Головна сторiнка Вiдiслати листа Карта сайту
Новини
Анонс подій
Територія спілкування
ЗАВІТАЙТЕ (наші адреси, телефони)
Корисні поради
Ресурси бібліотек
Фотогалерея
Краєзнавчі замальовки
Вернісаж
Електронний каталог
Книжкові виставки до пам'ятних дат
Дегустація літературних новинок
Афіша
Новини
2020201920182017201620152014201320122011201020092008
Чи допоможе реформа одужати медицині?

01.03.2017

Чи допоможе реформа одужати медицині?

Реформа медицини ось-ось стартує. Реформування розпочнеться з рівня "сімейний лікар – пацієнт" і не колись, а з весни 2017 р. Що про неї відомо сьогодні? Ось таку досить актуальну тему обговорювали мешканці мікрорайону "Нивки" під час круглого столу, який відбувся у стінах нашої бібліотеки.

Реформа триматиметься на трьох китах. Перший, найбільш розпіарений. За пацієнтом підуть гроші – 210 грн. Це не медстраховка і не благодійні внески – гроші виділено з держбюджету.

Другий. Сімейний лікар повинен сам знайти собі пацієнтів, підписати з ними договори і домогтися виконання їхніх умов.

Третій. Відкрити ФОП. Відкрити банківський рахунок, отримати 420 тис. грн і цілий рік за ці гроші надавати медичну допомогу 2 тисячам пацієнтів, які проживають не тільки на його дільниці, а й у будь-якому іншому населеному пункті країни.

Реформа має розпочатися з того, що лікар і пацієнт підпишуть договір. Хто кого вибиратиме? Це право надається не тільки хворим, а й медикам. Поки ми всі шукаємо інформацію про лікарів у найближчих амбулаторіях, ніщо не заважає лікарю обійти кілька багатоповерхівок, щоб сформувати собі дільницю.

Як гадаєте, з ким сімейний лікар захоче укласти договір на обслуговування за умови, що на кожного пацієнта виділяється аж 210 грн, – з молодою здоровою людиною чи з пенсіонером? Особливо зважаючи на те, що після 60 років кожен має мінімум 4 хронічні захворювання.

Де гарантія, що інваліди, люди похилого віку, хворі з важкими патологіями не залишаться на нічийній території, не загубляться між дільницями сімейних лікарів?..

Невизначеним залишається питання, в яких випадках лікар приїжджатиме на виклик додому?

Серед проектів документів, які з'явилися останніми днями, є й такі, що визначають коло обов'язків сімейного лікаря. На яку медичну допомогу, обстеження, профілактичні заходи можуть розраховувати пацієнти? Що і як будуть виконувати сімейні лікарі, якщо гроші ходитимуть за пацієнтом?

Все це є на сайті МОЗ. Та жоден з присутніх на зустрічі абсолютно нічого не знає про Медичну реформу 2017.

Ми вважаємо, що даний документ торкається кожного жителя країни, тому необхідне проведення роз'яснювальних заходів для медпрацівників і пацієнтів лише перед тим, як запроваджувати нову модель роботи та фінансування сімейних лікарів.

Адже ми бачимо, що реферування цін, яке планувалось з 1 січня, а було перенесено на 1 квітня, "вимело" з аптек багато необхідних ліків, тому необхідно відповісти на запитання поставленні на заході.

Не надіючись на "сарафанне радіо" до початку підписної компанії з лікарями створити реєстри пацієнтів, лікарів і лікарень, інакше яким чином розраховуватимуться обсяги фінансування первинної медицини?

Що робити, якщо обраний лікар відмовлятися брати пацієнта? Адже не секрет, що лікарі будуть краще краще набирати молодь.

І звідки візмуться гроші, якщо пацієнт вичерпав ліміт які включені до гарантованих протоколом?

Бібліотека зробила підбірку публікацій щодо реформи, показала документи розміщенні на сайті МОЗ, в тому числі і форму протоколу, але це ми зробили для кількох десятків жителів. Вважаємо, що необхідно розгорнути широкомасштабну кампанію з пояснення реформи серед медиків і громадян, поза як, перші бояться, а другі уже ні у що не вірять.

Внаслідок цієї комунікації і громадянин і медик повинен чітко усвідомлювати, які його права і обов’язки у новій системі охорони здоров'я, для чого ці зміни персонально їм, і які дії необхідні для впровадження цих змін.

Гадаємо, що саме успішна комунікація і повинна стати ключем до вдалих реформ.

Джерело

Нові надходження

Нарис історії культури України. 2-ге вид., доп. / Мирослав Попович. – Київ: Видавничий дім «АртЕк», 2018. – 730 с.

Микола Ткач. Час любові і болю

Час любові і болю : поезія / М. М. Ткач. - Київ : «Видавництво «Фенікс», 2016. - 208 с.

Єва Нарубина. Я

Я : повість / Є. Нарубина . - Київ : «Видавництво «Фенікс», 2016.- 400 с.

Кен Робінсон. Освіта проти таланту. Сила творчості

Освіта проти таланту. Сила творчості / Кен Робінсон ; пер. з англ. Г. Лелів. – Львів: Літопис, 2017. – 256 с.

Джоан Ролінґ. Гаррі Поттер і Смертельні Реліквії

Гаррі Поттер і Смертельні Реліквії / Дж. К. Ролінґ. - Київ : «Видавництво «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА», 2007 – 576 с.

Тетяна Крижанівська. Життя після літа

Життя після літа : роман / Т. І. Крижанівська. - Київ : «Видавництво «Фенікс», 2016. - 128 с.

© www.shevcbs.kiev.ua 2008Дизайн та розробка www.it-net.com.ua