Головна сторiнка Вiдiслати листа Карта сайту
Новини
Анонс подій
Територія спілкування
ЗАВІТАЙТЕ (наші адреси, телефони)
Корисні поради
Ресурси бібліотек
Фотогалерея
Краєзнавчі замальовки
Вернісаж
Електронний каталог
Книжкові виставки до пам'ятних дат
Дегустація літературних новинок
Афіша
Новини
2020201920182017201620152014201320122011201020092008
Зустріч з автором книги "Іловайськ".

31.10.2016

Зустріч з автором книги "Іловайськ".

Два роки тому українські війська потрапили в оточення біля міста Іловайськ на Донеччині. Цей котел став переломним моментом війни на Донбасі.

10 серпня 2014 р. українські військові почали операцію зі звільнення Іловайська. 19 серпня зайшли в місто. Взяли під контроль більшу його частину. За чотири дні Росія ввела регулярні війська, рухаючись у напрямку Старобешевого та Амвросіївки. 28 серпня сили АТО опинилися в оточенні. Російські командири пообіцяли українським бійцям «зелений коридор», якщо ті складуть зброю. Коли наступного дня вони почали виходити колонами, їх розстріляли впритул.

У боях під Іловайськом, за підтвердженими даними Генпрокуратури, загинули 459 осіб, 478 отримали поранення. 180 - потрапили в полон. 157 бійців залишилися невпізнаними, 158 вважаються зниклими безвісти.

Війна на сході України не залишає байдужими українське суспільство. А митці, журналісти, учасники й свідки подій не можуть мовчати. Поступово документальні твори змінюються художніми романами, збірками оповідань.

В роковини цих трагічних подій побачила світ книга письменника та журналіста Євгена Положія «Іловайськ: розповіді про справжніх людей». Книга вийшла українською та російською мовами, адже люди з якими спілкувався автор говорили українською і російською.

Ця книга про любов до батьківщини, про мужність, героїзм і людяність українських бійців. В день презентації до неї додалась нова книга «5 секунд, 5 днів».

Євген Положій народився в селищі Терни на Сумщині. Його батько український письменник та сценарист Віктор Положій. З п'яти років він мешкав в Сумах. У школі полюбляв гуманітарні предмети й фізкультуру.

Вищу освіту отримав у Сумському педагогічному університеті імені А. С. Макаренка за спеціальністю «російська мова та література». Був журналістом у багатьох періодичних виданнях. Закінчив школи IREX U-Media: головних редакторів, газетних менеджерів, бізнес-тренерів для мас-медіа.

Працював головним редактором сумських видань «Уік-енд» та «Тєлєнєдєля-Суми», радіостанції «Всесвіт». Був автором та ведучим кількох інформаційно-розважальних програм на ТРК «Відікон».

З грудня 1998 р. по теперішній час - головний редактор сумської суспільно-політичної газети «Панорама» (неодноразовий переможець та лауреат всеукраїнських конкурсів з журналістики, маркетингу та дизайну).

Євген Положій мешкає в Сумах. Його захоплення - це читання та подорожі. Надає перевагу бюджет-подорожам в автономному режимі та автостопу. Улюблені автори письменника: Кортасар Льоса, Аміреджибі, Маркес, Стейнбек, Достоєвський, Кундера, Камю, Сартр, Шевчук та інші.

Ніхто краще за автора не розкаже про свою книгу. Євген Положій розповів про саму книжку, історію її написання, а також відповів на всі запитання учасників.

Під час заходу звучали пісні «Євдокія», «Кіборги», «Майдан» у виконанні Ігоря Якубовського. Учасники заходу мали змогу ознайомитись з виставкою «Герої новітньої історії», підготовлену бібліотекою.

Джерело

Нові надходження
Петро Кралюк. Півтори тисячи років разом. Спільна історія українців і тюркських народів

Півтори тисячи років разом. Спільна історія українців і тюркських народів / Петро Кралюк. – Харків: Бібколектор, 2018. – 282 с.

Олена Карпенко. Підручник янгола

Підручник янгола : роман / О. О. Карпенко. - Київ : «Видавництво «Фенікс», 2016. - 256 с. : іл.

Історія європейської цивілізації. Середньовіччя. Варвари. Християни. Мусульмани

Історія європейської цивілізації. Середньовіччя. Варвари. Християни. Мусульмани / за ред. Умберто Еко ; пер. з італ. О. В. Сминтини, С. А. Кулініч, О. А. Юдіна, Д. Ю. Кондакової, І. М. Потапової. - Харків: Фоліо, 2018. - 698 с.: іл.

Думати, як Стів Джобс

Думати, як Стів Джобс / Даніел Сміт ; пер. з англ. О. Чупи. – Київ: Вид. група КМ-БУКС, 2018. – 208 с.

Микола Ткач. Час любові і болю

Час любові і болю : поезія / М. М. Ткач. - Київ : «Видавництво «Фенікс», 2016. - 208 с.

Єва Нарубина. Я

Я : повість / Є. Нарубина . - Київ : «Видавництво «Фенікс», 2016.- 400 с.

© www.shevcbs.kiev.ua 2008Дизайн та розробка www.it-net.com.ua