Головна сторiнка Вiдiслати листа Карта сайту
Новини
Анонс подій
Територія спілкування
ЗАВІТАЙТЕ (наші адреси, телефони)
Корисні поради
Ресурси бібліотек
Фотогалерея
Краєзнавчі замальовки
Вернісаж
Електронний каталог
Книжкові виставки до пам'ятних дат
Дегустація літературних новинок
Афіша
Новини
2020201920182017201620152014201320122011201020092008
Марко Вовчок - надзвичайна жінка й талановита письменниця

07.10.2016

Марко Вовчок - надзвичайна жінка й талановита письменниця

Марко Вовчок. Письменниця, перекладач, літературний критик - що ще ми знаємо про цю яскраву та неординарну жінку? Дивно, але і її життя, і її творчість однаково викликали суперечки у сучасників. Марія Олександрівна Вілінська (справжнє ім'я) мала дворянське коріння. Однак після смерті батька це не врятувало дівчинку від долі «бідної родички».

З 15 років Марія жила у тітки в Орлі - там вона і познайомилася з українським фольклористом і етнографом Опанасом Марковичем. Її майбутній чоловік був захоплений українською мовою і культурою, а Марія стала вдячним його слухачем. До 17 років дівчина настільки розквітла, що до неї, безприданниці, посватався дуже багатий молодий поміщик. І ось тут проявився характер майбутньої письменниці: незважаючи на тиск родичів, вона обрала українського письменника.

Разом з чоловіком вона переїжджає в Україну, збирає український фольклор і спостерігає за життям простого народу. Свої перші оповідання Марія Маркович написала українською мовою, далі її чоловік переслав їх своєму другові, Пантелеймону Кулішу, який відкрив на той час власну друкарню.

Куліш був у захваті від оповідань: «Так зрозуміла вона красу нашого слова та наче піснею заговорила!». Але жіноче письменство в ті часи викликало різку критику, тому для Марії був придуманий чоловічий псевдонім - Марко Вовчок.
Так багато дивного і в житті, і в творчості цієї талановитої жінки. Свою літературну діяльність Марко Вовчок почала як єдина українська письменниця. Її повість «Маруся» отримала нагороду Французької Академії і була рекомендована міністерством освіти Франції для шкільних бібліотек.

40 років Марко Вовчок співпрацювала з журналом «Magasin d`Education et de Recreation». Її визнавали талановитим критиком і перекладачем, плідним російським романістом та оригінальним українським психологічним письменником. Її книги були переведені на багато європейських мов. Їй приписували безліч романів, при цьому вона зберегла дружні відносини і з минулим чоловіком, і з Тургенєвим, і з Герценом, і з Шевченком, і з Добролюбовим - та хіба мало їх було, закоханих чоловіків, в її житті!

Про життєвий і творчий шлях талановитої письменниці дізнались учасники заходу з фільму, а на завершення завідуюча бібліотеки ознайомила присутніх з нарисом «Красний Боже», який Марко Вовчок написала про перебування її родини в Києві (за книгою Д. Лаврова «Святий Київ наш великий»).


Джерело

Нові надходження
Зброя, мікроби і сталь : Витоки нерівностей між народами

Зброя, мікроби і сталь : Витоки нерівностей між народами / Джаред Даймонд ; пер. з англ. Т. Цимбала. - Київ: Вид. група КМ-БУКС, 2018. - 512 с.

Кен Робінсон, Лу Ароніка. Школа майбутнього. Революція у вашій школі, що назавжди змінить освіту

Школа майбутнього. Революція у вашій школі, що назавжди змінить освіту/ Кен Робінсон, Лу Ароніка ; пер. з англ. Г. Лелів. – Львів: Літопис, 2018. – 256 с.

Олександра Малаш. Любові багато не буває

Любові багато не буває : роман / О. В. Малаш. - Київ : «Видавництво «Фенікс», 2016. - 272 с.

Слова, що лунають крізь час. Найважливіші в історії людства промови,які змінили наш світ

Слова, що лунають крізь час. Найважливіші в історії людства промови,які змінили наш світ / Террі Ґолвей ; пер. з англ. О. Гамурарь. - Київ: Вид. група КМ-БУКС, 2018. - 480 с.

Дипломатія

Дипломатія /Генрі Кіссинджер ; пер. з англ. М. Гоцацюка, В. Горбатька. - Київ: Вид. група КМ-БУКС, 2018. - 864 с.

Кріс Андерсон. Успішні виступи на TED. Рецепти найкращих спікерів

Успішні виступи на TED. Рецепти найкращих спікерів / Кріс Андерсон ; пер. з англ.. О. Асташова. – 2-ге вид. – Київ : Наш формат, 2017. – 256 с.

© www.shevcbs.kiev.ua 2008Дизайн та розробка www.it-net.com.ua