Головна сторiнка Вiдiслати листа Карта сайту
Новини
Анонс подій
Територія спілкування
ЗАВІТАЙТЕ (наші адреси, телефони)
Корисні поради
Ресурси бібліотек
Фотогалерея
Краєзнавчі замальовки
Вернісаж
Електронний каталог
Книжкові виставки до пам'ятних дат
Дегустація літературних новинок
Афіша
Новини
2020201920182017201620152014201320122011201020092008
Пізнавальний тренінг «Правовий Олімп»

12.12.2016

Пізнавальний тренінг «Правовий Олімп»

Старшокласники згадували звідки взялося поняття право і які найдавніші закони нам відомі:

- Закони Хаммурапі були оформлені у Вавилоні близько 1780 року до н.д.

- Римські закони 12 таблиць, або Римське право 5 ст. до н.д.

Бібліотекар розповіла учням, що практично у той самий час сформувалася й правова система Китаю. Кодекс Шан Шу приписують Конфуцію, який жив у 5 ст. до н.д.

В цей же час на теренах прадавньої України розквітає Скіфія – держава із регулярним військом, оподаткуванням та чіткими законами. Проте вітчизняні дослідники (на відміну від грецьких та англійців) відмовляють скіфам у писемності. Чим перетворюють одну з наймогутніших держав тогочасного світу на племенну общинність.

Крім того, на рубежі іще 2 тисячоліття до н.е. тогочасну Індію завойовують арії і встановлюють кастову систему, на основі якої сформувалася правова система Індії майже на 5 тисячоліть.

Проте, яким би правом не користувалися давні держави світу, ми скрізь зустрічаємо одну й ту ж думку: «Молоді непокірні, без слухняності й поваги до старших. Істину відкинули, звичаю не визнають. Ніхто їх не розуміє, і вони не хочуть, аби їх розуміли. Несуть світу погибель і стануть останньою його межею» (напис на гробниці фараона 3500 р. до н.д.)

«Наша молодь любить розкіш, вона погано вихована, вона насміхається з керівництва і не поважає старших. Наші сьогоднішні діти стали безжальними тиранами, вони не підводяться, коли до приміщення входить людина похилого віку, суперечать своїм батькам. Вони дуже погані.

Я втратив будь-які надії щодо майбутнього нашої країни, якщо сучасна молодь завтра візьме в свої руки керування країною, оскільки молодь нестерпна, нестримана, жахлива.» (Гесіод 2 ст.до н.е.)

Не так давно Україна дуже скромно відзначила 90 років від дня народження письменника-фантаста, правозахисника, громадського діяча та духовного лідера «Української Духовної Республіки» - Олеся Бердника. Крім новаторської й вільної думки у сфері вітчизняної фантастики, Олесь Павлович запам’ятався світові своєю незламною вірою в права людини, у Людяність як таку. Він був співзасновником Української Гельсинської групи, боровся за дотримання прав людини у тоталітарному радянському суспільстві, був справжнім прикладом для молоді. Дивлячись на нього, на Миколу Руденка до УГГ увійшли Василь Стус, В’ячеслав Чорновол.

Україна вже давно незалежна держава, проте монстр тоталітаризму знову намагається затягти нас у час безправ’я. Приклад тому – анексія Криму.

Маріанна Малина – кримська письменниця, українка, стала вимушеною переселенкою через загарбницьку політику Росії. Вона розповідала про своє бачення того що відбувається у Криму нині. Про втрати і надбання. Про футурологічну роль фантастики і про визначну роль особистості за будь-яких обставин.

Нові надходження
Галина Скляренко. Українські художники: з відлиги до незалежності. Книга перша

Українські художники: з відлиги до незалежності. У 2-х книгах. Книга перша. / Галина Скляренко. – Київ: ArtHuss, 2018. – 288 с.

Олег Гончаренко. В чеканні нової трави. Апокрифи дійсності

В чеканні нової трави. (Апокрифи дійсності) : збірка поезії / О. М. Гончаренко. - Київ : «Видавництво «Фенікс», 2016. - 208 с.

Олена Карпенко. Підручник янгола

Підручник янгола : роман / О. О. Карпенко. - Київ : «Видавництво «Фенікс», 2016. - 256 с. : іл.

Олександра Малаш. Любові багато не буває

Любові багато не буває : роман / О. В. Малаш. - Київ : «Видавництво «Фенікс», 2016. - 272 с.

Астрід Ліндґрен. Мадікен

Мадікен / Астрід Ліндґрен. - Київ : «Видавництво «Рідна мова», 2018 – 184 с.

Візантія : Крізь одинадцять століть її історії

Візантія : Крізь одинадцять століть її історії : нове вид. / Дмитро Степовик. - Київ: Дніпро, 2017. – 280 с.

© www.shevcbs.kiev.ua 2008Дизайн та розробка www.it-net.com.ua