Головна сторiнка Вiдiслати листа Карта сайту
Новини
Анонс подій
Територія спілкування
ЗАВІТАЙТЕ (наші адреси, телефони)
Корисні поради
Ресурси бібліотек
Фотогалерея
Краєзнавчі замальовки
Вернісаж
Електронний каталог
Книжкові виставки до пам'ятних дат
Дегустація літературних новинок
Афіша
Новини
201920182017201620152014201320122011201020092008
Літературна година «Його величність - Слово»

14.11.2016

Літературна година «Його величність - Слово»

На зустрічі з учнями дев`ятого класу школи №57 Горовий Анатолій Васильович - український історик, прозаїк і поет, художник і педагог розповів про День української писемності та мови – свято, яке щорічно відзначається 9 листопада, в день вшанування пам’яті Преподобного Нестора–Літописця. Сьогодні українські вчені вважають, що Нестор–Літописець став прабатьком української писемної мови.

Мова – це важливий чинник самовизнання нації, надійна основа розвитку країни, загартована багатовіковою історією та відточена творчістю найталановитіших українських письменників. Саме мова є душею нації, її генетичним кодом, адже у її глибинах народилося культурне надбання, яким ми можемо пишатися. Без рідної мови жодна людина не здатна почуватися повноцінною частиною свого народу, його історії та культури.

В підтвердження різноманіттю діалектів української мови наш гість Анатолій Васильович запропонував знайти інше слово, що означає «веселка».
Виявилось, що в українській мові цілих чотири варіанти назви цього природного явища. Більш того, багато слів, які в Україні вважаються рідними, є запозиченими із сусідніх держав. І навіть у кінематографістів трапляються помилки, в процесі відтворювання історії давньої України.

Письменник і журналіст Юрій Титарів, підтримуючи невимушену та змістовну розповідь-діалог свого колеги, прочитав власні вірші, присвячені етапам власних знайомства, занурення та взаємодії з української мови. А потім продемонстрував на практиці магічність мови у взаємодії з психологією імен. Дізнавшись, як звати дівчинку за першою партою, письменник розкрив свою книгу та зачитав вірш-тлумачення до її імені. Не тільки дівчина, але і всі ії однокласники були здивовані збіжностями найменших дрібниць в розгорнутому описі, здавалось би, абстрактної людини. Всім захотілося знайти власне ім`я на сторінках книг Юрія Титаріва, який люб’язно подарував бібліотеці свої видання.

Нові надходження
Кен Робінсон. Освіта проти таланту. Сила творчості

Освіта проти таланту. Сила творчості / Кен Робінсон ; пер. з англ. Г. Лелів. – Львів: Літопис, 2017. – 256 с.

Світовий порядок. Роздуми про характер націй в історичному контексті

Світовий порядок. Роздуми про характер націй в історичному контексті / пер. з англ. Надія Коваль. - Київ: Наш формат, 2017. - 320 с.

Петро Селецький. Книга справджень

Книга справджень : вірші та поеми / П. І. Селецький. Київ : «Видавництво «Фенікс», 2016. 208 с.

Історія європейської цивілізації. Середньовіччя. Варвари. Християни. Мусульмани

Історія європейської цивілізації. Середньовіччя. Варвари. Християни. Мусульмани / за ред. Умберто Еко ; пер. з італ. О. В. Сминтини, С. А. Кулініч, О. А. Юдіна, Д. Ю. Кондакової, І. М. Потапової. - Харків: Фоліо, 2018. - 698 с.: іл.

Олена Карпенко. Підручник янгола

Підручник янгола : роман / О. О. Карпенко. - Київ : «Видавництво «Фенікс», 2016. - 256 с. : іл.

Нарис історії культури України. 2-ге вид., доп. / Мирослав Попович. – Київ: Видавничий дім «АртЕк», 2018. – 730 с.

© www.shevcbs.kiev.ua 2008Дизайн та розробка www.it-net.com.ua