Головна сторiнка Вiдiслати листа Карта сайту
Новини
Анонс подій
Територія спілкування
ЗАВІТАЙТЕ (наші адреси, телефони)
Корисні поради
Ресурси бібліотек
Фотогалерея
Краєзнавчі замальовки
Вернісаж
Електронний каталог
Книжкові виставки до пам'ятних дат
Дегустація літературних новинок
Афіша
Новини
201920182017201620152014201320122011201020092008
Нюрнберзький процес. Уроки історії

05.12.2016

Нюрнберзький процес. Уроки історії

Людство давно навчилося судити окремих злочинців, злочинні угрупування, бандитські та незаконні збройні формування.

Та міжнародний військовий трибунал у Нюрнберзі став першим в історії людства досвідом вироку злочинам державного масштабу – правлячого режиму, його каральних органів, найвищих політичних і військових діячів. Нюрнберзький процес набув всесвітньо-історичного значення як перший і по цей час наймасштабніший правовий захід Об’єднаних Націй, коли єдині у своєму несприйнятті насилля над людством та країнами народи світу довели, що можуть успішно протистояти вселенському злу, звершити справедливе правосуддя. Гіркий досвід Другої світової війни змусив усіх по-новому подивитись на багато проблем, що повстали перед людством, і зрозуміти, що кожна людина на Землі несе відповідальність і за сьогодення, і за майбутнє. І що жоден керівник жодної держави світу не може ігнорувати тверду волю народів і вдаватися до подвійних стандартів.

Цікаво, що саме на Нюрнберзькому процесі вперше людство почуло слово «геноцид» - як не згадати, що саме в ці дні Україна відзначає чергову річницю Голодомору 1932-33 рр.! Вперше були сформовані звинувачення за злочини «проти людяності», «проти миру», за військові злочини. Саме трибунал у Нюрнберзі заклав основи для існування Міжнародного кримінального суду в Гаазі. З того часу пройшло 70 років…

23 листопада 2016 року в бібліотеці ім. Ошера Шварцмана відбулося відкриття спільної з Музеєм історії Десятинної церкви виставки «Нюрнберзький процес. Уроки історії». На виставці представлені документи і фотоматеріали, що ілюструють хід трибуналу, висловлювання окремих його учасників. Серед іншого - унікальні оригінали, що зберігаються у київській родині Кудрявцевих, член якої, майор Арсеній Олександович Кудрявцев брав участь у роботі Контрольної комісії Німеччини та в Нюрнберзькому процесі. Це і витяг з вироку суду, і посуд з офіційних зустрічей делегацій союзних військ під час трибуналу, а також усі одинадцять фотографій страчених нацистських злочинців.

Як зазначили у своїх виступах організатори виставки, незважаючи на шокуючий характер цих фото та інших матеріалів, їх треба демонструвати широкій публіці як доказ того, що зло, навіть підтримане мільйонами людей, неминуче карається.

Виставка працюватиме в бібліотеці ім. О. Шварцмана до 16 грудня.

Нові надходження
Джоан Ролінґ. Гаррі Поттер і таємна кімната

Гаррі Поттер і таємна кімната / Дж. К. Ролінґ. - Київ : "Видавництво «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА», 2004, – 252 с.

Олександра Малаш. Любові багато не буває

Любові багато не буває : роман / О. В. Малаш. - Київ : «Видавництво «Фенікс», 2016. - 272 с.

Нарис історії культури України. 2-ге вид., доп. / Мирослав Попович. – Київ: Видавничий дім «АртЕк», 2018. – 730 с.

Століття змін. Яке століття бачило найбільше змін і чому це важливо для нас

Століття змін. Яке століття бачило найбільше змін і чому це важливо для нас / Іен Мортімер / пер. з англ. Я. Машико. - Харків: Вид-во "Ранок" : Фабула, 2018. - 448 с.

Джоан Ролінґ. Гаррі Поттер і в'язень Азкабану

Гаррі Поттер і в'язень Азкабану / Дж. К. Ролінґ. - Київ : «Видавництво «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА», 2002 – 383 с.

Олена Карпенко. Підручник янгола

Підручник янгола : роман / О. О. Карпенко. - Київ : «Видавництво «Фенікс», 2016. - 256 с. : іл.

© www.shevcbs.kiev.ua 2008Дизайн та розробка www.it-net.com.ua