Головна сторiнка Вiдiслати листа Карта сайту
Новини
Анонс подій
Територія спілкування
ЗАВІТАЙТЕ (наші адреси, телефони)
Корисні поради
Ресурси бібліотек
Фотогалерея
Краєзнавчі замальовки
Вернісаж
Електронний каталог
Книжкові виставки до пам'ятних дат
Дегустація літературних новинок
Афіша
Новини
201920182017201620152014201320122011201020092008
Бій під Крутами: факти проти легенди

01.02.2017

Бій під Крутами: факти проти легенди

29 січня виповнилося 99 років відтоді, як відбувся бій під Крутами – один з перших боїв, де проявилося нелюдське обличчя більшовицького терору. У бою загинуло біля 300 київських студентів і гімназистів, які добровільно вирушили на захист молодої незалежної України. Довгий час навколо значення цього бою точилися палкі суперечки: одні захоплювалися мужністю юних вояків, інші звинувачували керівництво УНР в неспроможності створити боєздатну армію. Тому, аби дізнатися більше фактів про бій під Крутами, учні Технічного ліцею та читачі бібліотеки, які завітали до бібліотеки, переглянули документальний фільм про історичні передумови тих подій, хто був учасником бою, де були поховані крутянці.

По закінченні перегляду відбулося спілкування, під час якого читачі висловлювали свої гіпотези – чим була зумовлена поразка, чи були всі ці жертви виправдані. В обговоренні взяла участь Оксана Борисюк - історик, співробітник Державного історико – меморіального Лук'янівського заповідника. Вона розповіла про історію двох героїв Крут, Володимира Шульгіна та Володимира Наумовича, яких було поховано на території Лук'янівського кладовища, відповідала на питання читачів. Також гостя розповіла про те, що днями, саме 29 січня, на території Державного історико – меморіального Лук'янівського заповідника були перепоховані останки українського письменника Олександра Олеся і його дружини Віри Кандиби. Завершила гостя свою розповідь віршем О. Олеся про героїв Крут.

Детально познайомитися з історичними фактами про бій читачі мали змогу з літератури, представленої на тематичному перегляді "Пам'ятай про Крути".

Пам'ять про подвиг молодих крутянців має залишатися в серцях українців, адже вони одні з перших віддали свої життя за новопроголошену Українську державу. Це символ боротьби за українську незалежність, й сьогодні, в умовах російської агресії, він набуває особливого значення.

Нові надходження
Єва Нарубина. Я

Я : повість / Є. Нарубина . - Київ : «Видавництво «Фенікс», 2016.- 400 с.

Марія Карп'юк. Дорога додому

Дорога додому : повість, оповідання / М. Карп'юк. - Київ : "Видавництво "Фенікс", 2016. - 176 с.

Горобець О. Постаті з вирію

Постаті з вирію : повісті, нариси / О. О. Горобець. - Київ : "Видавництво "Фенікс", 2016.-176 с.

Олег Гончаренко. В чеканні нової трави. Апокрифи дійсності

В чеканні нової трави. (Апокрифи дійсності) : збірка поезії / О. М. Гончаренко. - Київ : «Видавництво «Фенікс», 2016. - 208 с.

Олена Карпенко. Підручник янгола

Підручник янгола : роман / О. О. Карпенко. - Київ : «Видавництво «Фенікс», 2016. - 256 с. : іл.

Володимир Кобзар. Хроніка буднів

Хроніка буднів: новели, повість / В. Ф. Кобзар. - Київ : «Видавництво «Фенікс», 2016. - 160 с.

© www.shevcbs.kiev.ua 2008Дизайн та розробка www.it-net.com.ua