Головна сторiнка Вiдiслати листа Карта сайту
Новини
Анонс подій
Територія спілкування
ЗАВІТАЙТЕ (наші адреси, телефони)
Корисні поради
Ресурси бібліотек
Фотогалерея
Краєзнавчі замальовки
Вернісаж
Електронний каталог
Книжкові виставки до пам'ятних дат
Дегустація літературних новинок
Афіша
Новини
201920182017201620152014201320122011201020092008
Творча зустріч-бесіда  «Сучасне мистецтво» і презентація картин художника Едуарда Межула.

18.10.2016

Творча зустріч-бесіда «Сучасне мистецтво» і презентація картин художника Едуарда Межула.

Першим учителем пана Едуарда був його дід - імпресіоніст, майстер пейзажу. Ілля Нісонович Штільман 30 років керував пейзажною майстернею Київської академії мистецтв, залишив після себе багато живописних праць. Його картини донині прикрашають кращі музеї України та урядові приміщення.

Наслідуючи творчому напряму діда в живопису – реалізм в імпресіоністичній трактовці, Едуард пішов своїм шляхом. Академічний фах пана Едуарда – графіка. Художник познайомив дітей із власним стилем малювання, презентувавши свої полотна на виставці в приміщенні бібліотеки.

Едуард Межул є учасником виставок митців Києва, всеукраїнських та 7 персональних виставок, починаючи з 1983 року. Творчі досягнення художника не залишають байдужими нікого, хто має вдачу познайомитися з картинами. Різнобарвні кольори, поєднання світла і тіні, звертаються до тієї частини душі, яка не змінюється в людині з розвитком технологій і введенням тайм-менеджменту. Картини автора умиротворяють і дарують спокій. Такий недозволений і недосяжний в наш хаотичний і стрімкий час.

На зустрічі з учнями дев’ятих класів гімназії №48, Едуард Межул розповідав про шлях становлення українського образотворчого мистецтва, починаючи з довоєнних років до сьогодення. В ході розповіді він також демонстрував слайди з фоторепродукціями картин свого іменитого діда.

Художні твори різних періодів відображалися на екрані. Учні наче здійснили мандрівку у часі! Вони уважно занотовували тезисні моменти розповіді: тонкощі малювання, мистецькі цікавинки.

Розповідь була підкріплена знайомством учнів з книжками про творчість українських художників та основи техніки малювання: як правильно зобразити пропорції людського обличчя? Що таке «пленер»? Діти змогли переконатися в тому, що мистецтво - не світ ілюзій для обраних, а існуюча школа під керівництвом досвідчених і талановитих викладачів. І цілковито у кожного, хто відчуває в собі «іскру малювати» - є можливість навчатися у сучасній школі мистецтв.

Нові надходження
Галина Скляренко. Українські художники: з відлиги до незалежності. Книга перша

Українські художники: з відлиги до незалежності. У 2-х книгах. Книга перша. / Галина Скляренко. – Київ: ArtHuss, 2018. – 288 с.

Нарис історії культури України. 2-ге вид., доп. / Мирослав Попович. – Київ: Видавничий дім «АртЕк», 2018. – 730 с.

Історія європейської цивілізації. Середньовіччя. Варвари. Християни. Мусульмани

Історія європейської цивілізації. Середньовіччя. Варвари. Християни. Мусульмани / за ред. Умберто Еко ; пер. з італ. О. В. Сминтини, С. А. Кулініч, О. А. Юдіна, Д. Ю. Кондакової, І. М. Потапової. - Харків: Фоліо, 2018. - 698 с.: іл.

Кен Робінсон, Лу Ароніка. Школа майбутнього. Революція у вашій школі, що назавжди змінить освіту

Школа майбутнього. Революція у вашій школі, що назавжди змінить освіту/ Кен Робінсон, Лу Ароніка ; пер. з англ. Г. Лелів. – Львів: Літопис, 2018. – 256 с.

Джоан Ролінґ. Гаррі Поттер і в'язень Азкабану

Гаррі Поттер і в'язень Азкабану / Дж. К. Ролінґ. - Київ : «Видавництво «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА», 2002 – 383 с.

Олена Рижко. Ще одна історія про…

Ще одна історія про... : роман / Рижко О. М. - Київ : «Видавництво «Фенікс», 2016. - 192 с.

© www.shevcbs.kiev.ua 2008Дизайн та розробка www.it-net.com.ua