Головна сторiнка Вiдiслати листа Карта сайту
Новини
Анонс подій
Територія спілкування
ЗАВІТАЙТЕ (наші адреси, телефони)
Корисні поради
Ресурси бібліотек
Фотогалерея
Краєзнавчі замальовки
Вернісаж
Електронний каталог
Книжкові виставки до пам'ятних дат
Дегустація літературних новинок
Афіша
Новини
201920182017201620152014201320122011201020092008
Бабусi в мережi

28.11.2016

Бабусi в мережi

В Києві перший такий Університет був створений в 2009 році. Ректором і керівником проекту є Жанна Саврилова, активіст громадського руху «Кияни передусім». Більшість факультетів, а їх сьогодні 15, працюють на базі бібліотек та СШ, адже навчання безкоштовне та і викладають волонтери-професіонали від Університету.

Сьогодні ми хочемо розповісти про комп’ютерну школу пенсіонера-користувача «Інтернет – світ нових можливостей», яка працює при бібліотеці ім. М. Костомарова. Її веде на волонтерських засадах, ось уже 3 роки, бібліотекар Тетяна Ковінська. Вона підготувала до роботи в соціальних мережах 108 осіб. Це люди, яким за 60, а об’єднує їх бажання навчитися працювати на комп’ютері, в Інтернеті.

Навчальний план включає десять занять. Студенти створюють електронну скриньку, яка дає змогу спілкуватись з друзями та рідними, вивчають правила мережевого етикету, види соціальних мереж і роботу з ними. Їх особливо цікавить як замовити послугу через Інтернет, сплатити комуналку, правильно подати оголошення. Саме цим темам присвячено кілька практичних занять.

В листопаді 2016 року бібліотека вирішила провести конкурс серед своїх студентів «Як добре я знаю ІНЕТ». За умовами конкурсу учасникам необхідно було скласти листівку про Інтернет (текст і фото) та надіслати її на електронну пошту нашої бібліотеки. Далі – голосування на блозі бібліотеки, де читачі блогу обирали найкращу роботу. А сьогодні в стінах книгозбірні відбулося визначення переможців та вручення призів учасникам.

І хоч у конкурсі взяли участь всього 6 осіб, бібліотекарі глибоко вдячні кожному з них, адже найстаршій учасниці 82 роки. Це – Ольга Петрівна Круковська – майстриня зі створення картин з пуху, студентка Університету третього віку.

Слід сказати, що вік всіх учасників конкурсу «перевалив» за 65, але вони зробили цей крок і сказали собі і нам «Я можу!». В конкурсі листівок перемогу отримала Надія Олексіївна Полєнова – геодезист-картограф за фахом, дружина військового. В конкурсній роботі вона розповідає як здивувалися онуки її навикам роботи в Інтернеті.

Розпочався захід переглядом сюжету «Коротка історія Інтернету». Після – коротке обговорення «Що мені дало навчання», перегляд найновішого сайту «Видатні дерева Києва». А на закінчення – нагородження переможця та вручення призів усім учасникам конкурсу.

І на сам кінець, в підтвердження соціальної функції бібліотеки, хочеться навести слова ректора Університету третього віку Ж. Саврилової:

«Університет третього віку» – це своєрідна панацея від депресії, замкнутості в своїх проблемах. Студенти поспішають на заняття, як на побачення, адже завдяки Університету вони розуміють: життя ще має безліч перспектив, не дивлячись на те, що вони вже на пенсії. Крім цього, тренування пам’яті, розширення світогляду, а головне – приємне спілкування є запорукою душевної молодості та доброго самопочуття!».

Джерело

Нові надходження
Світовий порядок. Роздуми про характер націй в історичному контексті

Світовий порядок. Роздуми про характер націй в історичному контексті / пер. з англ. Надія Коваль. - Київ: Наш формат, 2017. - 320 с.

Лідія Новикова. Виноградна гойдалка

Виноградна гойдалка : поезія для дітей / Л. В. Новикова; упоряд. Новіков А. В. - Київ : «Видавництво «Фенікс», 2016. -80 с, іл.

Володимир Базилевський. Лук і Ліра

Лук і Ліра : поезії / В. О. Базилевський. - Київ : «Видавництво «Фенікс», 2016. - 256 с.

Галина Скляренко. Українські художники: з відлиги до незалежності. Книга перша

Українські художники: з відлиги до незалежності. У 2-х книгах. Книга перша. / Галина Скляренко. – Київ: ArtHuss, 2018. – 288 с.

Думати, як Стів Джобс

Думати, як Стів Джобс / Даніел Сміт ; пер. з англ. О. Чупи. – Київ: Вид. група КМ-БУКС, 2018. – 208 с.

Петро Селецький. Книга справджень

Книга справджень : вірші та поеми / П. І. Селецький. Київ : «Видавництво «Фенікс», 2016. 208 с.

© www.shevcbs.kiev.ua 2008Дизайн та розробка www.it-net.com.ua