Головна сторiнка Вiдiслати листа Карта сайту
Новини
Анонс подій
Територія спілкування
ЗАВІТАЙТЕ (наші адреси, телефони)
Корисні поради
Ресурси бібліотек
Фотогалерея
Краєзнавчі замальовки
Вернісаж
Електронний каталог
Книжкові виставки до пам'ятних дат
Дегустація літературних новинок
Афіша
Новини
2020201920182017201620152014201320122011201020092008
…запобігти, щоб це не сталося знову

15.02.2017

…запобігти, щоб це не сталося знову

Щоденник Анни Франк, юної єврейської дівчини з Нідерландів, свідчення того, що навіть під час смертельної загрози можна знайти в собі сили не тільки записувати те, що коїться навкруги (такі нотатки залишило багато людей), а й сповідувати ідеї гуманізму, навіть знайти місце коханню, тобто Жити: «Я знаю, чого я хочу, у мене є мета, своя думка, у мене є релігія та любов. Дозвольте мені бути самою собою і я буду задоволеною. Я знаю, що я жінка. Жінка з великою внутрішньою силою і великою мужністю».

Відкриваючи круглий стіл, директор Українського центру вивчення історії Голокосту, кандидат історичних наук Анатолій Юхимович Подольський провів паралелі між заповітами Анни Франк, залишеними нею у Щоденнику прийдешнім поколінням та діяльністю очолюваного ним Центру, адже останній у життя принцип, записаний мужньою дівчиною, «що зроблено, того не повернути, але можна запобігти, щоб це не сталося знову».

Прикладом цьому став виступ української дівчини с селища Стави Кагарлицького району Київщини Влади Косяченко. Вона майже ровесниця Анни, лауреат щорічного всеукраїнського конкурсу учнівських робіт «Історія і уроки Голокосту», на якому вона представила справжньою науково-аналітичну та ще й дуже емоційну працю «Мої роздуми над Щоденником Анни Франк». А що все написане Владою – від серця, змогли переконатися і учасники заходу, адже дівчина не тільки визвала схвальні відгуки присутніх, а й на очах її з’явилися щирі сльози та перехопило подих від хвилювання і емоцій під час читання. Якщо в нас є такі діти (і, звісно ж, такі викладачі, хто їх виховує) – можемо не хвилюватися за майбутнє України, мир та міжнаціональну злагоду на теренах нашої країни.

Виступ Влади Косяченко підтримав керівник Центру творчих ініціатив Київської міської єврейської громади Владлен Портніков. Його виступ про необхідність засвоєння уроків історії, їх всебічного вивчення, про засади толерантності також був схвально прийнятий присутніми.

Анатолій Подольський, нагадав, що перше видання Українського центру вивчення історії Голокосту також було представлене в бібліотеці ім. О. Шварцмана: рівно 10 років тому він особисто представляв тут читачам книгу Рохл Ойєрбах «На полях Треблінки». Йому дуже приємно було побачити це видання сьогодні на виставці «Заблуда стала між людьми стіною», присвяченій Міжнародному дню пам’яті жертв Голокосту, де вона знайшла своє почесне місце серед інших, де, до речі, є й перше ще радянське видання «Щоденнику Анни Франк», і перше видання «Щоденнику» українською.

Круглий стіл продовжився презентацією та обговоренням двох нових книжок Центру. «Самотній вигнанець» - спогади Мехеля (Майкла) Дімента, єврея, мешканця волинського містечка Свинюхи (нині с. Привітне) про пережите піід час Другої світової війни. Представив її та розповів про свої враження від написаного науковий співробітник Інституту археографії НАН України, к.і.н. Григорій Старіков.

Друга, мабуть, ще цікавіша – «Геноцид ромів України в період Другої світової війни», де опубліковано матеріали науково-практичної конференції, присвяченій цій темі. Так, сьогодні Центр вивчення історії Голокосту вивчає не тільки єврейську трагедію, а й історію геноцидів інших етносів на теренах України. Про книгу і проблеми вивчення геноциду ромів розповів відповідальний редактор часопису Центру «Голокост і сучасність. Студії в Україні і світі» Михайло Тяглий.

В дискусіях та обговореннях також взяла участь головний науковий співробітник Національного музею історії України Тамара Куцаєва, викладачі історії київських шкіл на вишів, читачі бібліотеки. Захід також зацікавив журналістів Сучасного єврейського телебачення, які вели записи круглого столу, брали інтерв’ю у його учасників і гостей. Тож найближчим сподіваємось побачити програму, присвячену цій цікавій та змістовній зустрічі.

Нові надходження
Кен Робінсон, Лу Ароніка. Школа майбутнього. Революція у вашій школі, що назавжди змінить освіту

Школа майбутнього. Революція у вашій школі, що назавжди змінить освіту/ Кен Робінсон, Лу Ароніка ; пер. з англ. Г. Лелів. – Львів: Літопис, 2018. – 256 с.

Володимир Кобзар. Хроніка буднів

Хроніка буднів: новели, повість / В. Ф. Кобзар. - Київ : «Видавництво «Фенікс», 2016. - 160 с.

Століття змін. Яке століття бачило найбільше змін і чому це важливо для нас

Століття змін. Яке століття бачило найбільше змін і чому це важливо для нас / Іен Мортімер / пер. з англ. Я. Машико. - Харків: Вид-во "Ранок" : Фабула, 2018. - 448 с.

Історія європейської цивілізації. Середньовіччя. Варвари. Християни. Мусульмани

Історія європейської цивілізації. Середньовіччя. Варвари. Християни. Мусульмани / за ред. Умберто Еко ; пер. з італ. О. В. Сминтини, С. А. Кулініч, О. А. Юдіна, Д. Ю. Кондакової, І. М. Потапової. - Харків: Фоліо, 2018. - 698 с.: іл.

Астрід Ліндґрен. Мадікен

Мадікен / Астрід Ліндґрен. - Київ : «Видавництво «Рідна мова», 2018 – 184 с.

Джоан Ролінґ. Гаррі Поттер і в'язень Азкабану

Гаррі Поттер і в'язень Азкабану / Дж. К. Ролінґ. - Київ : «Видавництво «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА», 2002 – 383 с.

© www.shevcbs.kiev.ua 2008Дизайн та розробка www.it-net.com.ua