Головна сторiнка Вiдiслати листа Карта сайту
Новини
Анонс подій
Територія спілкування
ЗАВІТАЙТЕ (наші адреси, телефони)
Корисні поради
Ресурси бібліотек
Фотогалерея
Краєзнавчі замальовки
Вернісаж
Електронний каталог
Книжкові виставки до пам'ятних дат
Дегустація літературних новинок
Афіша
Новини
201920182017201620152014201320122011201020092008
Пізнавальний тренінг «Правовий Олімп»

12.12.2016

Пізнавальний тренінг «Правовий Олімп»

Старшокласники згадували звідки взялося поняття право і які найдавніші закони нам відомі:

- Закони Хаммурапі були оформлені у Вавилоні близько 1780 року до н.д.

- Римські закони 12 таблиць, або Римське право 5 ст. до н.д.

Бібліотекар розповіла учням, що практично у той самий час сформувалася й правова система Китаю. Кодекс Шан Шу приписують Конфуцію, який жив у 5 ст. до н.д.

В цей же час на теренах прадавньої України розквітає Скіфія – держава із регулярним військом, оподаткуванням та чіткими законами. Проте вітчизняні дослідники (на відміну від грецьких та англійців) відмовляють скіфам у писемності. Чим перетворюють одну з наймогутніших держав тогочасного світу на племенну общинність.

Крім того, на рубежі іще 2 тисячоліття до н.е. тогочасну Індію завойовують арії і встановлюють кастову систему, на основі якої сформувалася правова система Індії майже на 5 тисячоліть.

Проте, яким би правом не користувалися давні держави світу, ми скрізь зустрічаємо одну й ту ж думку: «Молоді непокірні, без слухняності й поваги до старших. Істину відкинули, звичаю не визнають. Ніхто їх не розуміє, і вони не хочуть, аби їх розуміли. Несуть світу погибель і стануть останньою його межею» (напис на гробниці фараона 3500 р. до н.д.)

«Наша молодь любить розкіш, вона погано вихована, вона насміхається з керівництва і не поважає старших. Наші сьогоднішні діти стали безжальними тиранами, вони не підводяться, коли до приміщення входить людина похилого віку, суперечать своїм батькам. Вони дуже погані.

Я втратив будь-які надії щодо майбутнього нашої країни, якщо сучасна молодь завтра візьме в свої руки керування країною, оскільки молодь нестерпна, нестримана, жахлива.» (Гесіод 2 ст.до н.е.)

Не так давно Україна дуже скромно відзначила 90 років від дня народження письменника-фантаста, правозахисника, громадського діяча та духовного лідера «Української Духовної Республіки» - Олеся Бердника. Крім новаторської й вільної думки у сфері вітчизняної фантастики, Олесь Павлович запам’ятався світові своєю незламною вірою в права людини, у Людяність як таку. Він був співзасновником Української Гельсинської групи, боровся за дотримання прав людини у тоталітарному радянському суспільстві, був справжнім прикладом для молоді. Дивлячись на нього, на Миколу Руденка до УГГ увійшли Василь Стус, В’ячеслав Чорновол.

Україна вже давно незалежна держава, проте монстр тоталітаризму знову намагається затягти нас у час безправ’я. Приклад тому – анексія Криму.

Маріанна Малина – кримська письменниця, українка, стала вимушеною переселенкою через загарбницьку політику Росії. Вона розповідала про своє бачення того що відбувається у Криму нині. Про втрати і надбання. Про футурологічну роль фантастики і про визначну роль особистості за будь-яких обставин.

Нові надходження
Микола Ткач. Час любові і болю

Час любові і болю : поезія / М. М. Ткач. - Київ : «Видавництво «Фенікс», 2016. - 208 с.

Петро Селецький. Книга справджень

Книга справджень : вірші та поеми / П. І. Селецький. Київ : «Видавництво «Фенікс», 2016. 208 с.

Кен Робінсон, Лу Ароніка. Школа майбутнього. Революція у вашій школі, що назавжди змінить освіту

Школа майбутнього. Революція у вашій школі, що назавжди змінить освіту/ Кен Робінсон, Лу Ароніка ; пер. з англ. Г. Лелів. – Львів: Літопис, 2018. – 256 с.

Тетяна Крижанівська. Життя після літа

Життя після літа : роман / Т. І. Крижанівська. - Київ : «Видавництво «Фенікс», 2016. - 128 с.

Володимир Кобзар. Хроніка буднів

Хроніка буднів: новели, повість / В. Ф. Кобзар. - Київ : «Видавництво «Фенікс», 2016. - 160 с.

Нарис історії культури України. 2-ге вид., доп. / Мирослав Попович. – Київ: Видавничий дім «АртЕк», 2018. – 730 с.

© www.shevcbs.kiev.ua 2008Дизайн та розробка www.it-net.com.ua