Головна сторiнка Вiдiслати листа Карта сайту
Новини
Анонс подій
Територія спілкування
ЗАВІТАЙТЕ (наші адреси, телефони)
Корисні поради
Ресурси бібліотек
Фотогалерея
Краєзнавчі замальовки
Вернісаж
Електронний каталог
Книжкові виставки до пам'ятних дат
Дегустація літературних новинок
Афіша
Новини
2020201920182017201620152014201320122011201020092008
Співець душі людської

26.10.2016

Співець душі людської

Марк Бернес дуже ретельно ставився до свого репертуару, з ним співпрацювали тільки кращі композитори і поети того часу – Микита Богословський, Едуард Колмановський, Оскар Фельцман, Микола Дорізо, Лев Ошанін, Михайло Матусовський, Ян Френкель… Він став дійсним співцем душі людської, тож не дивно, що до заходу на його честь долучились метри української культури. Відома телеведуча, композитор і поет, заслужений діяч мистецтв України Алла Мігай стала автором вечора та вела його, розповідала про життєвий та творчий шлях метра, про кохання в його житті, про складні стосунки з владою, адже Марка Наумовича відстороняли від кіноекрану, писали на нього наклепи у ЗМІ. Серед багатьох ролей Бернеса була і роль капітана Косарева у к/ф «Шевченко», знятому на київській кіностудії у 1951 році. Роль Кобзаря в цій стрічці, до речі, зіграв ще один великий син української землі Сергій Бондарчук.

Алла Мігай разом з лауреатом міжнародних конкурсів і фестивалів, київським актором Владленом Портніковим підготувала глядачам невеличкі сценки на «Шаланды» та «Песенку фронтового шофера».

Пісні з репертуару Бернеса звучали у виконанні народної артистки України, прими Національної опери Людмили Семененко та актора, заслуженого артиста України Олексія Колесника, – у їх виконанні звучали «Любимый город», «Огромное небо», «Тёмная ночь»… А чи можна було залишити очі сухими, коли у виконанні Колесника, навіть голос якого схожий за тембром на бернесівський, звучали «Журавли» - остання пісня, яку Марк Наумович записав лише за декілька місяців до своєї передчасної смерті.

Низький уклін Київській дитячій музичній школі №8, яка також приєдналися до організації вечора-концерту. Вокальний ансамбль викладачів заспівав «Романс Рощина» з к/ф «Разные судьбы» - чудові голоси цих жінок та бездоганне виконання варте того, щоб згадати ім’я кожної з виконавиць: Наталія Новосад, Ірина Скрябіна, Світлана Кияниця, Дар’я Абрамова, Ольга Жадан, Олена Молчанова та їх концертмейстер Надія Грабовська. Не відставали від них у майстерності й вихованці школи – у виконанні Наталії Седанкіної звучала пісня «Всё еще впереди», а Владислав Прохорович заспівав «Я работаю волшебником». Тож ще одне покоління залишається небайдужим до творчості Марка Бернеса.

І на останок, як заповіт нам усім – «Я люблю тебя жизнь», пісня, яку разом з учасниками концерту заспівали всі гості.

Нові надходження
Петро Селецький. Книга справджень

Книга справджень : вірші та поеми / П. І. Селецький. Київ : «Видавництво «Фенікс», 2016. 208 с.

Світовий порядок. Роздуми про характер націй в історичному контексті

Світовий порядок. Роздуми про характер націй в історичному контексті / пер. з англ. Надія Коваль. - Київ: Наш формат, 2017. - 320 с.

Дипломатія

Дипломатія /Генрі Кіссинджер ; пер. з англ. М. Гоцацюка, В. Горбатька. - Київ: Вид. група КМ-БУКС, 2018. - 864 с.

Візантія : Крізь одинадцять століть її історії

Візантія : Крізь одинадцять століть її історії : нове вид. / Дмитро Степовик. - Київ: Дніпро, 2017. – 280 с.

Думати, як Вінстон Черчилль

Думати, як Вінстон Черчилль / Даніел Сміт ; пер. з англ. Н. Мочалової. – Київ: Вид. група КМ-БУКС, 2018. – 224 с.

Історія європейської цивілізації. Середньовіччя. Варвари. Християни. Мусульмани

Історія європейської цивілізації. Середньовіччя. Варвари. Християни. Мусульмани / за ред. Умберто Еко ; пер. з італ. О. В. Сминтини, С. А. Кулініч, О. А. Юдіна, Д. Ю. Кондакової, І. М. Потапової. - Харків: Фоліо, 2018. - 698 с.: іл.

© www.shevcbs.kiev.ua 2008Дизайн та розробка www.it-net.com.ua