Головна сторiнка Вiдiслати листа Карта сайту
Новини
Анонс подій
Територія спілкування
ЗАВІТАЙТЕ (наші адреси, телефони)
Корисні поради
Ресурси бібліотек
Фотогалерея
Краєзнавчі замальовки
Вернісаж
Електронний каталог
Книжкові виставки до пам'ятних дат
Дегустація літературних новинок
Афіша
Новини
201920182017201620152014201320122011201020092008
Урочисте вшанування членів Київського Польського культурно-освітнього товариства ім. Адама Міцкевича

15.02.2017

Урочисте вшанування членів Київського Польського культурно-освітнього товариства ім. Адама Міцкевича

В Бібліотеці ім. Адама Міцкевича відбулося урочисте вшанування членів Київського Польського культурно-освітнього товариства ім. Адама Міцкевича: Андрія Амонса, військового прокурора у відставці Київського військового округу з питань реабілітації жертв політичних репресій в Україні, полковника юстиції, дослідника масових злочинів комуністичного режиму та Надії Слєсарєвої-Вікторовської, заступника голови Української спілки в’язнів – жертв нацизму, Голови жіночого центру «Надія», кандидата технічних наук, кавалера ордену «За заслуги» ІІІ ступеня та повного кавалера ордену «Княгині Ольги».

Ведучими заходу були Тетяна Йовхоміщ, завідуюча бібліотекою ім. Адама Міцкевича та Ірена Гільова, Голова Київського Польського культурно-освітнього товариства ім. Адама Міцкевича.

Своїми спогадами про ті часи та нелегкий життєвий шлях поділилися Андрій Амонс та Надія Слєсарєва-Вікторовська.

З 1988 року Андрій Амонс, як прокурор військової прокуратури, займається розслідуваннями злочинів комуністичного режиму, пов'язаних із масовими політичними репресіями на Київщині, жертви яких таємно поховані в лісі поблизу с. Биківня та на інших кладовищах столиці, обласних і районних центрів України. Присутні мали можливість ознайомитись із фотоматеріалами з місць похованнь жертв тоталітарного режиму кінця 1930-40-х років та послухати історію Кати́нського розстрілу, під час якого відбулися масові страти польських громадян, здійснені поблизу села Катинь навесні 1940 року за наказом керівництва НКВД СРСР.

Спогадими про політичні репресії та депортацію польських громадян поділилась Надія Слєсарєва-Вікторовська (малолітній в’язень концтаборів), які також торкнулись і її родини.

Як свідків та дослідників злочинів комуністичного та нацистського тоталітарних режимів А.І.Амонса та Н.І.Слєсарєву-Вікторовську у листопаді 2016 року Польським урядом було нагороджено почесними відзнаками «Свідок історії».

З цієї нагоди з вітальним словом звернулася Ірина Коновалова, директор Централізованої бібліотечної системи Шевченківського району міста Києва. За її ініціативи було організовано концертну програму за участю Олега Дзюби, Народного артиста України, Заслуженого діяча культури Республіки Польща, члена правління Асоціації естрадних діячів мистецтва України.

Присутні на цій зустрічі члени Київського Польського культурно-освітнього товариства ім. Адама Міцкевича та представники громадськості міста, отримали незабутнє враження від спілкування з очевидцями тих далеких та трагічних подій, а чудовий спів польською мовою українських пісень, романсів та творів сучасних авторів у виконанні Олега Дзюби став яскравим завершенням цього надзвичайного заходу.

Нові надходження
Василь Деревінський. В'ячеслав Чорновіл: дух, що тіло рве до бою

В'ячеслав Чорновіл: дух, що тіло рве до бою / Василь Деревінський. – Харків: Віват, 2017. – 496 с.

Нарис історії культури України. 2-ге вид., доп. / Мирослав Попович. – Київ: Видавничий дім «АртЕк», 2018. – 730 с.

Кен Робінсон, Лу Ароніка. Школа майбутнього. Революція у вашій школі, що назавжди змінить освіту

Школа майбутнього. Революція у вашій школі, що назавжди змінить освіту/ Кен Робінсон, Лу Ароніка ; пер. з англ. Г. Лелів. – Львів: Літопис, 2018. – 256 с.

Думати, як Вінстон Черчилль

Думати, як Вінстон Черчилль / Даніел Сміт ; пер. з англ. Н. Мочалової. – Київ: Вид. група КМ-БУКС, 2018. – 224 с.

Кен Робінсон. Освіта проти таланту. Сила творчості

Освіта проти таланту. Сила творчості / Кен Робінсон ; пер. з англ. Г. Лелів. – Львів: Літопис, 2017. – 256 с.

Олег Гончаренко. В чеканні нової трави. Апокрифи дійсності

В чеканні нової трави. (Апокрифи дійсності) : збірка поезії / О. М. Гончаренко. - Київ : «Видавництво «Фенікс», 2016. - 208 с.

© www.shevcbs.kiev.ua 2008Дизайн та розробка www.it-net.com.ua