Головна сторiнка Вiдiслати листа Карта сайту
Новини
Анонс подій
Територія спілкування
ЗАВІТАЙТЕ (наші адреси, телефони)
Корисні поради
Ресурси бібліотек
Фотогалерея
Краєзнавчі замальовки
Вернісаж
Електронний каталог
Книжкові виставки до пам'ятних дат
Дегустація літературних новинок
Афіша
Новини
201920182017201620152014201320122011201020092008
«Нев’януча квітка української поезії»

24.02.2017

«Нев’януча квітка української поезії»

Так було вже не раз, коли українська нація мала такі могутні постаті, що глибоко зросталися із своєю землею, щоб у майбутньому прорости паростками духовної величі й продовжити їхню розпочату справу в наступних поколіннях. До таких постатей належить і Олена Теліга, творчість якої відкрилася читачеві після падіння радянської імперії, і тепер ми маємо змогу вчитися у неї патріотизму, любові до рідної землі, до України, черпати відповіді на складні питання життя: якою будувати свою державу, яким шляхом рухатися.

До 75-річчя розстрілу української поетеси Олени Теліги в бібліотеці ім. В.Дубініна 24.02.2017 року було проведено поетичну годину «Нев’януча квітка української поезії». До заходу була підготовлена тематична полиця «Ім’я, повернене народу із забуття в безсмертя». Бібліотекар розповіла про життєвий і творчий шлях Олени Теліги, про її патріотизм, відданість та вірність Україні. Присутнім було запропоновано огляд літератури за творчістю Олени Теліги. Останнім її твором був видряпаний напис на стіні камери: «Тут сиділа і пішла на розстріл Олена Теліга». Своїм життям і героїчною смертю Олена Теліга стала символом невмирущості української нації.

Працівники бібліотеки та учасники заходу читали вірші поетеси та пригадували героїчні сторінки біографії вірної дочки України, які є дороговказом для життя та боротьби в сучасній Україні.Багато учасників заходу мешкає по вулиці Олени Теліги, тому їм цікаво було дізнатися про патріотку України,ім’ям якої названо їх вулицю.У вітрині бібліотеки розміщений стенд про Олену Телігу, з яким відвідувачі бібліотеки охоче познайомилися. Учасників заходу було запрошено на відкриття пам’ятника Олені Телізі в Бабиному Яру, яке заплановано на 26.02.2017 року.

Заметемо вогнем любові межі,
Перейдемо убрід бурхливі води,
Щоб взяти повно все, що нам належить,
І злитись знову із своїм народом.
(О.Теліга)

Нові надходження
Площі та вежі. Соціальні зв'язки від масонів до фейсбуку

Площі та вежі. Соціальні зв'язки від масонів до фейсбуку / Ніл Ферґюсон ; пер. з англ. К. Диса. – Київ: Наш формат, 2018. – 552 с. : іл.

Петро Селецький. Книга справджень

Книга справджень : вірші та поеми / П. І. Селецький. Київ : «Видавництво «Фенікс», 2016. 208 с.

Джоан Ролінґ. Гаррі Поттер і келих вогню

Гаррі Поттер і келих вогню / Дж. К. Ролінґ. - Київ : «Видавництво «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА», 2003 – 672 с.

Петро Кралюк. Півтори тисячи років разом. Спільна історія українців і тюркських народів

Півтори тисячи років разом. Спільна історія українців і тюркських народів / Петро Кралюк. – Харків: Бібколектор, 2018. – 282 с.

Зброя, мікроби і сталь : Витоки нерівностей між народами

Зброя, мікроби і сталь : Витоки нерівностей між народами / Джаред Даймонд ; пер. з англ. Т. Цимбала. - Київ: Вид. група КМ-БУКС, 2018. - 512 с.

Століття змін. Яке століття бачило найбільше змін і чому це важливо для нас

Століття змін. Яке століття бачило найбільше змін і чому це важливо для нас / Іен Мортімер / пер. з англ. Я. Машико. - Харків: Вид-во "Ранок" : Фабула, 2018. - 448 с.

© www.shevcbs.kiev.ua 2008Дизайн та розробка www.it-net.com.ua