Головна сторiнка Вiдiслати листа Карта сайту
Новини
Анонс подій
Територія спілкування
ЗАВІТАЙТЕ (наші адреси, телефони)
Корисні поради
Ресурси бібліотек
Фотогалерея
Краєзнавчі замальовки
Вернісаж
Електронний каталог
Книжкові виставки до пам'ятних дат
Дегустація літературних новинок
Афіша
Новини
201920182017201620152014201320122011201020092008
Мова - державна перлина, нею завжди дорожіть

21.02.2017

Мова - державна перлина, нею завжди дорожіть

21 лютого - День рідної мови. Немає народу байдужого до рідної мови, до своєї землі, тієї, на якій він народився і живе. Мова відзеркалює душу народу, його історію. Без своєї мови, своєї самобутності та культури немає народу. Мова – це історія народу, його свідомість, вона відображає його менталітет та звичаї. Вона не лише засіб спілкування, вона символ державності і свободи. В світі існує дуже багато мов і для кожного своя мова найкраща і найважливіша.

Українська мова - одна з найстаріших європейських мов, вона існує понад тисячу років. ЇЇ багатство і краса, витонченість і мелодійність визнані світом. Українська мова має свої барви, свої відтінки, що передають почуття. Золоту скарбницю нашої мови складають думи, легенди, гумор; згодом її збагатила могутня класика Тараса Шевченка, Лесі Українки, Івана Франка, творчість Ліни Костенко, Павла Загребельного, Дмитра Павличка та багатьох інших.

З нагоди Міжнародного дня рідної мови у бібліотеці ім. В.Дубініна 21.02.2017р. було проведено літературну мозаїку «Мова-державна перлина,нею завжди дорожіть». Дітям було запропоновано перегляд літератури на тему «Вчимося рідної мови» та проведено бесіду про милозвучність та красу рідної мови, необхідність володіти нею. Ведуча заходу розповіла читачам бібліотеки про роль мови в нашому житті, процитувала вислови видатних людей про рідну мову та підкреслила, що мова є душею нації, її генетичним кодом. Натхненно, з великою любов’ю прозвучали поетичні та прозові твори українських письменників, присвячені мові. Діти з цікавістю розглядали українські народні та літературні казки, написані рідною мовою, також взяли участь у конкурсі українських загадок, після якого на переможців чекали гарні призи.

Учасники театру-студії «Усмішка» Будинку культури «Юний артемівець» підготували поетичний монтаж «Рідна мова барвінкова», за творами українських поетів. На заході були присутні батьки, які також долучились до спілкування та виявили щире бажання і надалі вдосконалювати вивчення рідної мови. Вони висловили спільну думку, що потрібно щиро любити і поважати рідну мову, адже вона, як і Україна, завжди в нашому серці і починається з кожного з нас.

От тому плекайте, діти
Рідненькую мову
І учіться говорити
Своїм рідним словом.

Нові надходження
Площі та вежі. Соціальні зв'язки від масонів до фейсбуку

Площі та вежі. Соціальні зв'язки від масонів до фейсбуку / Ніл Ферґюсон ; пер. з англ. К. Диса. – Київ: Наш формат, 2018. – 552 с. : іл.

Візантія : Крізь одинадцять століть її історії

Візантія : Крізь одинадцять століть її історії : нове вид. / Дмитро Степовик. - Київ: Дніпро, 2017. – 280 с.

Лідія Новикова. Виноградна гойдалка

Виноградна гойдалка : поезія для дітей / Л. В. Новикова; упоряд. Новіков А. В. - Київ : «Видавництво «Фенікс», 2016. -80 с, іл.

Олена Рижко. Ще одна історія про…

Ще одна історія про... : роман / Рижко О. М. - Київ : «Видавництво «Фенікс», 2016. - 192 с.

Кріс Андерсон. Успішні виступи на TED. Рецепти найкращих спікерів

Успішні виступи на TED. Рецепти найкращих спікерів / Кріс Андерсон ; пер. з англ.. О. Асташова. – 2-ге вид. – Київ : Наш формат, 2017. – 256 с.

Кен Робінсон, Лу Ароніка. Ви, Ваша дитина і школа. Як прокласти шлях до найкращої освіти

Ви, Ваша дитина і школа. Як прокласти шлях до найкращої освіти / Кен Робінсон, Лу Ароніка ; пер. з англ. Г. Лелів. – Львів: Літопис, 2018. – 240 с.

© www.shevcbs.kiev.ua 2008Дизайн та розробка www.it-net.com.ua