Головна сторiнка Вiдiслати листа Карта сайту
Новини
Анонс подій
Територія спілкування
ЗАВІТАЙТЕ (наші адреси, телефони)
Корисні поради
Ресурси бібліотек
Фотогалерея
Краєзнавчі замальовки
Вернісаж
Електронний каталог
Книжкові виставки до пам'ятних дат
Дегустація літературних новинок
Афіша
Новини
2020201920182017201620152014201320122011201020092008
Сила духу України

28.02.2017

Сила духу України

28 лютого 2017 року бібліотекою ім. Адама Міцкевича спільно з Управлінням культури, туризму та охорони культурної спадщини Шевченківської районної в місті Києві державної адміністрації, ГО «Київське Польське культурно-освітнє товариство ім. Адама Міцкевича» та ВГО «Поступ жінок-мироносиць» було проведено захід «СИЛА ДУХУ УКРАЇНИ», присвячений 103-ій річниці від дня народження Героя України Євгена Березняка.

Ведуча заходу Світлана Чепурна, Відмінник освіти України, вчитель гімназії № 109 ім. Тараса Шевченка розповіла про різні періоди життя українського військового, легендарного розвідника років Другої світової війни, заслуженого вчителя України, доктора педагогічних наук, Почесного громадянина Києва, Кракова та Дніпропетровська.

У своєму виступі Ірена Гільова, Голова Громадського об’єднання «Київське Польське культурно-освітнє товариство імені Адама Міцкевича» зазначила, що героїчна діяльність Є. С. Березняка в роки Другої світової війни широко відома як в Україні так і за її межами. У 1944-1945 рр. Євген Степанович керував бойовою розвідувальною групою „Голос" на території Польщі. Всього командування фронту отримало від групи Є. С. Березняка понад 140 радіограм з цінними розвідувальними відомостями щодо військ та об’єктів  німців, розташованих у Кракові та його передмістях.

Своїми діями диверсійно-розвідувальна група Є.С. Березняка врятувала десятки тисяч життів мирних польських жителів, а також Краків від тотального знищення.

За особисту мужність і відвагу, героїзм і самопожертву, виявлені під час виконання особливо важливих завдань Польський уряд нагородив Євгена Степановича Вищими нагородами: орденами  «Віртуті Мілітарі» та  Партизанським хрестом.

Присутні мали можливість переглянули документальний фільм «Вічна слава героям! Євген Березняк» ( режисер - Олесь Санін) із циклу відеоісторій, створеного за ініціативи Уряду та Українського інституту національної пам'яті про роль та місце України як держави-переможниці у Другій світовій війні (в рамках проекту "Українці в лавах Об’єднаних націй перемогли агресора").

У заході взяли участь: Заступник голови Синодального управління військового духовенства, Настоятель Свято-Миколаївського храму на Татарці УПЦ КП, протоієрей, отець Тарас Мельник; Дмитро Степовик, мистецтвознавець, провідний співробітник Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. Максима Рильського НАН України, професор історії мистецтва Київської православної богословської академії; Алла Брієдіс, заступник начальника Управління культури, туризму та охорони культурної спадщини Шевченківської районної в місті Києві державної адміністрації; Зоя Ружин, громадський діяч, заслужений працівник культури України, голова ВГО «Поступ жінок-мироносиць» та інші.

Виступаючі висловили повагу борцям проти нацизму і вшанували подвиг Українського народу, його визначний внесок у перемогу антигітлерівської коаліції у Другій світовій війні та героїзм воїнів-захисників, які сьогодні відстоюють цілісність та незалежність України на Сході.

Під час заходу було презентовано виставку картин Олександра Охапкіна, видатного митця сучасності, заслуженого художника України та виставку Народного рушника з приватної колекції Зої Ружин, заслуженого працівника культури України, що неодноразово експонувалися в зоні АТО та додавали мужності та незламної сили духу нашим воїнам.

На завершення вечора солісти Зразкового художнього колективу «Театр пісні «Ладоньки» (художній керівник - Садóвенко С. М.) Центру позашкільної роботи Святошинського району м. Києва Марія Леонова та Вероніка Моспан подарували присутнім концертну програму «Україна – це ми!»

Нові надходження
Володимир Базилевський. Лук і Ліра

Лук і Ліра : поезії / В. О. Базилевський. - Київ : «Видавництво «Фенікс», 2016. - 256 с.

Кріс Андерсон. Успішні виступи на TED. Рецепти найкращих спікерів

Успішні виступи на TED. Рецепти найкращих спікерів / Кріс Андерсон ; пер. з англ.. О. Асташова. – 2-ге вид. – Київ : Наш формат, 2017. – 256 с.

Джоан Ролінґ. Гаррі Поттер і Смертельні Реліквії

Гаррі Поттер і Смертельні Реліквії / Дж. К. Ролінґ. - Київ : «Видавництво «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА», 2007 – 576 с.

Візантія : Крізь одинадцять століть її історії

Візантія : Крізь одинадцять століть її історії : нове вид. / Дмитро Степовик. - Київ: Дніпро, 2017. – 280 с.

Джоан Ролінґ. Гаррі Поттер і таємна кімната

Гаррі Поттер і таємна кімната / Дж. К. Ролінґ. - Київ : "Видавництво «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА», 2004, – 252 с.

Джоан Ролінґ. Гаррі Поттер і Орден Фенікса

Гаррі Поттер і Орден Фенікса / Дж. К. Ролінґ. - Київ : «Видавництво «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА», 2004 – 815 с.

© www.shevcbs.kiev.ua 2008Дизайн та розробка www.it-net.com.ua