Головна сторiнка Вiдiслати листа Карта сайту
Новини
Анонс подій
Територія спілкування
ЗАВІТАЙТЕ (наші адреси, телефони)
Корисні поради
Ресурси бібліотек
Фотогалерея
Краєзнавчі замальовки
Вернісаж
Електронний каталог
Книжкові виставки до пам'ятних дат
Дегустація літературних новинок
Афіша
Новини
2020201920182017201620152014201320122011201020092008
Бій під Крутами: факти проти легенди

01.02.2017

Бій під Крутами: факти проти легенди

29 січня виповнилося 99 років відтоді, як відбувся бій під Крутами – один з перших боїв, де проявилося нелюдське обличчя більшовицького терору. У бою загинуло біля 300 київських студентів і гімназистів, які добровільно вирушили на захист молодої незалежної України. Довгий час навколо значення цього бою точилися палкі суперечки: одні захоплювалися мужністю юних вояків, інші звинувачували керівництво УНР в неспроможності створити боєздатну армію. Тому, аби дізнатися більше фактів про бій під Крутами, учні Технічного ліцею та читачі бібліотеки, які завітали до бібліотеки, переглянули документальний фільм про історичні передумови тих подій, хто був учасником бою, де були поховані крутянці.

По закінченні перегляду відбулося спілкування, під час якого читачі висловлювали свої гіпотези – чим була зумовлена поразка, чи були всі ці жертви виправдані. В обговоренні взяла участь Оксана Борисюк - історик, співробітник Державного історико – меморіального Лук'янівського заповідника. Вона розповіла про історію двох героїв Крут, Володимира Шульгіна та Володимира Наумовича, яких було поховано на території Лук'янівського кладовища, відповідала на питання читачів. Також гостя розповіла про те, що днями, саме 29 січня, на території Державного історико – меморіального Лук'янівського заповідника були перепоховані останки українського письменника Олександра Олеся і його дружини Віри Кандиби. Завершила гостя свою розповідь віршем О. Олеся про героїв Крут.

Детально познайомитися з історичними фактами про бій читачі мали змогу з літератури, представленої на тематичному перегляді "Пам'ятай про Крути".

Пам'ять про подвиг молодих крутянців має залишатися в серцях українців, адже вони одні з перших віддали свої життя за новопроголошену Українську державу. Це символ боротьби за українську незалежність, й сьогодні, в умовах російської агресії, він набуває особливого значення.

Нові надходження
Джоан Ролінґ. Гаррі Поттер і Напівкровний Принц

Гаррі Поттер і Напівкровний Принц / Дж. К. Ролінґ. - Київ : «Видавництво «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА», 2005 – 576 с.

Лідія Новикова. Виноградна гойдалка

Виноградна гойдалка : поезія для дітей / Л. В. Новикова; упоряд. Новіков А. В. - Київ : «Видавництво «Фенікс», 2016. -80 с, іл.

Кен Робінсон, Лу Ароніка. Ви, Ваша дитина і школа. Як прокласти шлях до найкращої освіти

Ви, Ваша дитина і школа. Як прокласти шлях до найкращої освіти / Кен Робінсон, Лу Ароніка ; пер. з англ. Г. Лелів. – Львів: Літопис, 2018. – 240 с.

Джоан Ролінґ. Гаррі Поттер і таємна кімната

Гаррі Поттер і таємна кімната / Дж. К. Ролінґ. - Київ : "Видавництво «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА», 2004, – 252 с.

Олена Карпенко. Підручник янгола

Підручник янгола : роман / О. О. Карпенко. - Київ : «Видавництво «Фенікс», 2016. - 256 с. : іл.

Джоан Ролінґ. Гаррі Поттер і келих вогню

Гаррі Поттер і келих вогню / Дж. К. Ролінґ. - Київ : «Видавництво «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА», 2003 – 672 с.

© www.shevcbs.kiev.ua 2008Дизайн та розробка www.it-net.com.ua