Головна сторiнка Вiдiслати листа Карта сайту
Новини
Анонс подій
Територія спілкування
ЗАВІТАЙТЕ (наші адреси, телефони)
Корисні поради
Ресурси бібліотек
Фотогалерея
Краєзнавчі замальовки
Вернісаж
Електронний каталог
Книжкові виставки до пам'ятних дат
Дегустація літературних новинок
Афіша
Новини
2020201920182017201620152014201320122011201020092008
Історичний хроноскоп «Ви без козаків не маєте ваги».

13.10.2016

Історичний хроноскоп «Ви без козаків не маєте ваги».

У глибину століть сягає історія нашого народу, і чим більше минає часу, тим яскравіше ми її уявляємо. Пізнати історію рідної сторони нам допомагають книги.

Історія козацтва - це постійні війни: з турецьким султаном, кримським ханом, шляхетською Польщею. Вміння козаків воювати вражало Європу, і багато хто з монархів не відмовлявся від послуг запорожців, у тому числі й російські царі.

Січ — адміністративний та військовий центр запорозького козацтва. На Січі постійно проживало не так багато козаків: сімейні оселялися на хуторах і в містечках, але у випадку небезпеки протягом кількох днів на службу збиралося величезне військо, рівних якому не було в Європі.

Вищим органом влади на Січі була рада, право участі в якій мали всі без винятку козаки. Інколи ради проводилися і на репрезентативній основі. Зібрання козаків з їхньої власної ініціативи називалося чорною радою. До компетенції ради входили всі найважливіші справи козацького товариства. Виконавча влада належала кошовому отаману. Його помічниками були суддя, осавул, писар, курінні отамани. Для організації військового походу серед старшини обирався гетьман.

На заході учні мали нагоду помандрувати козацькими стежками, під керівництвом начальника генерального штабу Всеукраїнського Реєстрового Козацтва - Польовика Сергія Володимировича. Саме він познайомив дітей з діяльністю громадської організації “Українське Реєстрове Козацтво”.

Всеукраїнська громадська організація “Українське Реєстрове Козацтво”, є спадкоємцем і продовжувачем ідейних, духовних і моральних засад українських козаків; їх духовних, культурних, організаційних, військово-патріотичних і господарських традицій.

Організація об’єднує козаків та усіх їх нащадків; напрямків і течій українського козацтва, незалежно від місця їхнього проживання; громадян України, які сповідують національну ідею й ідеологію українського козацтва. Козацький рух відновлюється, поглиблюється та розвивається з багатьох сторін одночасно.

Основною метою діяльності «Українського Реєстрового Козацтва», як наголосив наш гість – є сприяння розбудови України як суверенної, самостійної та незалежної, демократичної і правової держави, яка гармонійно поєднує вольності й свободи з дисципліною та порядком у державі.

Девізом колишніх реєстрових козаків було: «Збережемо честь – збудуємо славу!», а девізом сучасних реєстровців є: «До міцної держави та добробуту народу України через духовність і патріотизм кожної людини».
Козацький громадський рух в Україні набув великого поширення. Сьогодні ми відчуваємо нагальну потребу у визначенні національної ідеї нашого народу, провідником якої з давніх часів вважається козацтво.

Наприкінці зустрічі Сергій Володимирович звернувся із закликом до учнів: бути патріотами своєї держави, боротись за її незалежність, знати добре рідну мову та вивчати іноземні, добре вивчати інші предмети,   аби у майбутньому вони могли стати досвідченими громадянами, які допомагають розвити свою країну.

Нові надходження
Кен Робінсон, Лу Ароніка. Школа майбутнього. Революція у вашій школі, що назавжди змінить освіту

Школа майбутнього. Революція у вашій школі, що назавжди змінить освіту/ Кен Робінсон, Лу Ароніка ; пер. з англ. Г. Лелів. – Львів: Літопис, 2018. – 256 с.

Століття змін. Яке століття бачило найбільше змін і чому це важливо для нас

Століття змін. Яке століття бачило найбільше змін і чому це важливо для нас / Іен Мортімер / пер. з англ. Я. Машико. - Харків: Вид-во "Ранок" : Фабула, 2018. - 448 с.

Візантія : Крізь одинадцять століть її історії

Візантія : Крізь одинадцять століть її історії : нове вид. / Дмитро Степовик. - Київ: Дніпро, 2017. – 280 с.

Думати, як Леонардо да Вінчі

Думати, як Леонардо да Вінчі / Даніел Сміт ; пер. з англ. А. Мішти. – Київ: Вид. група КМ-БУКС, 2018. – 224 с.

Нарис історії культури України. 2-ге вид., доп. / Мирослав Попович. – Київ: Видавничий дім «АртЕк», 2018. – 730 с.

Думати, як Стів Джобс

Думати, як Стів Джобс / Даніел Сміт ; пер. з англ. О. Чупи. – Київ: Вид. група КМ-БУКС, 2018. – 208 с.

© www.shevcbs.kiev.ua 2008Дизайн та розробка www.it-net.com.ua