Головна сторiнка Вiдiслати листа Карта сайту
Новини
Анонс подій
Територія спілкування
ЗАВІТАЙТЕ (наші адреси, телефони)
Корисні поради
Ресурси бібліотек
Фотогалерея
Краєзнавчі замальовки
Вернісаж
Електронний каталог
Книжкові виставки до пам'ятних дат
Дегустація літературних новинок
Афіша
Новини
2020201920182017201620152014201320122011201020092008
Феномен духу: зустріч з відомим паралімпійцем Олексієм Фединою

19.12.2016

Феномен духу: зустріч з відомим паралімпійцем Олексієм Фединою

Олімпійський рух інвалідів – складова сучасного Олімпійського руху, що об’єднує організації, спортсменів та інших осіб, зокрема людей з особливими потребами. Базуючись на гуманістичних ідеалах , що закладені у Олімпізмі, Олімпійський рух інвалідів є одним з масштабних соціальних явищ сьогодення. У ньому реалізується право кожної особи на заняття спортом та участь у розбудові кращого світу засобами спорту, без дискримінації, на основі взаєморозуміння, дружби, солідарності та чесної гри.

Завідуюча бібліотеки Л. Пескіна розпочала захід розповіддю про початок паралімпійського руху, який пов’язують з ім’ям англійського нейрохірурга Людвіга Гуттмана.

Перші змагання спортсменів-інвалідів пройшли в 1948 році, і з тих пір світ параспорту вельми змінився.

Перемоги паралімпійців починалися з реабілітації солдатів Великобританії, поранених на фронтах Другої світової. Експеримент нейрохірурга Людвіга Гуттмана почав ланцюг подій, яка змінила не тільки медицину і реабілітаційну практику людей з важкими травмами , а й долі багатьох людей світу.

Перші змагання спортсменів госпіталю провели в рік лондонської Олімпіади-1948, символічно зв'язавши обидві події. Це сталося 28 липня 1948 року, у змаганні взяла участь група інвалідів, яка складалася з 16 паралізованих чоловіків і жінок, колишніх військовослужбовців.
А в 1960 році Сток-Мандевільскі ігри, в яких дозволили брати участь не тільки колишнім військовим, провели в Римі. У них взяли участь 400 спортсменів на інвалідних візках. Ці змагання вважають першими Паралімпійськими іграми в історії.

В 1964 році була створена Міжнародна спортивна організація інвалідів, до якої приєдналися 16 країн, а в тому ж році змагання паралімпійців пройшли в Токіо і вже в 7 видах спорту. У той рік перед початком Ігор вперше підняли прапор Паралімпіади, зазвучав гімн і з'явилася емблема паралімпійських змагань.

З тих пір розвиток спорту для інвалідів полетів запаморочливими темпами, в 1972 році в Торонто в Паралімпіаді взяло участь більше тисячі інвалідів з 44 країн.

Брали участь тільки візочники, а з 1976 року до них приєдналися спортсмени інших груп ушкоджень - інваліди по зору і люди, які перенесли ампутацію кінцівок.

У 1992 році, був створений Міжнародний Параолімпійський Комітет (МПК), в нього зараз входять 162 країни.

У 2001 році Міжнародний олімпійський комітет і Міжнародний паралімпійський комітет підписали угоду, за якою Паралімпійські ігри повинні проходити в той же рік, в тій же країні і використовувати ті ж об'єкти, що й Олімпійські ігри.

Паралімпіади проводять літні і зимові. Літні ігри набагато більш насичені і різноманітні.

Символ Паралімпійських ігор складений з трьох півмісяців "agitos", забарвлених у червоний, синій і зелений кольори, що оточують одну точку на білому полі.

Гімном Паралімпійських ігор є музична п'єса "Hymn de l Avenir" ("Гімн майбутнього"), створена композитором Тьєррі Дарнісом, комітет затвердив її в 1996 році.

Українська паралімпійська збірна вважається однією з найсильніших у світі, а її результати на двох останніх змаганнях перевершували успіхи олімпійців в рази.

Україна бере участь в Паралімпійських іграх з 1996 року. В Атланті країна зайняла 44 місце зі скромним результатом у 7 медалей.

Вже у 2004 році українці викликали фурор – 55 медалей, з яких 24 – золоті і шосте місце в загальному медальному заліку. У Пекіні і Лондоні наші паралімпійці посіли четверті місця, завоювавши 74 і 84 медалі відповідно. При цьому в 2008 році в скарбничці нашої паралімпійської збірної було 24 золота, а в 2012 вже 32.

Всього українські паралімпійці за роки незалежності вибороли 257 медалей – 84 золотих, 78 срібних і 95 бронзових. Наші спортсмени вибороли нагороди в одинадцяти видах спорту, серед яких: плавання, легка атлетика, дзюдо, фехтування, стрільба, настільний теніс, параканое, велоспорт, веслування, пауерліфтинг, футбол.

Цим надзвичайним людям вдалося зробити те, чого, на жаль, не змогли досягти українські олімпійці. Наші параолімпійці завоювали 18 медалей. З них: 31 золота, 37 срібних, 39 бронзових, поступившись лише Китаю та Великій Британії.

На нашій зустрічі всі мали змогу поспілкуватися з відомим параолімпійцем, задати йому запитання, дізнатися як він прийшов у спорт, що більше всього вразило в інших країнах, які талісмани має цей гігант зростом 1,97 см і про що мріє, чого бажає.

Особливо вразила присутніх золота медаль чемпіона, яку можна було не тільки побачити, а потримати в руках та сфотографуватись з нею (цією нагодою діти з радістю скористалися).

Діти були у захваті від зустрічі, сфотографувалися з героєм та одержали від нього автограф. А головне – отримали надію, що навіть фізичні вади не можуть перешкодити людям жити повноцінним життям, бути успішними.

Учасники заходу переглянули фрагменти фільму про параолімпійські ігри 2016 і виставку «Письменники з фізичними обмеженнями».

І, хто знає, може серед наших сьогоднішніх учасників є нові чемпіони, успішні люди.

Джерело

Нові надходження
Думати, як Леонардо да Вінчі

Думати, як Леонардо да Вінчі / Даніел Сміт ; пер. з англ. А. Мішти. – Київ: Вид. група КМ-БУКС, 2018. – 224 с.

Петро Селецький. Книга справджень

Книга справджень : вірші та поеми / П. І. Селецький. Київ : «Видавництво «Фенікс», 2016. 208 с.

Дипломатія

Дипломатія /Генрі Кіссинджер ; пер. з англ. М. Гоцацюка, В. Горбатька. - Київ: Вид. група КМ-БУКС, 2018. - 864 с.

Площі та вежі. Соціальні зв'язки від масонів до фейсбуку

Площі та вежі. Соціальні зв'язки від масонів до фейсбуку / Ніл Ферґюсон ; пер. з англ. К. Диса. – Київ: Наш формат, 2018. – 552 с. : іл.

Ігор Сікорський. Від Києва до Коннектикута, від Неба до Небес

Ігор Сікорський. Від Києва до Коннектикута, від Неба до Небес / за ред. І. В. Шпака. – Київ: ВД "Адеф-Україна", 2014. – 256 с.

Думати, як Вінстон Черчилль

Думати, як Вінстон Черчилль / Даніел Сміт ; пер. з англ. Н. Мочалової. – Київ: Вид. група КМ-БУКС, 2018. – 224 с.

© www.shevcbs.kiev.ua 2008Дизайн та розробка www.it-net.com.ua