Головна сторiнка Вiдiслати листа Карта сайту
Новини
Анонс подій
Територія спілкування
ЗАВІТАЙТЕ (наші адреси, телефони)
Корисні поради
Ресурси бібліотек
Фотогалерея
Краєзнавчі замальовки
Вернісаж
Електронний каталог
Книжкові виставки до пам'ятних дат
Дегустація літературних новинок
Афіша
Новини
201920182017201620152014201320122011201020092008
Вечір пам'яті  Героїв Небесної Сотні

22.02.2017

Вечір пам'яті Героїв Небесної Сотні

В бібліотеці зібралися учні 9 - 10 класів Технічного ліцею, щоб вшанувати пам'ять Героїв, які загинули три роки тому під час Революції Гідності. Сьогодні їх називають Небесною Сотнею.

Спочатку протестувальники вимагали право вибору. Потім їм довелось вимагати права жити. Герої загинули, та не здалися, і в пам'яті рідних, близьких вони назавжди залишаться 20-, 30- чи 50-рiчними синами, чоловіками, батьками…

Спогади про Майдан не відпускають тих, хто на власнi очi бачив подiї Революцiї Гiдностi, і, особливо тих, хто пережив горе втрати близької людини. Адже немає терміну у пам'яті людської. Родини Героїв Небесної Сотні та активісти Революції Гідності об'єдналися в громадську організацію, яка так і зветься "Родини Героїв Небесної Сотні". Напрямками діяльності Організації є здійснення громадського контролю при розслідування фактів загибелі Небесної Сотні, ініціювання та підтримка суспільних рухів, спрямованих на встановлення причин, які призвели до масових порушень прав людини в Україні, увіковічення пам’яті загиблих Героїв «Небесної Сотні".

Одним з членів ГО "Родини Героїв Небесної Сотні" є Світлана Бадера, вдова Олександра Бадери, Героя України (посмертно), яка й завітала до бібліотеки. Пані Світлана поділилася спогадами про події трирічної давнини, як її сім'я стала активними учасниками Майдану. Вона розповіла про те, що її чоловік часто залишався на нічні чергування, підтримуючи патріотичний дух побратимів, ділився досвідом та знаннями, розповідаючи про славні подвиги козаків, адже був був отаманом Галицько-Волинського козацтва. Допомагав пораненим та застудженим, готуючи відвари та настої з трав. Вважав, що народна медицина творить дива й зцілює найскладніші недуги. Але сам сильно застудився, коли на Водохреще 19 січня 2014 року був облитий крижаною водою. Крім того, отримав сильне отруєння газами, але все одно не покинув барикади. 22 січня 2014 року на День Соборності біля стадіону “Динамо” на вулиці Грушевського був сильно побитий бійцями “Беркуту”. До лікарні не звертався через те, що саме лікарні тоді для побитих та поранених були одним з найнебезпечніших місць. Тому Олександр Миколайович лікувався вдома. Але травми виявились смертельними…

Світлана Григорівна принесла орден “Золота Зірка”, якою був посмертно нагороджений Герой. Допитливі старшокласники розглядали сімейні реліквії: нагороди, фото, грамоти, задавали питання.

Вечір завершився спільним фото гостей і читачів бібліотеки, а тих, хто побажав більше дізнатися про Небесну Сотню, могли переглянути книжки і публікації в пресі. Також бібліотека отримала від гості в дарунок книгу "Майдан від першої особи. Мистецтво на барикадах".

Сподіваємося, що ця зустріч допоможе зберегти й передати нащадкам живу пам’ять про реальних людей, якi жили серед нас, підхопити розпочату ними справу, кожен на своєму мiсцi змiнюючи Україну на краще.

Нові надходження
Кен Робінсон. Освіта проти таланту. Сила творчості

Освіта проти таланту. Сила творчості / Кен Робінсон ; пер. з англ. Г. Лелів. – Львів: Літопис, 2017. – 256 с.

Джоан Ролінґ. Гаррі Поттер і таємна кімната

Гаррі Поттер і таємна кімната / Дж. К. Ролінґ. - Київ : "Видавництво «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА», 2004, – 252 с.

Століття змін. Яке століття бачило найбільше змін і чому це важливо для нас

Століття змін. Яке століття бачило найбільше змін і чому це важливо для нас / Іен Мортімер / пер. з англ. Я. Машико. - Харків: Вид-во "Ранок" : Фабула, 2018. - 448 с.

Історія європейської цивілізації. Середньовіччя. Варвари. Християни. Мусульмани

Історія європейської цивілізації. Середньовіччя. Варвари. Християни. Мусульмани / за ред. Умберто Еко ; пер. з італ. О. В. Сминтини, С. А. Кулініч, О. А. Юдіна, Д. Ю. Кондакової, І. М. Потапової. - Харків: Фоліо, 2018. - 698 с.: іл.

Кен Робінсон, Лу Ароніка. Ви, Ваша дитина і школа. Як прокласти шлях до найкращої освіти

Ви, Ваша дитина і школа. Як прокласти шлях до найкращої освіти / Кен Робінсон, Лу Ароніка ; пер. з англ. Г. Лелів. – Львів: Літопис, 2018. – 240 с.

Світовий порядок. Роздуми про характер націй в історичному контексті

Світовий порядок. Роздуми про характер націй в історичному контексті / пер. з англ. Надія Коваль. - Київ: Наш формат, 2017. - 320 с.

© www.shevcbs.kiev.ua 2008Дизайн та розробка www.it-net.com.ua