Головна сторiнка Вiдiслати листа Карта сайту
Новини
Анонс подій
Територія спілкування
ЗАВІТАЙТЕ (наші адреси, телефони)
Корисні поради
Ресурси бібліотек
Фотогалерея
Краєзнавчі замальовки
Вернісаж
Електронний каталог
Книжкові виставки до пам'ятних дат
Дегустація літературних новинок
Афіша
Новини
201920182017201620152014201320122011201020092008
Михайло Грушевський. Вірю в Україну

21.11.2016

Михайло Грушевський. Вірю в Україну

Діяльність і творчість Михайла Сергійовича творять цілу епоху в інтелектуальному, науковому, національно-культурному і державному розвитку нової України. Він побіг Тараса Шевченка й Івана Франка – цієї «всеукраїнської традиції» культурного і національно-державного відродження української нації – належить до унікальних і найвидатніших постатей в історії України.

Постать Михайла Грушевського як вченого-історика, громадського та політичного діяча – благородний матеріал для кінематографістів, однак до сьогодні повноцінних картин про його життя і творчість майже не знято. Студія «ВІАТЕЛ» заповнила цю прогалину.

Серія документальних фільмів «Гра Долі», який знімає вже понад 10 років київська студія «ВІАТЕЛ» у жанрі документалістики, поповнилася новою роботою. До 99 серій про Тараса Шевченка, Лесю Українку, Василя Стефаника та інших класиків літератури, а також визначних історичних особистостей – княгиню Ольгу, Богдана Хмельницького, Івана Мазепу – нещодавно приєдналася картина про… Михайла Грушевського.

Прем’єра фільму відбулася в місті Холм (Польща), в якому народився 17 вересня 1866 року Михайло Грушевський. В Україні ж картину вперше представили 2 листопада в столичному Будинку кіно. А вже 21 листопада з нею змогли ознайомитися педагоги-організатори ЗОШ Шевченківського району під час зустрічі в бібліотеці ім. М.Костомарова, яку поєднують давні, дружні зв’язки зі студією «ВІАТЕЛ».

Фільм знімався у Львові та Києві. Адже львівський період життя Михайла Грушевського, а це 20 років, вважається «золотою добою» в його біографії. Тут він був професором Львівського університету, тут він очолив Наукове товариство імені Шевченка (НТШ). Тут знайшов своїх друзів і соратників, тут сформувалась ціла школа учнів і послідовників Грушевського. Зрештою, тут він одружився і тут народилася його донька Катерина. Саме у Львові він прожив найщасливіші роки свого життя.

«Історія роз’єднаних фізично і ментально українців двох імперій — російської та австрійської — багато в чому показова і сьогодні. Історик Іван Крип’якевич влучно висловився про свого вчителя: «Грушевський усіма силами старався засипати провалля, що витворилося між синами одної землі».

Взагалі, життя і творчість Михайла Сергійовича нині є надміру повчальними для нас. Фактично він створив підґрунтя для існування нинішньої України. Можливо як політик того часу Грушевський був не зовсім вдалим, а як людина — наймудрішим серед них. Такий ось парадокс. І таким, зі своїми успіхами і невдачами, він показаний сучасному поколінню українців. Доля окремої видатної людини на тлі буремної історії України» - це слова з інтерв’ю газеті «День» виконавчого продюсера фільму – Галини Криворчук.

Після обговорення фільму учасники мали змогу ознайомитись з книжковою виставкою «Великий будівничий нації», підготовленою читальною залою бібліотеки.

Джерело

Нові надходження
Зброя, мікроби і сталь : Витоки нерівностей між народами

Зброя, мікроби і сталь : Витоки нерівностей між народами / Джаред Даймонд ; пер. з англ. Т. Цимбала. - Київ: Вид. група КМ-БУКС, 2018. - 512 с.

Джоан Ролінґ. Гаррі Поттер і в'язень Азкабану

Гаррі Поттер і в'язень Азкабану / Дж. К. Ролінґ. - Київ : «Видавництво «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА», 2002 – 383 с.

Соломія Зеленська. Сповідь священика

Сповідь священика : роман / Зеленська Соломія. - Київ : "Видавництво "Фенікс", 2016. - 208 с.

Горобець О. Постаті з вирію

Постаті з вирію : повісті, нариси / О. О. Горобець. - Київ : "Видавництво "Фенікс", 2016.-176 с.

Петро Селецький. Книга справджень

Книга справджень : вірші та поеми / П. І. Селецький. Київ : «Видавництво «Фенікс», 2016. 208 с.

Історія європейської цивілізації. Середньовіччя. Варвари. Християни. Мусульмани

Історія європейської цивілізації. Середньовіччя. Варвари. Християни. Мусульмани / за ред. Умберто Еко ; пер. з італ. О. В. Сминтини, С. А. Кулініч, О. А. Юдіна, Д. Ю. Кондакової, І. М. Потапової. - Харків: Фоліо, 2018. - 698 с.: іл.

© www.shevcbs.kiev.ua 2008Дизайн та розробка www.it-net.com.ua