Головна сторiнка Вiдiслати листа Карта сайту
Новини
Анонс подій
Територія спілкування
ЗАВІТАЙТЕ (наші адреси, телефони)
Корисні поради
Ресурси бібліотек
Фотогалерея
Краєзнавчі замальовки
Вернісаж
Електронний каталог
Книжкові виставки до пам'ятних дат
Дегустація літературних новинок
Афіша
Новини
2020201920182017201620152014201320122011201020092008
В країні музичних інструментів

16.02.2017

В країні музичних інструментів

Музика з нами від самого народження – коли дитина засинає, мати співає їй колискову. Ми чуємо її з телевізорів, вона звучить у кінотеатрах, на концертах, по радіо. Звідки ж взялася музика?

З незапам’ятних часів людину постійно оточували звуки. Не було ще ніякої музики. Існував спів птахів, шелест листя, дзюрчання струмків. Але людям цього було недостатньо. Їм хотілося самостійно відтворити те, що вони бачать, чують та відчувають. І тоді почали з'являтися музичні інструменти.

Найдавнішими серед них стали ударні інструменти. Перший прообраз ударного інструменту з'явився, коли первісні люди, б'ючи каменем об камінь, створювали якусь подобу ритму для ритуальних танців.

Саме ударні – найчисленніше на сьогоднішній день сімейство музичних інструментів, звук на яких видобувається ударом. Спочатку це були камені або палички, дощечки.

Пізніше з'явилася ідея вистукувати ритм по натягнутій на порожнистий корпус шкірі – перші барабани. По суті, ударним інструментом може називатися будь-яке пристосування, яке виробляє розмірені шуми.

В Україні для виготовлення ударних інструментів використовували звичайні речі для побутового вжитку: дерев'яні ложки – селянські супові ложки. Щоб вони звучали голосніше, використовують тверді та «дзвінкі» породи дерев; тріскачки – набір дерев'яних дощечок. І найпоширеніший ударний інструмент у народній музиці - бубон.

Друга велика група музичних інструментів – це духові, тобто труби, які можуть бути виконані з дерева, металу або будь-якого іншого матеріалу. До духових інструментів належать: труба, кларнет, тромбон, флейта, саксофон, орган, зурна, гобой, туба, волинка, губна гармошка, рожок.

У нашій країні знані: жалійка – дерев'яна дудка; свирілі, кувички; свистульки; сопілка та її різновиди; трембіта, ріг, ріжки.

Ще однією групою виділяються інструменти, джерелом звуку яких є струни. Вони так і називаються: струнними. До таких інструментів належать скрипка, альт, віолончель, контрабас, арфа, гітара, цимбали; народні інструменти – басоля, колісна ліра, козобас, укулеле, кобза, торбан, домбра, гуслі, уд, ситар, банджо.

Серед українських народних струнних інструментів виділяється бандура – оригінальний витвір українського народного мистецтва, грою на якому супроводжували свої пісні та думи легендарні кобзарі.

Взагалі у кожного народу є свої унікальні витвори музичного мистецтва. Народні музичні інструменти – це яскрава сторінка історії культури будь-якого народу. Вони виявляють багатство його душі, самобутність, свідчать про високу матеріальну та духовну культуру.

Кожен з нас також здатен виготовити для себе невеличкий музичний інструмент. Тому діти під час майстер-класу, за допомогою бібліотекаря, створювали собі музичну іграшку – своєрідний маракас.

На закінчення зустрічі всі разом згадували, у яких мультфільмах звучать пісні та музика, а також переглянули м/ф «Бременські музиканти».

Джерело

Нові надходження
Кен Робінсон. Освіта проти таланту. Сила творчості

Освіта проти таланту. Сила творчості / Кен Робінсон ; пер. з англ. Г. Лелів. – Львів: Літопис, 2017. – 256 с.

Олена Рижко. Ще одна історія про…

Ще одна історія про... : роман / Рижко О. М. - Київ : «Видавництво «Фенікс», 2016. - 192 с.

Василь Деревінський. В'ячеслав Чорновіл: дух, що тіло рве до бою

В'ячеслав Чорновіл: дух, що тіло рве до бою / Василь Деревінський. – Харків: Віват, 2017. – 496 с.

Кен Робінсон, Лу Ароніка. Ви, Ваша дитина і школа. Як прокласти шлях до найкращої освіти

Ви, Ваша дитина і школа. Як прокласти шлях до найкращої освіти / Кен Робінсон, Лу Ароніка ; пер. з англ. Г. Лелів. – Львів: Літопис, 2018. – 240 с.

Олег Гончаренко. В чеканні нової трави. Апокрифи дійсності

В чеканні нової трави. (Апокрифи дійсності) : збірка поезії / О. М. Гончаренко. - Київ : «Видавництво «Фенікс», 2016. - 208 с.

Думати, як Альберт Ейнштейн

Думати, як Альберт Ейнштейн / Даніел Сміт ; пер. з англ. Г. Литвиненко. – Київ: Вид. група КМ-БУКС, 2018. – 208 с.

© www.shevcbs.kiev.ua 2008Дизайн та розробка www.it-net.com.ua