримати бійців, адже це так для них важливо!

Нові надходження
Петро Кралюк. Півтори тисячи років разом. Спільна історія українців і тюркських народів

Півтори тисячи років разом. Спільна історія українців і тюркських народів / Петро Кралюк. – Харків: Бібколектор, 2018. – 282 с.

Єва Нарубина. Я

Я : повість / Є. Нарубина . - Київ : «Видавництво «Фенікс», 2016.- 400 с.

Олена Карпенко. Підручник янгола

Підручник янгола : роман / О. О. Карпенко. - Київ : «Видавництво «Фенікс», 2016. - 256 с. : іл.

Петро Селецький. Книга справджень

Книга справджень : вірші та поеми / П. І. Селецький. Київ : «Видавництво «Фенікс», 2016. 208 с.

Тетяна Крижанівська. Життя після літа

Життя після літа : роман / Т. І. Крижанівська. - Київ : «Видавництво «Фенікс», 2016. - 128 с.

Джоан Ролінґ. Гаррі Поттер і Смертельні Реліквії

Гаррі Поттер і Смертельні Реліквії / Дж. К. Ролінґ. - Київ : «Видавництво «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА», 2007 – 576 с.

© www.shevcbs.kiev.ua 2008Дизайн та розробка www.it-net.com.ua