Головна сторiнка Вiдiслати листа Карта сайту
Новини
Анонс подій
Територія спілкування
ЗАВІТАЙТЕ (наші адреси, телефони)
Корисні поради
Ресурси бібліотек
Фотогалерея
Краєзнавчі замальовки
Вернісаж
Електронний каталог
Книжкові виставки до пам'ятних дат
Дегустація літературних новинок
Афіша
Новини
2020201920182017201620152014201320122011201020092008
Бабин Яр – уроки трагедії

28.09.2016

Бабин Яр – уроки трагедії

Перед Бабиним Яром летять журавлі
вересневе ридання.
Понад Бабиним Яром летять журавлі
як надія остання…»


29 вересня 75 років з найвеличнішої трагедії ХХ століття – розстрілів в Бабиному Яру. Розстріли, які продовжувалися 2 роки. За цій час було знищено десятки тисяч людей різних національностей: євреї, роми, українці, росіяни, військовополонені, борці за незалежність України.

Все почалося 29 вересня 1941 року в окупованому нацистами Києві. За два дні вбили понад 30 тисяч євреїв, не враховуючи дітей – їх розстрілювали без ліку.

Частину ромів також розстріляли в перші дні окупації, було їх більше 100 осіб. А 12 кибиток з циганами розстріляли вже перед визволенням Києва. Тут були вбиті біля 100 матросів Дніпровської флотилії, а також 600 учасників ОУН, що виступали за незалежність України, в тому числі поетеса Олена Теліга.

Довгі роки тоталітарної системи замовчувалась трагедія Бабиного Яру. Майже 30 років чекав свого часу пам’ятник жертвам Бабиного Яру.

Віктор Некрасов, Анатолій Кузнецов, Іван Дзюба – вони були першими, хто насмілився сказати правду про цю страшну трагедію.

У вересні 2001р. до 60-річчя трагедії на місці фактичного розстрілу євреїв 29-30 вересня 1941р., встановили пам’ятник розстріляним дітям, число яких досягає 25 тисяч.

У зв’язку з 75-річчям трагедії у Бабиному Яру зараз тривають роботи по впорядкуванню Національного історико-меморіального заповідника «Бабин Яр» та облаштування паркових Алей Праведників – людей, які ризикуючи своїм життям рятували осіб єврейської національності від фашистського геноциду та Алеї Мучеників.

Передбачено перенесення пам’ятного знаку розстріляним дітям, встановлення декоративної композиції пам’яті розстріляних ромів та ремонтні роботи на пам’ятному знаку «Менора».

Про це, та багато інших фактів розповіла під час заходу ліцеїстам кадетського корпусу керівник проекту фонду «ХОЛОКОСТ» Наталія Крижанівська.

А працівники бібліотека підготували книжково-ілюстративну виставку «Бабин Яр. Трагедія. Історія. Пам’ять» та надали інформацію учасникам заходу про можливості безкоштовного відвідання показів документальних фільмів про Голокост і зустрічі там з відомими істориками та представниками посольств країни, де були зняті фільми.

Також кадети дізнались, що в рамках Програми Меморіальних Днів в кінотеатрі «Сінема Сіті» відбудеться кінофестиваль «Фільми лауреати премії «Оскар» цієї тематики.

В кінці заходу учасники прослухали історію написання поеми Є. Євтушенка «Бабий Яр» , а також саму поему, яка не могла залишити нікого байдужим.


Джерело

Нові надходження

Нарис історії культури України. 2-ге вид., доп. / Мирослав Попович. – Київ: Видавничий дім «АртЕк», 2018. – 730 с.

Єва Нарубина. Я

Я : повість / Є. Нарубина . - Київ : «Видавництво «Фенікс», 2016.- 400 с.

Джоан Ролінґ. Гаррі Поттер і таємна кімната

Гаррі Поттер і таємна кімната / Дж. К. Ролінґ. - Київ : "Видавництво «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА», 2004, – 252 с.

Світовий порядок. Роздуми про характер націй в історичному контексті

Світовий порядок. Роздуми про характер націй в історичному контексті / пер. з англ. Надія Коваль. - Київ: Наш формат, 2017. - 320 с.

Лідія Новикова. Виноградна гойдалка

Виноградна гойдалка : поезія для дітей / Л. В. Новикова; упоряд. Новіков А. В. - Київ : «Видавництво «Фенікс», 2016. -80 с, іл.

Візантія : Крізь одинадцять століть її історії

Візантія : Крізь одинадцять століть її історії : нове вид. / Дмитро Степовик. - Київ: Дніпро, 2017. – 280 с.

© www.shevcbs.kiev.ua 2008Дизайн та розробка www.it-net.com.ua